Latvijā pārmaksā par zālēm; finālā četri LB prezidenta kandidāti; Honkongā vēlēšanās uzvar demokrāti

Neveselīgais uzcenojums

Konkurences padome (KP) secinājusi, ka cenu veidošanas mehānisma dēļ Latvijas patērētājiem zāles var izmaksāt dārgāk nekā Igaunijā un Lietuvā – pat ja zāļu ražotāji Latvijā noteikuši zemāku cenu, pacients tik un tā aptiekā samaksās vairāk nekā kaimiņvalstīs. Tāpēc KP rosina veidot jaunu mehānismu. “Cenu griestu” veidošanai nekompensējamām zālēm piekrīt arī Veselības ministrija.

Jāizvēlas viens

Koalīcija Latvijas Bankas prezidenta amatam apspriež četrus kandidātus, pirmdien paziņoja premjerministrs Kariņš (JV). Tie ir Inna Šteinbuka, Mārtiņš Kazāks, Uldis Cērps un Reinis Bērziņš. Koalīcija cer līdz nedēļas beigām vienoties par vienu kandidātu. Pašreizējā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča amata pilnvaras beidzas 21. decembrī.

Pārliecinoša uzvara

Honkongas pašvaldību vēlēšanās demokrātijas atbalstītāji svētdien guva pārliecinošu uzvaru. Demokrātisko partiju pārstāvji tagad ieņems 388 no 452 deputātu vietām Honkongas rajonu pārvaldēs jeb gandrīz 90%. Vēlēšanās bija rekordaugsta aktivitāte – pie urnām devās 71% no 4,13 miljoniem balsstiesīgo Honkongas iedzīvotāju. Pekinas atbalstītā Honkongas līdere Kerija Lama pirmdien solīja ieklausīties pilsoņu viedokļos.

Vēl

Lai arī Saskaņa joprojām atrodas partiju reitinga augšgalā, jau trešo mēnesi vērojams atbalsta kritums. Novembrī par Saskaņu balsotu 11,2%, otrā ir Nacionālā apvienība – 8,8%, seko ZZS – 7,5% un Jaunā Vienotība – 6,5%.

Centrāltirgus kratīšanās policija izņēma ne tikai cigaretes bez akcīzes markām, bet arī lielu daudzumu skaidras naudas, ieročus un munīciju. Pirmdien no amata atstādināti Iekšējās drošības dienesta vadītājs Maksims Danovskis un valdes padomnieks Vitālijs Dubovs.

No pirmdienas Finanšu nozares asociāciju sākusi vadīt Sanita Bajāre, kas vadīja Finanšu ministrijas eiro projektu un bija ministrijas valsts sekretāre.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass pirmdien atbrīvoja no amata lauku lietu ministru Martu Jerviku no labējās partijas EKRE, jo Jerviks vismaz 2 reizes pārkāpis savas pilnvaras. Atlaists arī ierēdnis, kurš cēlis trauksmi par ministra darbībām.

Igaunijas Veterinārais un pārtikas dienests pirmdien nolēma slēgt zivju pārstrādes un fasēšanas uzņēmuma M.V.Wool divas ražotnes, jo tajās jālikvidē listeriozi izraisošu baktērijas paveids.

Rumānijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā svētdien uzvarēja pašreizējais valsts galva Klauss Johanniss.

Vācijā, Drēzdenē, pirmdien notikusi ielaušanās vienā no lielākajiem dārglietu muzejiem Eiropā Zaļā velve un nozagti nenovērtējami trīs dimantu un rubīnu dārglietu komplekti.

Spēcīga lietus radīto plūdu un zemes nogruvumu dēļ pagājušās nedēļas nogalē Francijā, Itālijā un Grieķijā kopumā gājuši bojā septiņi cilvēki.

Šodien

Pārdaugavas tiesa turpinās skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu (LETA).

Valdības sēdē izskatīs grozījumus MK noteikumos, kā atsavināma publiskas personas manta.

Eiropas Parlamentā Saharova balvu saņems no Krievijas cietuma atbrīvotais ukraiņu režisors Oļegs Sencovs.

Viedokļi

Atis Klimovičs, žurnālists. Ko nepasaka prezidents un aizsardzības ministrs?

Voldemārs Hermanis, žurnālists. Ūlofa Palmes tenisa partneris.

Paplašini apvārsni

Kā mūsu dzīvi izmainīja iespēja pasūtīt preces ar piegādi mājās un ko tas nozīmē mūsu makiem?

Mežs debesskrāpī

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -3 – 0C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather 0 – -1C, brīžiem atspīdēs saule, D – DA vējš 3 – 4 m/s;

yr 0 – -1 C, apmācies, D – DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Konrāds, Sebastians

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu