Liedz iebraukt Krievijas dziedātājam; no amata atkāpjas igauņu avīzes redaktors; Džonsons atvainojas

Nevēlama persona

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) piektdien Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļāva Krievijas pilsoni Grigoriju Lepsveridzi, kurš pazīstams kā mūziķis Grigorijs Ļepss. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz valsts drošības iestādes izvērtējumu. Viņam noteikts liegums ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku. Šogad arī Lietuva Ļepsu iekļāva savā “melnajā sarakstā”.

Žurnālisti panāk savu

Piektdien no amata atkāpies Igaunijas lielākā dienas laikraksta Postimees redaktors Peters Helme, jo 19 žurnālisti piedraudēja pamest darbu avīzē, ja viņš paliks redaktors. Žurnālisti Helmem, kurš par redaktoru kļuva šāgada aprīlī un ir galēji labējās partijas EKRE līdera Marta Helmes brāļadēls, pārmeta cenzūru viedokļu paušanā.

Karalistē nemierīgi

Lielbritānijas premjerministrs Džonsons svētdien atvainojās, ka viņam neizdevās panākt Lielbritānijas izstāšanos no ES apsolītajā termiņā – ne vēlāk kā 31.oktobrī. Savukārt sestdien Skotijas lielākajā pilsētā Glāzgovā 20 000 cilvēku piedalījās demonstrācijā par Skotijas neatkarību no Lielbritānijas. Skotijas pirmā ministre Stērdžena sacīja, ka līdz decembra beigām pieprasīs Londonai jauna neatkarības referenduma sarīkošanu.

Vēl

Prezidents Levits piektdien Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē aicināja Tieslietu padomi izvērtēt 10 ilgākos tiesu procesus Latvijā un sniegt secinājumus par problēmām.

Rīgas dome piektdien atbalstīja 2019. gada budžeta grozījumus, kas paredz mazināt izdevumus par 33 miljoniem eiro, bet ieņēmumus – par 8 miljoniem eiro.

Sestdien notika Rīgas domes koalīcijas partijas Gods kalpot Rīgai 8.kongress, kurā neanalizēja ne korupcijas skandālus, ne ārkārtējo situāciju Rīgā. Sestdien notika arī partijas Latvijas attīstībai kongress.

Sestdienas naktī Rīgas centrā, Brīvības ielā starp Ģertrūdes un Stabu ielām, dzīvojamā mājā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Tika evakuēti 34 iedzīvotāji, ugunsgrēks apdzēsts.

Igaunija un ASV ceturtdien Vašingtonā parakstīja memorandu par 5G tīkla drošību, kas paredz atteikties no Ķīnas Huawei ražojumu izmantošanas jaunākās paaudzes mobilo tīklu izveidē Igaunijā.

Svētdien Honkongā demokrātijas atbalstītāju protestos ar nazi sadurti pieci cilvēki un vienam no viņiem uzbrucējs nokodis ausi.

Vētra Amēlija svētdien bez elektrības atstāja 140 000 mājsaimniecību Francijas Atlantijas okeāna piekrastē.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien vēstīja, ka par Olainfarm akcijām cīnās trīs pircēji, arī Krievijas uzņēmējs Janakovs, kurš pārstāv ASV un Ukrainas sankciju sarakstos iekļautā politiķa Aleksandra Šiškina kapitālu. Raidījums arī stāstīja, ka trijās lielākajās slimnīcās gaidāma vadības maiņa valdēs un padomēs. Žurnālisti izpētīja, kā Rīgas dome apiet konkursa rīkošanu par 11 miljonu vērtu iepirkumu. Raidījums arī atklāja, ka terorists, kurš pirms mēneša Vācijā nošāva 2 cilvēkus, pret ebrejiem vērstu uzsaukumu izvietojis Latvijas iedzīvotāja izveidotā interneta vietnē.

LTV raidījums de facto stāstīja, ka Saeimā iestrēgusi vairāk nekā 10 tūkstošu pilsoņu parakstīta iniciatīva par nepieciešamību pārbaudīt pašas Saeimas finanšu lietderību. Raidījums arī vēstīja, ka advokātu biroja Novius secinājis – konsultantu līgumos izšķērdēto Rīgas satiksme varētu piedzīt no valdes locekļiem. Žurnālisti noskaidroja, ka izmeklēšana par Swedbank darījumiem Latvijā notiek Magņitska lietas ietvaros. Tāpat raidījums skaidroja, kāpēc kavējas Latvijas armijai piegādāto pirmo bruņumašīnu CVR(T) remonts.

Šodien

Rīgas rajona tiesā paredzēts sākt skatīt krimināllietu, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons (LETA).

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpinās skatīt Latvenergo kukuļņemšanas pamata krimināllietu (LETA).

Aizsardzības ministrija informēs par gaidāmajiem Lāčplēša dienas un Bermontiādes simtgades pasākumiem.

Viedokļi

Heiko Māss, Vācijas ārlietu ministrs. Kur jūs bijāt, kad krita Berlīnes mūris?

Katrīna Rudzīte, dzejniece un feministe. Dusmas uz Grētu.

Paplašini apvārsni

Kāpēc Lielbritānijas imigrācijas sistēma ir radīta, lai atteiktu?

Streļķu dziesma jaunās skaņās

Tiešām var sajust, kā nāve gaisā lidinās

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +10C, apmācies, pa dienu līs, bet vakarā būs stiprs lietus, D – DA, A – ZA vējš 3 – 6 m/s;

accuweather 0+7 – +10C, apmācies un lietus, D – DA, A – ZA vējš 2 – 5 m/s;

yr +9 – +10C, apmācies un gaidāms stiprs lietus, D – DA, A – ZA vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Atis, Otomārs, Oto

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu