Lembergam 5 gadi cietumā; ekonomikas stimulācijai 500 miljoni; jaunas ES sankcijas Krievijai

Ar mantas konfiskāciju.

Rīgas apgabaltiesa pirmdien atzina Aivaru Lembergu par vainīgu virknē viņam inkriminēto noziegumu un piesprieda piecu gadu cietumsodu, kā arī 20 000 eiro naudas sodu. Lembergu apcietināja tiesas zālē. Dēlam Anrijam Lembergam tiesa piesprieda divus gadus un mēnesi ilgu ieslodzījumu, bet biznesa partnerim Ansim Sormulim cietumā būs jāpavada divi gadi. Visiem noteikta mantas konfiskācija. Lembergs to nosauca par politisko pasūtījumu un solīja pārsūdzēt. Tiesa lietā pieņēma blakuslēmumu – aicinās policiju vērtēt iespēju sākt kriminālprocesu pret Šveices advokātu Rūdolfu Meroni.

Arī senioriem un invalīdiem.

Koalīcija pirmdien vienojās stimulēt ekonomiku ar 500 miljoniem eiro. Ap 200 miljonu nepieciešami jau apstiprinātajam 500 eiro atbalstam katram bērnam, 100 miljonus paredzēs Covid-19 krīzē visvairāk cietušajām sociālajām grupām – senioriem un invalīdiem. 200 miljoni būs paredzēti infrastruktūras attīstības projektiem.

Tas par Navaļniju.

ES ārlietu ministri pirmdien vienojās par sankcijām pret Krieviju kā atbildes soli par opozicionāra Navaļnija ieslodzīšanu. ES augstajam ārlietu pārstāvim Borelam jāizveido to Krievijas amatpersonu saraksts, kas ir atbildīgas par Navaļnija arestu un notiesājošo spriedumu. ES varētu vērsties pret šo personu īpašumiem, un viņiem būs liegts iebraukt ES. Konkrēti amatpersonu vārdi vēl netika nosaukti, taču sankcijas varētu skart Krievijas Izmeklēšanas komitejas, Federālās sodu izpildes dienesta vadītājus, ģenerālprokuroru un Krievijas gvardes vadību. Svētdien ar ES ārlietu ministriem tikās Navaļnija sabiedrotie Ivans Ždanovs un Leonīds Volkovs, kuri prasīja sankcijas arī pret Putina sabiedrotajiem un oligarhiem.

Vēl

Latvijā otro nedēļu pēc kārtas lēni samazinās saslimstība ar Covid-19 – Latvijas 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotājiem ir 508,7.

Pirmdien Latvijā reģistrēti 274 ar Covid-19 inficētie, četri cilvēki miruši. Slimnīcās ārstējas 854 pacienti.

Rīgas ielu pārbūvei šogad atvēlēs 11,5 miljonus eiro, pusmiljons eiro paredzēts pagaidu velojoslu izbūvei, pirmdien lēma Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.

Simti tūkstoši cilvēku pirmdien protestēja Mjanmas lielākajās pilsētās pret militāro huntu, kas varu sagrāba 1.februārī. Uzņēmumi tika slēgti vispārējā streika dēļ.

Pirmdien Sočos tikās Krievijas prezidents Putins ar Baltkrievijas vadītāju Lukašenko. Mediji ziņo, ka Lukašenko no Putina varētu prasīt 3 miljardu dolāru aizņēmumu.

Kongo austrumos pirmdien notika uzbrukums ANO konvojam, kurā nogalināts Itālijas vēstnieks Luka Atanasio un vēl divi cilvēki.

Lielbritānija pirmdien aizliedza savā gaisa telpā ielidot Boeing 777 lidmašīnām, jo sestdien šādai lidmašīnai ASV aizdegās viens no dzinējiem un tā atlūzas nokrita Denveras priekšpilsētā.

Šodien

Valdība lems par drošu tirdzniecības pakalpojumu sniegšanu un apspriedīs epidemioloģiskās drošības aktualitātes.

Saeima skatīs grozījumus Augstskolu likumā.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts Sarkisjans un Bulajevs. Dueti būs tiešraidē dzirdams Radio 3 Klasika.

Viedokļi

Dace Cīrule, FICIL Zaļās ekonomikas attīstības darba grupas vadītāja. Laimes lāci gaidot jeb Kā nesasniegt klimata mērķus.

Sanita Reinsone, pētniece un rakstniece. Purvā manas kājas mirka jeb negatīvu apstākļu kopums.

Paplašini apvārsni

Daži cilvēki ir Covid neuzņēmīgi. Zinātnieki pēta tā iemeslus un meklē pandēmijas Ahilleja papēdi.

Ja mājsēdē trūkst drauga

Mīlīgais robots Nikobo ir apaļš kā bumba, bet tas runā un bola acis.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1… +3C, apmācies, neliels lietus, D – DA, R vējš 2 – 6 m/s;

accuweather +1… +3C, pārsvarā apmācies, nelieli nokrišņi, D – DA, R vējš 6 – 8 m/s;

yr +4… +3C, apmācies, nelieli nokrišņi, D – DA, R vējš 6 – 9 m/s.

Vārda dienu svin

Haralds, Almants

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu