Koriģē OIK reformu; soda VUGD priekšnieku; Erdogans vaino “ārvalstu sazvērestību”

Bez “zaļajiem sertifikātiem”.

No OIK reformu plāna izņems priekšlikumu par «zaļajiem sertifikātiem», kas uzliktu elektrības tirgotājiem pienākumu iepirkt elektrību no atjaunojamās enerģijas ražotājiem. Tā pirmdien paziņoja premjerministrs Māris Kučinskis pēc Ministru kabineta komitejas sēdes, kurā ministri konceptuāli atbalstīja lielāko daļu Ekonomikas ministrijas priekšlikumu. EM piedāvājums paredz tuvāko triju gadu laikā Latvijā atteikties no OIK un panākt, lai atbalsts «zaļajai» enerģijai mazinātos no līdzšinējā 1% līdz 0,3% no IKP.

Nošāva buku.

Nošāva buku. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam Oskaram Āboliņam samazināta alga. Valsts kontrole bija konstatējusi, ka VUGD depo Ogres novadā izmantots ne tikai VUGD funkciju nodrošināšanai, bet tajā bija ierīkots arī medību klubs.

Pārmet ārzemniekiem.

Turcijas prezidents Erdogans vaino ārvalstu sazvērestību liras vērtības kritumā. Turcijas nacionālās valūtas vērtība kopš gada sākuma ir zaudējusi aptuveni 40 procentus attiecībā pret ASV dolāru. Kritums saistīts ar bažām par Erdogana ietekmi uz valsts ekonomiku, viņa atkārtotajiem aicinājumiem samazināt procentlikmes, kā arī domstarpībām ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

Vēl

Finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola atzinusi, ka valsts budžetā var nepietikt naudas solītajam algu pieaugumam skolotājiem, mediķiem, tiesnešiem, prokuroriem un tiesu sistēmas darbiniekiem.

Latvija ir saņēmusi un izmantojusi visu ES fondu finansējumu 2007. – 2013.gada plānošanas periodam.

Francijas policija aizliegusi Latvijas aktīvistiem uznest karoga mastu Monblāna virsotnē, jo uzskata akciju par pārdrošu un neapdomīgu.

Būvniecības produkcijas apmērs pirmajā pusgadā Latvijā pieaudzis par 33,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vairāk nekā 300 cilvēki ievainoti, kad festivāla laikā Spānijas pilsētā Bigo sagruva skatītāju platforma.

Agroķīmijas firmai Monsanto jāmaksā 289 miljoni dolāru dārzniekam, kurš darbā izmantojis kompānijas ražoto herbicīdu Roundup un pēc tam saslimis ar vēzi.

Ukrainas varasiestādes vērsušās Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar prasību par ukraiņu politieslodzīto tiesību pārkāpumiem Krievijā.

Laimas Vaikules paziņojums, ka viņa nekad neuzstāsies Krimā, izraisījis skandālu Krievijā.

Šodien

Valdība izskatīts Finanšu ministrijas informatīvo ziņojumu par virtuālo valūtu attīstību.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis darba vizītē apmeklēs Dagdas novadu.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piedalīsies svētku pasākumos Aglonā.

Viedokļi

Providus infografika: Kā pareizi izmantot partiju reitingus.

Imants Bergs, Biznesa augstskolas Turība attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors: Latvijas augstskolas nav savstarpējas konkurentes.

Cehs.lv: Simtgade turbo.

Paplašini apvārsni

Uz Sauli!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 12 – 24 C, mākoņains, bez būtiskiem nokrišņiem, DA vējš 2 – 3 m/s

accuweather 17 – 24 C, mākoņains, brīžiem lietus, A – DA vējš 2– 3 m/s

yr 15 – 22 C, mākoņains, brīžiem lietus, A – DA vējš 1 – 3 m/s

Vārda dienas svin:

Zelma, Zemgus, Virma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu