Maskavā aiztur Navaļniju; piešķir naudu Vakcinācijas birojam; ar Covid slims ģimenes ārsts strādā

Drosme atgriezties

Svētdien Maskavas lidostā Šeremetjevo Krievijas policija aizturēja opozīcijas līderi Navaļniju, kurš no Berlīnes atgriezās Maskavā. Viņš vairāk nekā četrus mēnešus ārstējās Vācijā pēc saindēšanas ar Novičok augustā Sibīrijā. Navaļnija lidmašīnai bija jānosēžas Vnukovas lidostā, kur viņu gaidīja simtiem atbalstītāju. Taču lidmašīnu novirzīja uz Šeremetjevu. Navaļnijs pēc izkāpšanas no lidmašīnas paziņoja, ka nebaidās atgriezties, un aicināja arī citus nebaidīties. Policija Vnukovas lidostā aizturēja Navaļnija atbalstītājus un žurnālistus. Krievijas varasiestādes bija izsludinājušas Navaļniju federālajā meklēšanāBaltijas valstu ārlietu ministri svētdien pieprasīja Navaļniju nekavējoties atbrīvot.

Testam jābūt negatīvam

Valdība piektdien piešķīra 641 806 eiro Vakcinācijas biroja atalgojumam un pakalpojumu iepirkšanai. Darbs paredzēts desmit cilvēkiem 12 mēnešus. Piektdien steidzamības kārtā izsludināja konkursu uz pieciem amatiem Vakcinācijas birojā. Piektdien spēkā stājās noteikumi, ka ieceļotājiem Latvijā jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Ja tests nav veikts, ieceļot Latvijā nevar. Kopš piektdienas bez pašizolācijas Latvijā var ieceļot tikai no Vatikāna un Islandes. Svētdien Latvijā reģistrēti vēl 567 Covid-19 inficētie, miruši 17 cilvēki.

Bezatbildība?

Valmieras un Rencēnu ģimenes ārsts Juris Jakovins, kuram ir Latvijā lielākā ģimenes ārsta prakse, pacientu aprūpi veicis ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, piektdien informēja SPKC. Jakovinam ir 6295 pacienti, no tiem 650 bērni. Visi pacienti, kas ar ārstu kontaktējās no pērnā gada 27. decembra līdz 11. janvārim, ir uzskatāmi par tuvām kontaktpersonām. Ar SPKC nodaļu Valmierā piektdien sazinājušies 168 cilvēki. Ārsta rīcību izvērtēs Veselības inspekcija.

Vēl

Ziemas brīvlaiks mazāko klašu bērniem vairs netiks pagarināts. Ja Covid-19 dēļ viņi nevarēs mācīties skolā, 1.–4. klašu skolēni no 25. janvāra mācības atsāks attālināti, piektdien teica izglītības ministre Šuplinska (JKP).

Par komandantstundas neievērošanu policija naktī uz sestdienu sāka 572 administratīvos procesus, bet nākamajā naktī vēl 409.

Par Covid-19 viltus ziņu izplatīšanu aizdomās turētā aktīvista Valentīna Jeremejeva pārstāvētai organizācijai Tautas varas fronte tiesa aizliedza veikt publisku darbību.

Valsts darba inspekcija ar 1000 eiro sodījusi konditorejas uzņēmumu Adugs Production par nepamatotu ieturējumu veikšanu un darbinieku atstāšanu bez iztikas līdzekļiem.

No 16.janvāra Rīgas satiksme slēgusi dažus no mazāk izmantotajiem maršrutiem un samazinājusi reisu skaitu citos maršrutos, jo mazinājies pasažieru skaits.

Vācijas kancleres Merkeles pārstāvētā Kristīgo demokrātu savienība (CDU) sestdien par jauno līderi ievēlēja pašreizējo Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes premjerministru Armīnu Lašetu.

Svētdienas naktī Latvijā bija zemākā gaisa temperatūra kopš 2017.gada – mīnus 30,8 grādi Staļģenē.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga vēstīja, ka bijušais pašvaldību ministrs Juris Pūce (A/P), kurš no amata atkāpās par melošanu sakarā ar Rīgas pašvaldības autostāvvietas caurlaides izmantošanu, izmantojis arī pagaidu administrācijas stāvvietu caurlaidi. Tāpat raidījums skaidroja, kāpēc valdības slepenība Covid jautājumos bremzē krīzes pārvarēšanu. Raidījums seko līdzi sirmgalves apkrāpšanas lietai un noskaidroja, ka tiesu izpildītāju atstādināt liedz policijas lēnais darbs. Raidījums informēja par KNAB kratīšanās atklāto – partijas No sirds Latvijai priekšvēlēšanu kampaņai, iespējams, piesaistīti PR speciālisti no Krievijas.

LTV raidījums de facto skaidroja, kāpēc pansionātos nespēj apturēt Covid-19. Raidījums arī stāstīja, ka Labklājības ministrija novēloti reaģējusi uz Covid-19 izplatību pansionātos. Žurnālisti atklāja, ka no Igaunijā pērn bankrotējušās pūļa finansēšanas platformas Envestio ap 14 miljoni eiro nonākuši līdz Latvijas uzņēmumiem. Žurnālisti informēja, ka ģenerālprokurors Stukāns izveidojis amatpersonu noziegumu izmeklēšanas prokuratūru

Šodien

Pašvaldību savienība rīkos videokonferenci par Covid-19 apkarošanu sociālās aprūpes centros.

Veselības ministrs Pavļuts (A/P) apmeklēs Austrumu slimnīcu (LETA).

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja spriedīs par grozījumiem pašvaldības autostāvvietu apsaimniekošanā un sāls kaisīšanu Rīgas ielās.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Cik bīstami ir koronavīrusa jaunie varianti?

Labie policisti

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 13… –8C, apmācies, vakarā neliels sniegs, D – DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather – 10… – 12C, saule mīsies ar mākoņiem, auksts, D – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr – 14… – 9C, pa dienu atspīdēs saule, D – DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Antons, Antis, Antonijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu