Ministres amatā virzīs Lāci; avarē izpletņlēkšanas lidmašīna; brīdinājums 7 ES dalībvalstīm par budžetu

Nosauc trīs prioritātes

Premjerministre Evika Siliņa (JV) apstiprināšanai kultūras ministra amatā ceturtdien Saeimā virzīs Agneses Lāces (Progresīvie) kandidatūru. Lāci Saeimā iztaujāja tikai četras frakcijas – ZZS, Jaunā VienotībaStabilitātei! un Nacionālā apvienība, kura neatbalstīs kandidāti. Lāces prioritātes esot trīs – kultūras nozares darbinieku sociālā aizsardzība un atalgojums, latviešu valodas stiprināšana un saliedētas sabiedrības veicināšana.

Pilotam aptur licenci

Trešdien izpletņlēkšanas lidmašīna no Limbažiem sliktos laikapstākļos nespēja sasniegt Rīgas lidostu, lai nolaistos, un veica avārijas nosēšanos pļavā Babītes pusē. Pilots no hospitalizācijas atteicās, bet izpletņlēcējs no Lietuvas guvis smagu sejas traumu un nogādāts Rīgas Austrumu slimnīcā. Šīs situācijas dēļ trešdien uz stundu bija slēgta lidosta, lidojumi kavējās par pusstundu. Civilās aviācijas aģentūra lēmusi apturēt licences darbību pilotam.

Latvija - normas robežās

Eiropas Komisija trešdien oficiāli izteica brīdinājumu septiņām ES dalībvalstīm par to budžeta stāvokļa pasliktināšanos. To skaitā ir Francija un Itālija, kuru valdībām konstatēti pārāk lieli tēriņi. Latvijā nav konstatēts ne pārmērīgs budžeta deficīts, ne arī makroekonomiskā nesabalansētība.

IR aktuāli

Kārlis Bardelis (39) šopavasar noslēdza gandrīz astoņus gadus ilgušo ceļojumu apkārt pasaulei, sasniedzot sešus Ginesa pasaules rekordus. Kā viņš airu laivā un ar velosipēdu pieveica 58 000 km, noskaidro Agnese Meiere.

Nellija Ločmele ielūkojas aptaujā, kas atklāj, ko Latvijas sabiedrība vēlas, no kā baidās un kā atšķiramies no Baltijas kaimiņiem.

Pirmo reizi Latvijā veikts biomonitoringa pētījums par pesticīdiem cilvēku organismā. Kāpēc tie nonāk organismā, pēta Ieva Jakone.

Vēl

Valdības vadītāja Siliņa (JV) trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu paziņoja, ka Aizsardzības ministrijā nepieciešama reorganizācija un viņa sagaida no ministra Andra Sprūda (Progresīvie) aktīvāku rīcību.

Deputāts Edgars Zelderis trešdien izstājies no Saeimas frakcijas Progresīvie. Zelderis turpmāk strādās kā neatkarīgais deputāts. Tas nozīmē, ka koalīcijas frakcijām ir 50 balsis. Koalīciju atbalsta arī divi neatkarīgi deputāti, Burovs un Rajevs.

Par Mūzikas akadēmijas rektori trešdien otrajā kārtā ar 24 balsīm no 40 ievēlēta profesore Ilona Meija. Viņas konkurents bija diriģents un profesors Romāns Vanags.

Ziedot.lv palīdzību 2,5 miljonu eiro apmērā kopš kara sākuma 2022.gada februārī saņēmuši vairāk nekā 23 000 Ukrainas bēgļu. Pieprasītākais veids bijis sociālā palīdzība.

Krievijas un Ziemeļkorejas diktatori Vladimirs Putins un Kims Čenuns trešdien parakstīja vienošanos, ka Krievija un Ziemeļkoreja viena otrai palīdzēs, ja pret tām tiks vērsta agresija.

Latvijas farmācijas uzņēmums AS Olainfarm trešdien paziņoja par zīmola maiņu. Tagad uzņēmums sauksies Olpha.

ASV otrdien apstiprināja bruņojuma pārdošanu Taivānai 360 miljonu dolāru vērtībā, teikts Valsts departamenta paziņojumā.

KNAB pieķēris Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatri, kura pret 400 eiro un pudeli alkohola noteica diagnozes atbrīvojumam no valsts valodas pārbaudes diviem Krievijas pilsoņiem.

Krievijas tiesa ASV karavīram Gordonam Blekam (34) piespriedusi gandrīz četru gadu cietumsodu par naudas zādzību un draudiem nogalināt savu draudzeni.

Šodien

Saeima galīgajā lasījumā lems par Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu.

Jelgavas dome izskatīs kolektīvo iesniegumu par tirdzniecības centra būvniecību Lielupes krastā.

Valsts izglītības satura centrs un Izglītības un zinātnes ministrija informēs par centralizēto eksāmenu noslēgumu un sertifikātu saņemšanu (LETA).

Viedokļi

Artūrs BļinovsHuman Source valdes priekšsēdētājs. Turpinām maksāt pabalstu vai labāk maksāsim algu?

Lita MarnauzaEmergn IT projektu izstrādes vadītāja. Agile un mākslīgais intelekts valsts pārvaldē – digitālās pārmaiņas VID.

Paplašini apvārsni

Kā britu entuziasti meklē pazudušās senākās ābolu šķirnes.

Ja spēj to vizualizēt

Ko var radīt no dažādiem plastmasas atkritumiem un štruntiem, ja vien ir fantāzija!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +21C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, R – ZR vējš 5 m/s;

accuweather +11 – +22C, pārsvarā mākoņains, R – ZR vējš 3 – 5 m/s;

yr +12 – +24C, diezgan saulains, R – ZR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Rasma, Rasa, Maira