Koalīcija piesaka Levitu; atbalsta pilsonību bērniem; kriminālprocess par fiktīviem konsultantiem

Kur ir, tur rodas

Koalīcijas deputāti ceturtdien oficiāli izvirzīja Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu Valsts prezidenta amatam. Savukārt ZZS virzīs tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru. Bet atsevišķi KPV LV deputāti vēlas amatam virzīt frakcijas deputātu Didzi Šmitu. Saskaņa savu kandidātu prezidenta amatam nevirzīs. Saeimas opozīcija iesniegusi priekšlikumu prezidenta vēlēšanas rīkot 5.jūnijā, taču Saeimas prezidijs ceturtdien nolēma Saeimas ārkārtas sēdi Valsts prezidenta vēlēšanām sasaukt 29.maijā.

Lai dzimst pilsoņi

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosināto likumprojektu, ka no 2020. gada 1. janvāra jaundzimušajiem bērniem vairs nepiešķirs nepilsoņa statusu. Prezidenta iniciatīvu atbalstīja 62 deputāti. Pēdējo piecu gadu laikā Latvijā piedzimuši mazāk nekā 300 bērni – nepilsoņi, pērn – 33.

Izmeklēs fiktīvos

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par pašvaldības SIA Rīgas satiksme konsultantu, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu. LTV ceturtdien ziņoja, ka RS maksājusi arī pašvaldības nodibinājumam Riga.lv, kuram bijis līgums arī ar pašvaldības uzņēmumu Rīgas ūdens.

Vēl

Tiesa ceturtdien par pārkāpumiem vērienīgajā pasažieru vilcienu iepirkumā 2012.gadā par vainīgiem atzina četrus bijušos Pasažieru vilciena valdes locekļus.

Ceturtdien Saeima pieņēma likuma grozījumus, lai varētu publicēt VDK aģentūras uzskaites papildu kartotēku un citus dokumentus.

Saeimā iesniegti nepieciešamie 34 deputātu paraksti OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanai.

No 2023. gada 1. janvāra personas apliecība jeb eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments, noteic Saeimas ceturtdien pieņemtie grozījumi likumā.

ASV prezidents Tramps trešdien noteica papildu sankcijas Irānai par daļēju izstāšanos no starptautiskās kodolvienošanās, bet ES ceturtdien paziņoja, ka Teherānai ir jāturpina pilnā apjomā ievērot vienošanās saistības.

Melnkalnē tiesa ceturtdien 14 personām piesprieda cietumsodus par Maskavas atbalstīto valsts apvērsuma mēģinājumu 2016. gadā.

ASV prezidenta Trampa dēlam nosūtīta pavēste liecināt Senāta Izlūkošanas komitejā par Krievijas iejaukšanos prezidenta vēlēšanās.

Pāvests Francisks ceturtdien apustuliskajā vēstulē uzlika garīdzniekiem pienākumu obligāti ziņot par seksuālas vardarbības un tās slēpšanas gadījumiem.

Šodien

Latvijas Universitātes Zinātņu mājā notiek forums skolām Veiksmes stāsti ceļā uz rītdienas izaicinājumiem: no prakses uz lietpratību.

Saeimas deputāti un darbinieki ikgadējā pavasara talkā sakopj Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni.

Ārlietu ministrijā notiek informatīvais seminārs par grantu konkursu projektiem Gruzijā, Moldovā, Ukrainā, Kirgizstānā, Tadžikistānā un Uzbekistānā.

Viedokļi

Gunita Elksne, Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietniece. Pedagogiem jāatbrīvojas no teicamnieku sindroma

Gvido Princis, Rīgas pilsētas arhitekts. Nacionālā koncertzāle Rīgā – kārtējais projekts, kuru sagaidīsim tikai tālā nākotnē

Kultūra

10. maijā Lielajā ģildē varēs klausīties LNSO sezonas noslēguma koncertu.

10. maijā koncertzālē Lielais dzintars notiks Liepājas simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts.

11. maijā Nordeķu parkā Iļģuciemā norisināsies sarunu festivāla Lampa iesildīšanas pasākums.

15. maijā Rīgas cirkā notiks muzikāla izrāde Svalbard Cabaret Night.

Paplašini apvārsni

Timotijs Gārtons Ešs atskatās uz vēsturi un pamato, kāpēc nedrīkstam ļaut Eiropai atkal izirt.

IR aktuāli

Sarūpē mammai lielisku dāvanu Māmiņdienā! Vēl tikai šodien abonē IR uz 4 mēnešiem un saņem arī dāvanu karti no MÁDARA Cosmetics 20  € vērtībā. Piesakies!

Žurka pret kaķi

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +10 – +16C, apmācies, iespējams īslaicīgs lietus, ZA – DA vējš 1 – 4 m/s;

accuweather +9 – +16C, mainīgs mākoņu daudzums, brīžiem lietus, ZA – D vējš 2 – 4 m/s;

yr +10 – +15C, lielākoties apmācies, mazliet līs, A – DA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Maija, Paija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu