Koalīcija atbalstīs Levitu; deg Parīzes Dievmātes katedrāle; somu sociāldemokrāti uzvar vēlēšanās

Vienojas par kandidātu

Pirmdien koalīcija vienojās par atbalstu ES Tiesas tiesnesim Levitam kā Valsts prezidenta amata kandidātam. Savu kandidātu augstajam amatam nevirzīs partija KPV LV, kuras frakcijai Saeimā būs brīvais balsojums. Tomēr četri deputāti varētu balsot par Levitu. Viņa kandidatūrai atbalstu sola NA, JKP, Attīstībai/Par, kā arī Jaunā Vienotība. Kopumā Levitam Saeimā varētu būt nodrošinātas 53 balsis. Levits piekritis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu.

Deg Parīzes Dievmātes katedrāle

Pirmdien Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlās ugunsgrēks , liesmas izpostījušas ēkas jumtu, sabrukusi katedrāles torņa smaile. Liesmas bija pārņēmušas katedrāles iekšējo koka apdari. Ugunsdzēsēji centās glābt mākslas vērtības. Nelaimi, iespējams, izraisījuši remontdarbi.

Būs grūti izveidot valdību

Svētdien Somijas parlamenta vēlēšanās pēc 20 gadu pārtraukuma uzvarēja Sociāldemokrātiskā partija ar 17,7% vēlētāju atbalstu un parlamentā nodrošināja sev 40 vietas no 200. Tuvākie sekotāji ir nacionālistiskā Somu partija ar 17,5% balsu un 39 vietām. Parlamentā iekļuva arī Nacionālās koalīcijas partija. Vēlēšanu zaudētāja ir bijušā premjerministra Sipiles vadītā Centra partija (tikai 18 vietas parlamentā). Tā kā neviena partija vēlēšanās nav guvusi pārliecinošu vairākumu, sociāldemokrātiem būs grūti izveidot spēcīgu valdību.

Vēl

KNAB 5. aprīlī sāka kriminālprocesu par Rīgas 1.slimnīcas amatpersonas un būvdarbu veicēja iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, aizturētas trīs personas.

ES pirmdien nolēma sākt sarunas ar ASV par jaunu tirdzniecības līgumu.

VARAM ministrs Pūce (A/P) pieprasījis Nīcas novada domes priekšsēdētājam Petermanim paskaidrojumus, kāpēc nav pildīti divi tiesas lēmumi par nelikumīgu būvniecību.

Tenisiste Sevastova muguras savainojuma dēļ nespēlēs Latvijas komandā 19. un 20.aprīlī Arēnā Rīga pret Vācijas izlasi. Uzvarētājkomanda tiks Pasaules pirmajā grupā.

Būvniecības valsts kontroles biroja eksperti apturētu Deglava pārvada ekspluatāciju Rīgā tilta balstu deformācijas dēļ, bet Rīgas dome tiltu satiksmei neslēgs.

Pirmdien Igaunijas parlaments neatbalstīja Reformu partijas līderes Kallasas piedāvāto valdību – viņu atbalstīja 45 deputāti, 53 bija pret.

Vācijas prokuratūra pirmdien izvirzīja apsūdzības bijušajam Vācijas autokoncerna Volkswagen vadītājam Vinterkornam un 4 augsta līmeņa vadītājiem dīzeļdegvielas izmešu lietā.

Šodien

Valdības sēdē izskatīs grozījumus likumā par Valsts ieņēmumu dienestu.

Valsts kancelejā atklās trauksmes celšanas informatīvo kampaņu Redzi. Dzirdi. Runā.

Kurzemes apgabaltiesa paziņos nolēmumu par nacionālā naida kurināšanu apsūdzētajam Illarionam Girsam (LETA).

Viedokļi

Silvija Radzobe, teātra kritiķe. Maisu komēdija.

Pauls Bankovskis, rakstnieks. Arhitekta vājums un spēks.

Paplašini apvārsni

Vai sieviete varētu kājām apiet pasauli? Fiziski – noteikti. Bet ir citi šķēršļi…

Nīderlandiešu “inovācija”

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +3 – +15C, apmācies, bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +2 – +13C, pārsvarā saulains, A – ZA, Z – ZA vējš 3 – 4 m/s;

yr +5 – +13, pārsvarā saulains laiks, A – ZA, Z – ZA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Mintauts, Alfs, Bernadeta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu