Koalīcija par kopīgu prezidenta kandidātu; jaunas ES sankcijas; atceļ Višegradas samitu

Izvēli plāno aprīlī

Koalīcijas partijas cer līdz 15. aprīlim vienoties par kopīgu kandidātu Valsts prezidenta amatam, pirmdien paziņoja valdības vadītājs Kariņš (JV). Partijas esot vienisprātis, ka būtu jāvirza kopīgs kandidāts. JKP un Nacionālā apvienība jau paziņoja, ka varētu atbalstīt Egila Levita kandidatūru. Koalīcija vēlas arī izvirzīt vienu Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu.

Tas par Kerču

ES pirmdien sankciju sarakstā iekļāva astoņus Krievijas pilsoņus, kuri ir saistīti ar pērnā gada notikumiem Kerčas šaurumā. Toreiz Krievijas robežsargi sagūstīja 24 ukraiņu jūrniekus, kuri tagad ieslodzīti Krievijā cietumā. Sankcijas stāsies spēkā pēc pāris nedēļām, tāpēc personu vārdi netiek atklāti. Viņiem būs liegts iebraukt ES un tiks iesaldēti arī bankas konti.

Diplomātisks konflikts

Polijas premjerministrs Moraveckis pirmdien paziņoja, ka nepiedalīsies Jeruzalemē paredzētajā Višegradas grupas valstu samitā. Tā bija Polijas reakcija uz Izraēlas ārlietu ministra pienākumu izpildītāja izteikumiem par poļu līdzdalību holokaustā. Višegradas samits ir atcelts.

Vēl

Vidusskolēni no 2020. gada varēs izvēlēties tos mācību priekšmetus un jomas, kuras vēlas apgūt padziļināti. Ar šo konceptu pirmdien iepazīstināja projekta Skola 2030 pārstāvji.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien neatļāva Āgenskalnā sporta bāzes vietā būvēt lielveikalu. Pret veikalu protestēja 1700 iedzīvotāju.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja amatā pirmdien tika ievēlēts Aleksejs Rosļikovs (S), kurš amatā nomainīs Maksimu Tolstoju (S).

KNAB pirmdien ar publikāciju biroja mājaslapā atvainojās 2016. gadā nepamatoti no darba atlaistajai Lienītei Šikorei. Viņai arī jāsaņem 1000 eiro liela kompensācija.

Disciplinārtiesa piektdien atstājusi negrozītu Tiesnešu diciplinārkolēģijas lēmumu atcelt no amata braucam dzērumā pieķerto Zemgales rajona tiesas tiesnesi Ivetu Silicku.

Septiņi Lielbritānijas parlamenta leiboristu deputāti pirmdien paziņoja par izstāšanos no partijas. Viņi protestē pret partijas līdera Korbina pieeju Brexit jautājumam, kā arī nespējai izskaust antisemītismu.

Rakstnieces Noras Ikstenas romāna Mātes piens tulkojums angļu valodā (Soviet Milk) iekļauts Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas Literatūras balvas fināla trijniekā.

Šodien

Valdības sēdē skatīs grozījumus likumā par budžetu un finanšu vadību, kā arī precizēto Latvijas Vispārējās valdības budžeta plānu 2019. gadam.

Valsts policija informēs par novērstu kādas valsts amatpersonas nolaupīšanu.

Latvijas Universitātē notiks Ekselences balvas pasniegšana labākajiem bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājiem.

Viedokļi

Gundars Bērziņš, LU profesors. Reģionālā reforma bez “vecajiem grābekļiem”.

Dace Balode, LU Teoloģijas fakultātes dekāne. Reliģiskās organizācijas – jauns likums jaunam dzīves posmam.

Paplašini apvārsni

Pat 60 gadus pēc traģēdijas Krievijā mēģina noskaidrot, kāpēc Urāla kalnos gāja bojā deviņi ceļotāji.

Tehnoloģiju apdalītie

Mūsdienu bērni nesaprot, kam domātas magnetofona kasetes un kā lietot telefonu ar ciparnīcu.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +1 — +6C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DR vējš 6 m/s;

accuweather +2 — +7C, pārsvarā mākoņains, gaidāms lietus, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

yr +1 — +6C, apmācies, vakarā līs, D – DR vējš 5 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Zane, Zuzanna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu