Krīzē piemaksās mediķiem; PVO – pandēmija paātrinās; izbeidz dzelzceļa elektrifikācijas projektu

Atbalsts frontes 1.līnijai

Koalīcijas sadarbības sanāksme pirmdien atbalstīja ierosinājumu Covid-19 krīzē uz nenoteiktu laiku nodrošināt 20% piemaksas tiem mediķiem, kuri strādā frontes pirmajā līnijā. Tas varētu attiekties uz aptuveni 4500 veselības aprūpes darbiniekiem. Ar detalizētu mediķu un atbalsta personāla sarakstu veselības ministre Viņķele (A/P) iepazīstinās otrdien valdības sēdē. Šis nebūs vispārējs mediķu algu paaugstinājums, pie tā ministrija joprojām strādā. Savukārt valsts augstākās amatpersonas pirmdien neklātienes sanāksmē apstiprināja dokumentu, kas apraksta juridiskos principus ārkārtējās situācijas laikā un pieļauj neklātienes sēdes, kā arī aicināja ierēdņus krīzes laikā domāt ārpus rāmjiem.

Itālijā mazāk mirušo

Pasaules veselības organizācija (PVO) pirmdien brīdināja, ka Covid-19 pandēmija paātrinās. Pasaulē kopumā ar vīrusu saslimuši jau 350 000 cilvēku, miruši gandrīz 15 000, bet Itālijā mirušo skaits jau otro dienu samazinās. Latvijā līdz pirmdienai ar Covid-19 bija saslimuši 180 cilvēki, Igaunijā – 352, Lietuvā – 160. Londonā miris kāds latvietis kurš dzīvoja Lielbritānijā ilgāku laiku.

Bez elektrifikācijas

Latvijas dzelzceļa padome pirmdien apstiprināja valdes lēmumu, ka tiks izbeigts 441 miljona eiro vērtais Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekts. Turpinās kravu pārvadājumu apjoma kritums un uzņēmums šogad bez valsts atbalsta nespēj nodrošināt finanšu līdzsvaru.

Vēl

ES ekonomikas un finanšu padome pirmdien uz krīzes laiku apturēja eirozonas pamatdokumenta – Stabilitātes un izaugsmes pakta – darbību, kas ierobežo ES valstu budžeta deficītu.

Sakarā ar Covid-19 krīzi 10 uzņēmumi iesnieguši kolektīvās atlaišanas paziņojumus Nodarbinātības valsts aģentūrā kopumā par 1660 darbinieku atlaišanu.

Pirmdien Latvijas skolēni sāka mācīties attālināti. Portāli E-klase un Uzdevumi.lv izturēja palielināto slodzi.

Valsts policija vērtēs, vai ar Covid-19 sasirgušais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš ievērojis ārkārtējās situācijas ierobežojumus un aizliegumus.

Latvijas Krievu savienības līdere Ždanoka pirmdien Valsts drošības dienestam iesniegusi lūgumu sākt kriminālprocesu par filmas Latviešu leģions. Taisnības augšāmcelšanās veidotāju Nacionālās apvienības līderi Raivi Dzintaru.

Nīderlandes tiesa pirmdien līdz 8. jūnijam atlika prāvu par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014. gada jūlijā.

Kanādas un Austrālijas olimpiskās komitejas pirmdien paziņoja, ka nepiedalīsies Tokijas olimpiskajās spēlēs, ja tās notiks 2020.gada vasarā. Starptautiskā olimpiskā komiteja par spēļu norisi varētu izlemt četru nedēļu laikā.

Šodien

Valdības sēdē spriedīs par piemaksām mediķiem krīzes laikā, grozījumiem Solidaritātes nodokļa un Pensiju likumos.

Latvijas Ārstu biedrības valde lems par epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Rīgas mikroautobusos vairs nevarēs nopirkt biļeti par skaidru naudu, tikai reģistrēt braucienu ar e-talonu.

Viedokļi

Lolita Čigāne, bijusī Saeimas deputāte. Ardievu, Juta!

Ingrīda Circene, bijusī veselības ministre. Latvijā katru dienu mirst 100 cilvēku – vai gribam vairāk?

Paplašini apvārsni

Dzīve Itālijas mazpilsētā Covid-19 pandēmijas laikā – trīs apzināšanās fāzes.

Pandas pašizolācija

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -3 – +6C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DR, R – DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather –2 – +6C, pārsvarā saulains, D – DR, R – DR vējš 2 – 4 m/s;

yr -3 – +6C, skaidrs un saulains laiks, D – DR, R – DR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Kazimirs, Izidors

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu