KNAB aiztur Eigimu; Vācijā antisemītiskā uzbrukumā 2 nogalinātie; Turcija bombardē Sīrijas ziemeļus

Ēdināšanas darījums

Bijušais Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims. Foto: Ivars Soikāns, LETA

KNAB trešdien aizturēja bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu (Mūsu partija). KNAB ir aizdomas, ka amatpersona 2018.gadā pieņēma 6000 eiro kukuli saistībā ar ēdināšanas iepirkumu divās skolās. Tiesības uz šā pakalpojuma sniegšanu ieguva uzņēmums Latgales Optima. Kriminālprocess sākts 25. septembrī.

Uzbrūk labējie ekstrēmisti

Divi cilvēki nogalināti un divi ievainoti trešdien bruņotā antisemītiskā uzbrukumā Vācijas pilsētā Hallē. Sieviete nogalināta sinagogas priekšā, bet vīrietis – kebabu tirgotavā. Savukārt ebreju kapos iemesta granāta. Policija par uzbrukumu aizturēja 27 gadus vecu Vācijas pilsoni un brīdināja, ka citi vēl varētu būt brīvībā. Visā Vācijā pastiprināta apsardze pie sinagogām, jo ebreji trešdien atzīmēja jūdaisma svēto Yom Kippur jeb visa piedošanas un izpirkšanas dienu.

Brīdina par katastrofu

Turcija trešdien ar bombardēšanu sāka operāciju pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas ziemeļos, paziņoja Turcijas prezidents Erdogans. ANO Drošības padome ceturtdien rīkos ārkārtas sēdi, lai spriestu par Turcijas militāro uzbrukumu Sīrijas ziemeļos. Palīdzības organizācijas brīdina par jaunas humanitārās katastrofas iespējamību.

Vēl

Pasaules Ekonomikas foruma Globālajā konkurētspējas indeksā Latvija pakāpusies par vienu vietu – līdz 41. vietai. Lietuva ierindojusies 39. vietā, bet Igaunija 31. vietā.

Trešdien trīs Latvijas bankas – Baltic International Bank, BlueOrange Bank un Signet Bank – paziņoja, ka atsakās no nerezidentu apkalpošanas un fokusējas uz Baltijas un ES tirgu.

NEPLP vadītāja Ķezbere trešdien Saeimas komisijā atzina trīs savas kļūdas sabiedrisko mediju vadībā – divas saistītas ar LTV valdes locekļu izraudzīšanos, viena – ar situāciju Radio.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra noslēgusi līgumu ar Latvijas dzelzceļu par vairāk nekā 318 miljonu eiro no Kohēzijas fonda piešķiršanu elektrovilcienu infrastruktūras attīstīšanai.

Kriminālprocesā par futbola spēļu sarunāšanu aizturētas trīs personas. Viens no viņiem – bijušais Daugavpils futbola kluba Dinaburg prezidents, no Latvijas futbola diskvalificētais Oļegs Gavrilovs.

SVF jaunā izpilddirektore Kristalina Georgijeva trešdien pirmajā uzrunā brīdināja par pasaules ekonomikas lejupslīdi.

Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija trešdien Nobela prēmiju ķīmijā piešķīra trim zinātniekiem par nopelniem litija jonu bateriju izstrādē.

Krievijas Tieslietu ministrija trešdien opozīcijas līdera Navaļnija Pretkorupcijas fondu iekļāva ārvalstu aģentu sarakstā. Navaļnijs uzskata, ka tas notiek, lai liktu šķēršļus fonda darbībai.

Šodien

Saeimu uzrunās Zviedrijas parlamenta priekšsēdētājs Andreass Norlēns, kas Latvijā uzturas oficiālā vizītē.

LTF muzejā atzīmēs 30.gadadienu kopš Latvijas Tautas frontes otrā kongresa.

Turaidas muzejrezervātā notiks konference “Individuālā un tautas brīvība. Dzimtbūšanas atcelšanai Vidzemē – 200“.

Viedokļi

Ivars Ījabs, EP deputāts. Sadzīvot un izdzīvot.

Justīne Vernera, tulkotāja. Finišā visi izskatās slikti.

Šonedēļ žurnālā IR

Pirms 30 gadiem Juris Rubenis no šķelšanās izglāba Latvijas Tautas fronti. Intervijā viņš stāsta, kā atrast īstos vārdus kritiskos brīžos un kā viņam pietrūkst padomju laika izvērtējumā.

Tā nav labdarība – ar Šķēles ģimeni cieši saistīts uzņēmums gatavs valstij dāvināt zemi Andrejostā Rīgas koncertzāles celtniecībai.

Vai Jelgavā kopš 2017. gada dzīvojošo sīriešu Arhenžani ģimeni var uzskatīt par bēgļu programmas veiksmes stāstu?

Paplašini apvārsni

Kas ir superslepenā elites vienība Nr. 29155 un vai Rietumi ir aizmirsuši, cik nežēlīgi var būt krievi?

Gudrinieks

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +14C, apmācies, vakarā stiprāks lietus, D – DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +7 – +13C, pārsvarā apmācies, nedaudz var līt, D – DR vējš 2 – 4 m/s;

yr +9 – +11C, apmācies, D – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Arvīds, Arvis, Druvis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu