Meja saglabā amatu; Kaimiņš arī; VK konstatē 700 tūkstošu izšķērdēšanu

Valdība paliek, brekzits strupceļā

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien izturēja neuzticības balsojumu parlamentā, ko otrdien pēc Brexit vienošanās noraidīšanas rosināja opozīcijas līderis Džeremijs Korbins. Lielbritānijai beidzot ir pienācis laiks pateikt, ko tad tā īsti vēlas, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers. Bet Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons apliecināja, ka par ES un Lielbritānijas vienošanos par Brexit jaunu sarunu nebūs.

Zakatistovs pret Kaimiņu - neizšķirts

Trešdien Artuss Kaimiņš saglabāja KPV LV Saeimas frakcijas vadītāja biedra amatu. Balsojumu bija rosinājis frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs. Par Kaimiņa atcelšanu balsoja 7 frakcijas deputāti, pret — arī 7. Kaimiņš to neuzskata par šķelšanos frakcijā. Saeimas deputāts Didzis Šmits pirms balsojuma skaidroja, ka frakcijas priekšsēdētājam jāpauž frakcijas, nevis savs personīgais viedoklis. Zakatistovs uzskata, ka turpmāk frakcija strādāšot labāk.

Nauda garām

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Izglītības un zinātnes ministrija nav nodrošinājusi efektīvu tenisa centra Lielupe rekonstrukcijas projekta sagatavošanu un vadību, tāpēc neatbilstoši mērķim izlietoti vairāk nekā 700 000 eiro.

Vēl

Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu par finansējuma pārejas perioda pagarināšanu internātskolu uzturēšanai.

Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail padomes priekšsēdētāja amatā trešdien iecelts Karolis Sankovskis, bet priekšsēdētāja vietnieku amatos Rīu Sillavi un Edvīns Bērziņš.

Likvidējamās ABLV Bank piederošo banku Luksemburgā iegādājusies kompānija Duet Group Limited, trešdien informēja ABLV Bank.

Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien sāka trīs mēnešu “lielās debates”, kuru mērķis ir mazināt “dzelteno vestu” protestu radīto spriedzi.

Venecuēlas parlaments otrdien pasludināja prezidenta Nikolasa Maduro jauno amata termiņu par neleģitīmu.

Rīgā ar sāli varētu nekaisīt Kuldīgas, Grostonas un Aizsaules ielas, trešdien informēja pašvaldības Satiksmes departaments.

Koalīcijas veidošana

Topošās valdības partneriem paliek domstarpības par koalīcijas deputātu pienākumu neatbalstīt ministru demisijas pieprasījumus un opozīcijas likumprojektus bez saskaņošanas. Iespējamie koalīcijas partneri arī neatbalsta JKP ierosinājumu pārņemt lielās ostas pilnā valsts kontrolē. JKP vēlas arī pēc valdības apstiprināšanas saglabāt savā pārraudzībā Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja amatu, ko varētu uzticēt Jutai Strīķei. Krišjānis Kariņš joprojām cer, ka viņa valdību varētu apstiprināt nākamnedēļ.

Šodien

VARAM rīko konferenci Koprade. Ceļā uz labākiem valsts pārvaldes pakalpojumiem.

Notiek informatīvs seminārs par programmu Eiropas Solidaritātes korpuss un Erasmus+: Jaunatne darbībā.

Notiek Iepirkumu Gada konference un Iepirkumu Gada balva 2018 pasniegšanas ceremonija.

Viedokļi

Morten Hansen, Head of Economics Department at Stockholm School of Economics in Riga. Eight arguments in favour of having the euro.

Lolita Kokarēviča, Bērzpils vidusskolas latviešu valodas skolotāja. Skolēniem jāsaprot, ka internets nav tikai sociālie tīkli.

Paplašini apvārsni

Lēmumu pieņemšanas māksla. Jūsu izvēles ir ne tikai par to, ko gribat darīt, bet arī par to, kas gribat būt.

Šonedēļ žurnālā IR

Sniegs Austrijā

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –4 — +4C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DR vējš 6 – 9 m/s;

accuweather –5 — +3C, lielākoties apmācies, brīžiem snigs, R – DR vējš 5 – 10 m/s;

yr –1 — +4C, mākoņains, paretam snigs, D – DR vējš 6 – 8 m/s.

Vārda dienas svin:

Tenis, Dravis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu