Lietuva pievienojas Migrācijas paktam; pārapstiprina bāriņtiesas vadītāju; Iespējamā misija būs

Latvija vēl lems

Lietuvas valdība trešdien atbalstīja valsts pievienošanos ANO Globālajam migrācijas paktam, un Lietuvas iekšlietu ministrs piedalīsies ANO konferencē par šo paktu 10. un 11. decembrī Marokas pilsētā Marrākešā. Lietuvas Seims otrdien pieņēma rezolūciju, ka neiebilst pret valsts pievienošanos ANO paktam, kurā uzsvēra, ka tas nav juridiski saistošs dokuments. Arī Igaunijas parlaments 26. novembrī atbalstīja valsts dalību ANO migrācijas paktā. Latvijas valdība par ANO migrācijas pakta apstiprināšanu lems pēc Saeimas balsojuma, kas notiks šodien.

Tas pats priekšnieks

Trešdien Rīgas dome trešo reizi Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Aivaru Krasnogolovu. Domes opozīcija bija vēlējusies panākt, lai uz šo amatu tiktu izsludināts atklāts konkurss, taču koalīcija šo ierosinājumu vairākkārt noraidīja.

Atkal iespējamā misija

Trešdien programma Iespējamā misija, kas skolām piesaista jaunus radošus skolotājus, izsludināja jaunu pieteikšanos. Vasaras sākumā bija bažas, ka šogad programma jaunus dalībniekus neuzņems, jo nodokļu likumu izmaiņu rezultātā uzņēmumiem bija zudusi motivācija ziedot, taču tagad finansiālos atbalstītājus izdevies atrast, un ir piesaistīts arī valsts finansējums.

Vēl

Rīgas mērs Ušakovs vērsies Valsts policijā pret Vienotības deputātu Ķirsi, kurš bija pārmetis Ušakovam un vicemēram Amerikam, ka viņi esot Rīgas korupcijas sejas un atpūšoties Monako, kamēr rīdzinieki salst.

Plašā operācijā vairākās Eiropas valstīs aizturēti 90 cilvēki, kurus tur aizdomās par piederību vērienīgam itāļu mafijas klanam.

Valsts kontrole izvērtēs simtgades programmas tēriņus 2018. gadā, taču ne “atsevišķus māksliniekus”, trešdien sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

ASV īpašais prokurors Roberts Millers otrdien ieteica nepiespriest cietumsodu prezidenta Trampa bijušajam nacionālās drošības padomniekam Maiklam Flinam, kurš sadarbojies ar izmeklētājiem.

Augstākā tiesa atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību par spriedumu, ar kuru no Ekonomikas ministrijas par labu Expo 2015 piedzīti 335 827 eiro.

Krievija trešdien paziņoja, ka varētu sākt Eiropā izvietot tuvā un vidējā darbības rādiusa raķetes, ja pēc aiziešanas no kodollīguma līdzīgu soli spertu ASV.

Šveices parlaments trešdien prezidenta amatā ievēlēja līdzšinējo finanšu ministru, labējās Tautas partijas politiķi Ueli Maureru.

Koalīcijas veidošana

Trešdienas vakarā tomēr nenotika partiju savstarpējās sarunas, kā bija plānots, un arī iecerētais balsojums par jaunā Ministru kabineta izveidošanu šonedēļ, visticamāk, nenotiks. Valsts prezidents Raimonds Vējonis šonedēļ neplāno atkārtoti tikties ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām. Bet Jaunās Vienotības valde par atbalstu Alda Gobzema valdībai lems tikai pirmdien, un premjerministra amata kandidāts pieļauj, ka šādas “tehniskas aizķeršanās” gadījumā Saeimas balsojums par viņa valdību varētu notikt arī pirmdien. Zaļo un Zemnieku savienības valde trešdien nolēma piekrist Gobzema piedāvātajam valdības modelim un jomu sadalījumam starp partijām. Taču Jaunā konservatīvā partija joprojām uzstāj, ka ZZS nav vietas jaunajā valdībā. Gobzems trešdien atzina, ka dažas no viņa otrdien nosauktajām ministru pozīcijām vēl varētu mainīties.

Šodien

Plecs telpās notiek publiska diskusija par labdarības maratona Dod pieci! mērķi.

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī notiek Zaļās izcilības balvas 2018 apbalvošanas ceremonija.

VEF kvartāla kamerzālē norisinās kustības Dažādībā ir spēks laureātu apbalvošana. (LETA)

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Rūpniecības attīstības nacionālās īpatnības.

Džulians Kings, ES Drošības savienības komisārs. Digitālās revolūcijas nodrošināšana.

Paplašini apvārsni

Šonedēļ žurnālā IR

Aldis Gobzems intervijā par valdības veidošanu, Meroni naudu un Maxima upuriem.

Pusotra mēneša laikā bērnu slimnīcā nomira divi zīdaiņi. Viņi nebija saņēmuši svarīgas vakcīnas, lai arī vecāki to vēlējās. Kā tas varēja notikt?

Bijušais Ukrainas prezidents Juščenko intervijā: Krievijas problēma ir ne tikai Putins, bet arī miljoniem putinu.

Kā uzvesties pie Romas pāvesta

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –1 — +2C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, R – DR vējš 4 – 5 m/s

accuweather –3 — +2C,lielākoties apmācies, D – DR vējš 4 – 6 m/s

yr –2 — +1C, apmācies, brīžiem saulains, D – DR vējš 4 – 6 m/s

Vārda dienas svin:

Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu