KNAB aptur finansējumu NA; Latvijas Pasts saglabās nodaļas; Ukrainu neuzaicinās pievienoties NATO

Nacionāls pārtēriņš

KNAB ceturtdien paziņoja, ka uz vienu gadu apturēs valsts budžeta finansējuma izmaksāšanu Nacionālajai apvienībai, un uzdeva tai nelikumīgi iztērētos 211 tūkstošus eiro atmaksāt valsts budžetā. NA 2022. gadā būtiski pārsniedza pieļaujamo valsts budžeta finansējuma izlietošanas limitu un komunikācijai ar sabiedrību un politiskajai aģitācijai iztērēja 555 tūkstošus eiro, par 211 tūkstošiem vairāk, nekā to paredz likums. NA pārsūdzēšot KNAB lēmumu, bet ikdienas tēriņiem izmantošot uzkrājumus.

Pa vecam, taču dārgāk

Latvijas Pasts ceturtdien paziņoja, ka slēgšot tikai 12 un saglabāšot 155 pasta nodaļas, taču palielināšot vairāku pakalpojumu tarifus. Janvārī LP bija paziņojis par plānu slēgt 105 pasta nodaļas. Satiksmes ministrija uzdeva LP padomei atkārtoti izvērtēt ieceri slēgt pasta nodaļas, un uzņēmums apturēja plānu, bet tās padomes locekļi februārī atkāpās no amatiem.

Skarba īstenība

Ukraina nesaņems uzaicinājumu pievienoties NATO samitā nākamnedēļ, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien teica intervijā Bloomberg. Ukrainas armijas ģenerālštābs ceturtdien ziņoja, ka Krievijas armija mēģina izlauzties cauri Ukrainas aizsardzībai Doneckas apgabalā. Ukrainas armija bija spiesta atkāpties no Časivjaras austrumu rajona, ceturtdien paziņoja armijas pārstāvis. Ukrainas pretuzbrukumu kavējot tas, ka 14 bruņoto spēku brigādes joprojām nav pilnībā aprīkotas, teica Zelenskis. Prezidents apsverot premjerministra Denisa Šmihala atlaišanu, vēsta Ukrainas mediji.

IR aktuāli

Cita Agnese. Jaunā kultūras ministre Agnese Lāce intervijā Andai Burvei-Rozītei saka: “Man nav jātaisnojas, man ir jāstrādā.”

Vientuļš darbs. Atstājot medijsardzes amatu, Andai Rožukalnei nav nepadarīta darba sajūtas, taču politiskais spiediens uz šo institūciju esot nežēlīgs, viņa atzina sarunā ar Māru Miķelsoni.

Nedēļas nogalē Cēsīs jau desmito reizi notiks sarunu festivāls LampaAr tā direktori Ievu Moricu sarunājās Agnese Meire.

Vēl

Lielbritānijā ceturtdien notika parlamenta vēlēšanas, kurās Leiboristu partijai aptaujas prognozēja pārliecinošāko uzvaru pēdējo 30 gadu laikā. Vēlēšanu iecirkņus slēdza pusnaktī pēc Latvijas laika, tiešraide šeit.

Valsts kontrole revīzijā konstatējusi, ka Izglītības un zinātnes ministrijas darītais pedagogu sagatavošanai un noturēšanai nav bijis gana efektīvs.

Pēdējās dienās pieaudzis mēģinājumu skaits nelegāli šķērsot Latvijas – Baltkrievijas robežu, ceturtdien teica Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Krievija trešdien nolēma pārtraukt dalību Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas parlamentārajā asamblejā.

Eiropas Komisija ceturtdien nolēma, ka no 5. jūlija stāsies spēkā augstākas importa nodevas Ķīnā ražoto elektrisko automobiļu ievešanai Eiropas Savienībā.

Valsts policija ceturtdien informēja, ka jūnijā veikusi kratīšanas Latgalē un aizturējusi trīs vīriešus un vienu sievieti par narkotisko vielu tirgošanu.

Naktī uz 4. jūliju 46 gadu vecumā miris pianists Mārtiņš Zilberts.

Šodien

Cēsīs notiek sarunu festivāls Lampa.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē XVI Latviešu Dziesmu un Deju svētkus Kanādā.

Ārlietu ministre Baiba Braže tiekas ar ANO Ģenerālās asamblejas 78. sesijas prezidentu Denisu Fransisu.

Viedokļi

Vitālijs PuķītsINTERLUX Travel Latvijas filiāles vadītājs. Ceļojuma drošība – no licencēta tūroperatora izvēles līdz aptieciņai

Juris Alberts Ulmanis, profesors, zemessargs, polārpētnieks. Paldies, Baiden, bet ASV vajag enerģiskāku demokrātu prezidentu!

Šonedēļ "Šķiltavā"

Kā Rinkēvičs tērēs savu politisko kapitālu? Valainis iekāpj minerālmēslos. Lietišķā kultūras ministre Lāce. Spriež Ieva Jakone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

5. jūlijā Madonas pilsētas estrādē notiks koncerts Lielā aktieru vasaras balle.

6. jūlijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars notiks Jānim Peteram 85. Jubilejas koncerts.

8. jūlijā Arēnā Rīga notiks Braiena Adamsa koncertturnejas So Happy It Hurts koncerts.

9. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē notiks Melo-m Mega Orķestra lielkoncerts.

Paplašini apvārsni

Ērglis pret dronu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +20C, mainīgs mākoņu daudzums, neliels lietus, D – DR vējš 3 – 6 m/s;

accuweather +17 – +24C, lielākoties apmācies, brīžiem lietus, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr +16 – +22C, daļēji mākoņains, D – DR vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Piektdien – Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda

Sestdien – Anrijs, Arkādijs

Svētdien – Alda, Maruta