Latvijā lokāli Covid ierobežojumi; Makrons par dialogu ar Krieviju; noslēdz Rīgas domes koalīciju

“Melnais” rekords

Trešdien Latvijā reģistrēti 95 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, no tiem visvairāk – 41 – Daugavpilī. Slimības uzliesmojums sākās ar četru hokeja kluba Dinaburg pārstāvju saslimšanu. Tagad pārtraukta Daugavpils Ledus halles darbība. Savukārt Kuldīgā kāda pacienta melu dēļ karantīna noteikta vairākiem slimnīcas mediķiem. Sakarā ar Covid-19 lokālo uzliesmojumu valdība trešdien lēma Kuldīgā un Daugavpilī noteikt stingrākus piesardzības pasākumus. Infektologs Uga Dumpis valdības sēdē norādīja, ka “situācija ir lokāla”. SPKC norāda, ka situācija tiek kontrolēta, tomēr aicina iedzīvotājus un darba devējus rūpīgāk pārdomāt piesardzības pasākumus. Kopējais inficēto skaits Latvijā ir 1824, bet 37 cilvēki miruši.

Mudina baltiešus

Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien Rīgā teica, ka jāizraugās labākais ceļš attiecību normalizācijai ar Krieviju un jāatjauno dialogs. Viņš aicināja neuzgriezt muguru Krievijai, jo tā nevarēšot atrisināt jautājumus, kas ir svarīgi gan ES, gan Latvijas drošībai. Makrons saprotot baltiešu bažas, taču dialogs ar Krieviju esot jāatjauno, lai risinātu konfliktus Ukrainā un Kalnu Karabahā. Francijai varot uzticēties, tā gribot aizstāvēt partneru suverenitāti.

Izvirza mērķus līdz 2025.gadam

Četri Rīgas domē ievēlētie politiskie spēki – Attīstībai/Par/Progresīvie, Jaunā Vienotība, Nacionālā apvienība/Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija – trešdien parakstīja sadarbības līgumu kopā ar pielikumu – rīcības plānu Rīgai. Plānā ir deviņas daļas, kas aptver pilsētas saimniecisko dzīvi, un tas izvirza 28 līdz 2025. gadam sasniedzamus mērķus. Vienošanās arī nosaka amatu sadalījumu domē. Rīgas domē kopumā ievēlēti septiņi politiskie spēki, tās pirmā sēde notiks piektdien, 2.oktobrī.

Vēl

Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs trešdien paziņoja, ka turpinās karot par Kalnu Karabahu, līdz armēņu spēki būs pametuši šo teritoriju. Kaujas starp armēņu un azerbaidžāņu spēkiem sākās svētdien.

Valdība trešdien akceptēja likumprojektu paketi par minimālajiem ienākumu sliekšņiem, paredzot garantētā minimālā ienākuma celšanu līdz 109 eiro.

Valdība trešdien akceptēja ieceri samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, atcelt patentmaksu nodokļa režīmu, noteikt darba devēja kompensācijas normas attālinātā darba veicējiem.

Otrdienas vakarā notika pirmās ASV prezidenta amata kandidātu Trampa un Baidena debates. Tramps bieži pārkāpa debašu noteikumus, un skatītāju vairākums aptaujās uzskatīja Baidenu par uzvarētāju.

Latvijā šogad pieaudzis smago noziegumu skaits, trešdien atbildīgajā Saeimas komisijā ziņoja policija. Līdz septembra beigām notikušas 54 slepkavības, 51 no tām ir sadzīves rakstura.

Trešdien Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu, kas paredz paaugstināt dabas resursu nodokļa likmes par sadzīves un bīstamo atkritumu apglabāšanu, kā arī gaisa piesārņošanu.

Tallink rēdereja nolēmusi Covid-19 pandēmijas dēļ līdz 2021.gada pavasarim pārtraukt prāmja kustību maršrutā Rīga – Helsinki.

Šodien

Saeima attālinātā sēdē 1. lasījumā skatīs grozījumus Augstskolu likumā.

Indeksēs pensijas un atlīdzības vai to daļu apmēru, kas nepārsniedz 454 eiro mēnesī.

Informēs par Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma programmām kultūrvēsturisko ēku saglabāšanai un dzīvojamo māju atjaunošanai (LETA).

Viedokļi

Aiga Ārste – Avotiņa, personāla atlases uzņēmuma Amrop vadošā partnere. Kā ātrāk nonākt vadošos amatos?

Olga Procevska, komunikācijas zinātnes doktore. Uztaisīsim aptaujiņu.

Šonedēļ žurnālā IR

Kas «vasaras brīvlaikā» izdarīts, lai medicīnas sistēma būtu gatavāka jaunam Covid-19 saslimšanas vilnim?

Vai pēc veiktajām pārmaiņām vismaz viena no Latvijas lielajām augstskolām iekļūs pasaules labāko piecsimtniekā?

SPKC epidemioloģe Elīna Dimiņa pandēmijas dēļ ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem cilvēkiem valstī.

Aktrise Rēzija Kalniņa intervijā par jaunatvērto mūzikas un drāmas telpu OratoriO, vecmodīgumu mākslā un jaunajām lomām.

Paplašini apvārsni

Kāpēc tad, kad domājam, mēs varam “dzirdēt” balsi savā galvā?

Neparastas skulptūras

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +18C, apmācies, bez nokrišņiem, A – ZA, A – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +11 – +18C, jauks laiks, brīžiem pa mākonim, A – ZA, A – DA vējš 2 – 5 m/s;

yr +11 – +18C, saule slēpsies aiz mākoņiem, A – ZA, A – DA vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Zanda, Zandis, Lāsma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu