Latvija 17.vietā; ziemeļvalstis nesteidz vakcinēt ar AstraZeneca;turcietes par Stambulas konvenciju

Kad vakcīna neiedarbojas

Vairākās Eiropas valstīs pagājušajā nedēļā turpināja pieaugt saslimšana ar Covid-19. Augstākais saslimstības līmenis bija Čehijā un Igaunijā, Latvija ieņēma 17. vietu starp Eiropas valstīm. Čehijā 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju bija 1518,3, Igaunijā – 1464,1, Latvijā – 398,1. Vācija no svētdienas pieprasīja iebraucējiem no Polijas uzrādīt negatīvu Covid-19 testu. Pirmo reizi fiksēts gadījums, ka Covid-19 vakcīna nav iedarbojusies vīrusa mutācijas dēļ. Svētdien Latvijā reģistrēti 260 Covid-19 inficētie, miruši pieci cilvēki.

Grib izvērtēt drošumu

Lai arī Eiropas Zāļu aģentūra ceturtdien ieteica ES valstīm turpināt AstraZeneca ražotās vakcīnas izmantošanu, piektdien Latvijā ģimenes ārsti ne visur atsāka vakcināciju pret Covid-19Zviedrija, Dānija un Norvēģija paziņoja, ka nesteigsies atsākt vakcinēšanu pret Covid-19 ar AstraZeneca vakcīnu, jo nepieciešams ilgāks laiks drošuma izvērtēšanai. Vismaz nedēļu no AstraZeneca vakcīnas lietošanas atturēsies arī Somijā. Latvijā ir otrs zemākais vakcinēto cilvēku skaits Eiropā – tikai 5,1% iedzīvotāju.

Erdogans pret

Tūkstošiem cilvēku sestdien izgāja ielās Stambulā un arī citās Turcijas pilsētās, lai protestētu pret valsts lēmumu izstāties no Stambulas konvencijas. Turcijas prezidents Erdogans sestdien izdeva rīkojumu atcelt Eiropas Padomes konvencijas par vardarbības pret sievietēm ģimenē novēršanu un apkarošanu ratificēšanu. Svētdien Eiropas Komisijas prezidente Leiena un augstais ārlietu parstāvis Borels aicināja Ankaru parakstīt vienošanos.

IR aktuāli

Kur slēpjas Liepājas koncertzāles Lielais dzintars vadītāja Timura Tomsona panākumu spēks?

Vēl

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Strupišs prasīs Tiesnešu ētikas komisijas atzinumu par Ekonomisko lietu tiesas tiesnesi Oksanu Pulli-Čižovu. Viņai pārmet iespējamus pārkāpumus pirms stāšanās tiesneses amatā, darbojoties kā maksātnespējas administratorei. Pulle-Čižova lūgs prezidentu atlikt tieneses zvēresta pieņemšanu līdz ētikas komisijas atzinuma saņemšanai.

Prokuratūra sākusi pārbaudi par prokurora Ulda Cinkmaņa atbilstību amatam, jo Latvijas Universitāte plaģiātisma dēļ anulēja viņa bakalaura diplomu. Viņš savulaik uzturēja apsūdzību lietā pret maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu.

Valsts izglītības satura centrs piektdien paziņoja, ka šogad 1.- 6. klašu skolēniem mācību gadu nepagarinās.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins svētdien ieradās vizītē Afganistānā un tikās ar prezidentu Ašrafu Gani, lai apspriestu ASV karaspēka izvešanu no valsts līdz 1.maijam.

Igaunijā pazīstams zinātnieks jūras pētījumu jomā Tarmo Kiutss vismaz trīs gadus apzināti strādājis Ķīnas militārā izlūkdienesta labā. Tiesa viņam piesprieda trīs gadus cietumā.

Austrālijā Jaunās Dienvidvelsas un Sidnejas iedzīvotāji svētdien piedzīvoja lielākos plūdus pēdējo 60 gadu laikā. Stiprs lietus reģionā ilga visu nedēļu.

IR aktuāli

Līgatnes pārceltuve februāra beigās atrāvās no piestātnes. Kas vainīgs — pārcēlājs vai daba? Varbūt būtu jāuzbūvē tilts?

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā pesonīga stāstīja, ar kādām problēmām saskaras masu vakcinācijas centru iekārtotāji. Raidījums skaidroja, kāpēc Rīgas meži iegulda miljonu divās ēkās un medījuma apstrādes iekārtās, lai izglītotu bērnus. Tāpat raidījums vēstīja, kā Ozolniekos ceļa pārbūves iepirkumā uzvarēja mēra ģimenes uzņēmums. Žurnālisti arī skaidroja, ar kādu sodu prokuratūra draud vecākiem, kuri nav deklarējuši saņemto kompensāciju par peldēšanas nodarbībā Ventspilī noslīkušu bērnu.

LTV raidījums de facto stāstīja, kā jūtas Saeimas deputāti pēc tam, kad Satversmes tiesa “atdevusi” Skultes pagastu atpakaļ Limbažiem. Raidījums skaidoja, kurus cilvēkus partijas liek pašvaldību vēlēšanu sarakstos. Tāpat žurnālisti informēja, ka ABLV Bank bijušā vadītāja Ernesta Berņa mantai policija uzlikusi arestu. Žurnālisti arī pētīja, kāpēc Rīga dala pašvaldības dzīvokļus ārpus galvaspilsētas.

Šodien

Ieradīsies Eiropas Komisijas iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons, lai pārrunātu Latvijas piedāvājumu iesaistīties Covid-19 vakcīnu ražošanā.

Informēs par iedzīvotāju ar hroniskām saslimšanām vakcinēšanu pret Covid-19.

Vidzemes priekšpilsētas tiesa skatīs aktiera Kaspara Zāles civilprasību pret Dailes teātri.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Kas ir Fagradalsfjall un Þráinsskjaldarhraun?

Reikjavīkas tuvumā piektdien sākās Fagradalsfjadla vulkāna izvirdums. Kā pareizi izrunāt islandiešu vulkānu vārdus?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 2… +2C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, ZR vējš 5 – 8 m/s;

accuweather – 4… +3C, pārsvarā apmācies, brīžiem lietus vai sniegs, ZR vējš 8 – 12 m/s;

yr –1 – +3C, saule mīsies ar mākoņiem, ZR vējš 8 – 14 m/s.

Vārda dienu svin:

Tamāra, Dziedra, Gabriela, Gabriels

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu