Ķekavas mēra vietnieks atkāpjas; jaunie partiju reitingi; jauni fakti pret Trampu

Apstākļus skaidros

Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Aigars Vītols. Foto: Edijs Pālens, LETA

Svētdien Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Vītols (LZS) atkāpās no amata “līdz apstākļu noskaidrošanai”. Viņu KNAB pagājušo piektdien aizturēja par, iespējams, 30 000 eiro kukuļa pieprasīšanu no uzņēmēja.

Augšup, lejup

Mēneša laikā vislielāko atbalsta kritumu piedzīvojusi Saskaņa, bet kāpumu – Nacionālā apvienība, rāda SKDS aptaujas dati. Kopš Saeimas vēlēšanām pieaudzis atbalsts ZZS un Jaunajai Vienotībai, samazinājies Saskaņai, Attīstībai/Par un JKP, bet vislielākais atbalsta kritums ir KPV LV.

Trauksme pieaug

Trauksmes cēlējs ASV prezidenta Trampa impīčmenta izmeklēšanā ir CIP darbinieks, nedēļas nogalē ziņoja ASV mediji. The Washington Post ziņoja, ka Tramps atzinis Krievijas ārlietu ministram Lavrovam, ka viņu nesatraucot Maskavas iejaukšanās ASV vēlēšanās. Piektdien ASV Pārstāvju palātas kongresmeņi pieprasīja valsts sekretāram Maikam Pompeo dokumentus, kas saistīti ar Ukrainu.

Vēl

20 valstis, to skaitā Latvija, pagājušonedēļ ANO parakstīja organizācijas Reportieri bez robežām ierosināto deklarāciju par cīņu ar viltus ziņu izplatīšanu internetā.

Partijas Saskaņa Rīgas domes frakciju turpmāk vadīs Rīgas Tūrisma attīstības biroja korupcijas lietā iesaistītais deputāts Maksims Tolstojs.

Bijušais Herberta Cukura lietas prokurors Monvīds Zelčs pagājušo piektdien pārsūdzēja virsprokurora lēmumu atjaunot kriminālprocesu, ko Zelčs izbeidza nozieguma sastāva trūkuma dēļ.

Valsts vides dienests izmeklē bīstamo atkritumu apsaimniekotāju Eko Sistem Serviss, kura līdzīpašnieks ir arī bijušais premjerministrs Indulis Emsis (LZP), par darbību bez finanšu nodrošinājuma un attiecīgās atļaujas.

No pirmdienas valsts garantētās atlīdzības PNB Banka klientiem izmaksās tikai bankas Citadele filiālēs.

Parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās Austrijā svētdien vislielāko atbalstu ieguva kanclera Sebastiana Kurca vadītā konservatīvā partija; tās bijusī partnere valdībā galēji labējā Brīvības partija saņēma par 10% mazāk balsu nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga izpētījis, ka Salaspils atomreaktora likvidēšanai paredzēto naudu Vides ministrija nesaimnieciski un arī negodīgi tērējusi citiem mērķiem. Raidījums arī informēja, ka par ES naudu Latvijā iepirktās šprotu ražošanas iekārtas izved uz Krieviju. Vēl NP vēstīja, ka žurnālistu rīcībā nonākuši dokumenti parāda, kā Rietumu banka pievēra acis uz klientu pārbaudēm, tai skaitā darījumos ar Ziemeļkoreju un Irānu.

Savukārt LTV raidījums De facto publiskoja telefonsarunu fragmentus par Rietumu bankas finansētu koģenerācijas projektu Daugavpilī pirms deviņiem gadiem, kurā piedalījās Latvenergo darbinieki un spriests par “prēmēšanas fondiem” un pateicībām. Vēl raidījums informēja, ka 150 miljonus eiro vērtu pasūtījumu ielu tīrīšanai Rīgā uz pieciem gadiem saņems Andra Šķēles, Gunta Rāvja un Adigjozala Mamedova ģimeņu uzņēmumi.

Šodien

Latvijas Universitātē notiek starptautisks simpozijs Universitāte un sabiedrība; jauns skatījums uz nacionālas valsts izaugsmi un vērtībām.

Zempkopības ministrijā notiek diskusija par SEG emisiju mazinošiem pasākumiem bioloģiskajā lauksaimniecībā.

Notiek Finanšu ministrijas rosināta diskusija par valsts politikas attīstību sabiedriskā labuma organizāciju jomā.

Viedokļi

Ilze Kupčus, Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša palīdze. Digitālie risinājumi palīdz tiesas procesam noritēt ātrāk

Kristofers Pone, Vents Vīksna, ekonomisti. Vai darba tirgū spēsim konkurēt ar mākslīgo intelektu?

Paplašini apvārsni

Selekcija, hibridizācija un tagad arī ģenetiskā modificēšana ir mainījusi mūsu ēstos augļus un dārzeņus. Kā izskatījās banāni un baklažāni, pirms cilvēki ķērās pie to uzlabošanas?

Latvijas meža karalis

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +13C, lietus, iespējams pērkona negaiss, D – DA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +8 – +14C, apmācies, palaikam lietus, D – DA vējš 3 – 6 m/s;

yr +11 – +13C, apmācies, brīžiem lietus, D – DA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Elma, Elna, Menarda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu