Mājsēde līdz 15.novembrim; Saharova balva Navaļnijam; miris bijušais CVK vadītājs

Cieti

Valdība trešdien atbalstīja stingru Covid-19 ierobežojumu kopumu no 21. oktobra līdz 15. novembrim. “Cietā mājsēde” paredz komandantstundu no plkst. 20 līdz 5, nepieciešamo preču veikali strādās līdz plkst. 19, aizliegti privāti pasākumi, pulcēties varēs tikai viena mājsaimniecība. Skolēnu brīvlaiks ir pagarināts līdz 29.oktobrim, bet no 1.novembra klātienē mācības atsāks tikai 1.-3.klašu skolēni. Ēdināšanas iestādes drīkst ēdienu izsniegt līdzņemšanai. Pēdējā diennaktī reģistrēti 2599 Covid inficētie, 24 miruši. Slimnīcās ārstējas 1162 pacienti.

Atzīst opozicionāra drosmi

Eiropas Parlaments (EP) Saharova balvu par domas brīvību trešdien piešķīra Krievijas opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, kurš ieslodzīts cietumā. Ar šo balvu EP atzīst viņa milzīgo personīgo drosmi un atkārtoti uzsver EP atbalstu viņa tūlītējai atbrīvošanai, teica EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli. Balvu pasniegs 15.decembrī.

Apšaubīja ierobežojumu nepieciešamību

Trešdien 59 gadu vecumā miris bijušais Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs Arnis Cimdars. Pēc LTV informācijas, viņš miris no Covid-19. Cimdars šovasar bija viens no Aināra Šlesera izveidotās partijas Latvija pirmajā vietā dibinātājiem un tās ģenerālsekretārs. Partija bija pret obligātu vakcināciju pret Covid-19.

IR aktuāli

Kur liksim Covid-19 pacientus, kuriem palātās vairs nebūs vietas? Vai esam gatavi tuvākajās nedēļās neizbēgamajai slimnīcu pārslodzei?

Vēl

Vakcinācijas pret Covid-19 aktivitāte šīs nedēļas pirmajās divās dienās bijusi līdzīga pagājušajai nedēļai – sapotēti vidēji 10 400 cilvēku dienā.

Ģimenes ārstiem līdz 7. novembrim jāsazinās ar pret Covid-19 nevakcinētajiem senioriem par vakcināciju, trešdien lēma valdība. Pret Covid vakcinēti ap 60% senioru virs 60 gadu vecuma.

Valsts budžeta deficīts pērn bija 1,3 miljardi eiro jeb 4,5% no IKP. Konsolidētais bruto parāds – 12,8 miljardi eiro jeb 43,2% no IKP.

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, kurš atrodas cietumā par nelegālu Gruzijas robežas šķērsošanu, trešdien paziņoja, ka nepārtrauks 1.oktobrī sākto badastreiku. Ārsti raizējas par viņa veselības stāvokli.

Latvija izvirzījusi režisores Daces Pūces filmu Bedre ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai kategorijā Labākā ārzemju filma.

Trešdien Maskavā notika Krievijas diplomātu tikšanās ar Afganistānā valdošā Taliban līderiem un vēl 10 Āzijas reģiona valstu pārstāvjiem par palīdzību valstij un cilvēktiesību ievērošanu.

ASV Kongresa īpašā komiteja otrdien lēma rekomendēt rosināt krimināllietu pret bijušā prezidenta Trampa galveno stratēģi Stīvu Bennonu, jo viņš atteicies liecināt Kongresa izmeklēšanā par uzbrukumu Kapitolijam šogad 6.janvārī.

IR aktuāli

Igaunijas prezidents Alars Kariss amatā stājās 11.oktobrī un jau 14.oktobrī devās pirmajā ārvalstu vizītē uz Rīgu. Intervijā viņš atklāj savu galveno mērķi augstajā amatā.

Šodien

Saeima galīgajā lasījumā plāno lemt par grozījumiem Pasta likumā – regulējumu abonētās preses piegādē un izmaksu kompensācijas mehānismu.

Eiropas Zāļu aģentūra informēs par Covid-19 vakcīnām un to drošumu.

Notiks konference Digitālā migrācija: Darbs. Nākotne. Kopiena.

Viedokļi

Miks Muižarājs, Diasporas konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietnieks. Vari strādāt attālināti no mājām? Tev ir paveicies!

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis palīgredaktors. Valsts valoda un poligloti.

IR aktuāli

Valkas un Smiltenes novados sirojošie lāči tikuši pie vārdiem A un B. Kā norisinājās vērienīgā operācija, lai iemidzinātu un izšķirtu šos huligānus?

Paplašini apvārsni

Vai Interpols no kādreizējā bēguļojošo noziedznieku meklētāja kļuvis par represīvu režīmu “garo roku”?

Jel potē!

Potē kovida poti, tik liktenim zināms, kas nākotnē būs – seniores ar dziesmu aicina vakcinēties.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +14C, apmācies, brīžiem skaidrosies, neliels lietus, D – DR vējš 6 – 9 m/s;

accuweather +6 – +15C, apmācies, stiprāks vējš, lietus, D – DR vējš 6 – 10 m/s;

yr +10 – +15C, apmācies, lietus, stiprs D – DR vējš 6 – 10 m/s.

Vārda dienu svin:

Urzula, Severīns

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu