Lietuvā vēlē jaunu prezidentu; ASV paceļ muitas tarifus Ķīnas precēm; Latvijas hokejisti labi cīnās

Būs otrais raunds

Svētdien Lietuvā notika prezidenta vēlēšanas un divi referendumi – par dubultpilsonību un deputātu skaita samazināšanu. Prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā piedalījās 56,45% balsstiesīgo. Lietuviešiem bija jāizvēlas viens no deviņiem prezidenta kandidātiem – provizoriskie rezultāti liecina, ka visvairāk balsu saņēmuši ekonomists Gitans Nausēda, premjerministrs Sauļus Skvernelis un bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte. 26. maijā notiks prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā sacentīsies divi vislielāko balsu skaitu ieguvušie kandidāti.

Milžu cīņas

ASV piektdien paziņoja par muitas tarifu paaugstinājumu Ķīnas precēm 200 miljardu ASV dolāru vērtībā no 10 uz 25%. Tās pašas dienas vakarā prezidents Tramps lika pacelt muitas nodevas Ķīnas precēm vēl aptuveni 300 miljardu dolāru vērtībā.

Kā pa viļņiem

Latvijas hokeja izlase sestdien pirmajā spēlē Pasaules čempionātā Bratislavā ar 5:2 pārspēja Austrijas izlasi. Savukārt svētdien sīvā cīņā ar rezultātu 1:3 zaudēja Šveices komandai.

Vēl

2018. gada budžeta deficīts bijis 1% no IKP jeb par 0,3 procentpunktiem lielāks nekā plānots, secināja Finanšu ministrija.

Latvija un ASV piektdien parakstīja divpusējās sadarbības plānu, kas nosaka prioritātes sadarbībai aizsardzības jomā līdz 2024. gadam.

ASV vēstnieka amatam Latvijā prezidents Tramps nominējis karjeras diplomātu Džonu Lesliju Kārvailu.

Skatītākais televīzijas kanāls aprīlī bija TV3, otrajā vietā – LTV1, bet trešais skatītākais bija kanāls PBK.

Piektdien slimnīcā no gūtajām traumām mira Albānijas karavīrs majors Klodians Tanuši, kurš 6. maijā militāro mācību laikā cieta negadījumā Ādažu poligonā.

Pretēji pašvaldību lietu ministra iebildumiem Ikšķilē notikusi iedzīvotāju aptauja par iecerēto teritoriālo reformu. Lielākā daļa iedzīvotāju grib Ikšķili saglabāt kā patstāvīgu novadu.

Starptautiskais Jūras tiesību tribunāls piektdien sāka izskatīt incidentu Kerčas šaurumā, kad Krievijas militāristi sagrāba trīs Ukrainas karakuģus un 24 jūrniekus. Krievija prāvā nepiedalās.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka Deglava tiltu remontē firma, ko vada RD Satiksmes departamenta vadītāja Jakrina draugs Artūrs Bergholcs. Raidījums arī noskaidroja, ka KNAB pārbauda Latvijas dzelzceļa “nanosienas” būvniecību – pusmiljons samaksāts, bet siena nav uzcelta. Žurnālisti skaidroja, kāpēc Ķekavas pašvaldība nespēj atrisināt piebraucamā ceļa problēmas, ko radījis būvnieks Armands Garkāns. Tāpat raidījums stāstīja, ka Latvija pagaidām neplāno liegt iebraukšanu Krievijas dziedātājam Grigorijam Lepsam, kurš par sakariem ar mafiju iekļauts Lietuvas melnajā sarakstā.

LTV raidījums de facto stāstīja, kāpēc Artusa Kaimiņa ēra partijā KPV LV tuvojas beigām. Raidījums arī informēja, ka Rīgas satiksme atjaunojusi arodbiedrību shēmu un jau iztērēti 680 000 eiro. Tāpat raidījums noskaidroja, ka VID nobloķējis Rūdolfa Meroni pārvaldītā Latvijas naftas tranzīta kontus. Žurnālisti arī šķetināja jautājumu, vai vides ministrs grib nobremzēt dzērienu depozīta sistēmu un kādi vēl atkritumu apsaimniekošanas varianti tiek piedāvāti.

Šodien

Darbu RD Satiksmes departamentā atstās direktora pienākumu izpildītājs Jakrins, jo otrdien amatā atgriezīsies iepriekšējais vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Saeimas Prezidija un frakciju padomes sēdē spriedīs par Valsts prezidenta vēlēšanām (LETA).

Valsts kontrole publicēs revīziju par Rīgas pašvaldības piešķirtajām dotācijām RTAB un Riga.lv.

Viedokļi

Ilga Šuplinska, izglītības un zinātnes ministre. Par mūzikas novirziena skolām un valsts līdzfinansējumu.

Oleksandrs Miščenko, Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā. Neērta vēsture vai izvēlēta atmiņa.

Paplašini apvārsni

pustonna kokaīna izmainīja Azoru salu grupas lielākās – Sanmigela salas – iedzīvotāju dzīvi.

Pārsvinējušies

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +6 – +16C, apmācies, pa dienu stiprs lietus, Z – ZR vējš 2 – 8 m/s;

accuweather +6 – +13C, lietus, būs vēsāks un brāzmains vējš, Z – ZR vējš 1 – 6 m/s;

yr +8 – +13C, apmācies, līs, Z – ZR vējš 1 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Irēna, Irīna, Ira, Iraīda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu