Kariņš atlaiž Vitenbergu; nerimst Izraēlas-palestīniešu konflikts; sola vakcinēt pusaudžus

Frakciju pamet 4 deputāti

Valdības vadītājs Kariņš (JV) trešdien izdeva rīkojumu par ekonomikas ministra Vitenberga (NA) demisiju, jo par viņa atsaukšanu no amata nobalsoja partijas KPV LV, no kuras viņu ievēlēja Saeimā, frakcija. Par atsaukšanu bija četri deputāti, pret – četri, atturējās viens, izšķirošā bija frakcijas vadītāja Možvillo balss. Pret atsaukšanu balsojušie deputāti Aivars Geidāns, Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs paziņoja, ka pamet frakciju un turpmāk Saeimā darbosies kā neatkarīgie deputāti un atbalstīs Kariņa (JV) valdību. KPV LV frakcijā paliek tikai 5 deputāti. Vitenbergs amatu atstās no 14.maija, viņa pienākumus pildīs zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Nogalināti Hamas komandieri

Kopš pirmdienas nakts palestīnieši izšāvuši ap 1000 raķešu uz Izraēlu. Savukārt Izraēlas triecienos nogalināti četri augsti radikālās islāmistu organizācijas Hamas komandieri un vairāki kaujinieki. Kopumā apšaudēs nogalināti vairāk nekā 50 cilvēki. Izraēla nepārtrauks uzbrukumus Gazai, kamēr palestīnieši nepārtrauks savus uzbrukumus, trešdien paziņoja Izraēlas militārie spēki. ANO ģenerālsekretārs Guterrešs paudis bažas par situācijas eskalāciju. Šis ir nopietnākais Izraēlas un palestīniešu konflikts deviņu gadu laikā.

Šogad pieaudzis mirušo skaits

Eiropas Zāļu aģentūra trešdien apstiprināja, ka analizē Pfizer/BioNTech vakcīnas datus, lai maija beigās tās lietošanu varētu apstiprināt 12–15 gadu veciem pusaudžiem. Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 729 Covid-19 inficētie, miruši seši cilvēki. Mirušo skaits Latvijā šogad pirmajās 16 nedēļās pieaudzis par 24,1% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu.

IR aktuāli

Kāpēc izglītības ministre konceptuāli atbalsta ideju par mācībām radītu viedierīču pirkšanu skolām, bet prezidenta kancelejas izstrādāto memorandu parakstīt nevar?

Vēl

Kažokzvēru audzētavā SIA Baltic Devon Mink, kur aprīlī dažām ūdelēm konstatēja Covid-19zvēri nav jālikvidē, informēja PVD. Dzīvnieki ir pastiprināti jāuzrauga.

Trešdien pieci atlikušie Dundagas novada deputāti nobalsoja par pilnvaru nolikšanu. Par domes atlaišanu Saeima varētu lemt ceturtdien.

Arhitektu savienība padziļināti analizēs sešas konkurētspējīgākās vietas Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamai būvniecībai Rīgā.

Rīgā ir augstākā dzīves dārdzība starp Baltijas valstu galvaspilsētām, atklāj trešdien prezentētais Swedbank pētījums.

ASV vēstniecība Maskavā no trešdienas apturēja vairumu konsulāro pakalpojumu un vīzu izsniegšanu, jo Krievija no valsts izraidīja 10 ASV diplomātus.

Trešdien Krievijas pilsētas Kazaņas tiesa uz diviem mēnešiem arestēja 19 gadus veco Ilnazu Gaļavijevu aizdomās par 9 cilvēku slepkavību kādā pilsētas skolā otrdien.

Trešdien sākti sagatavošanās darbi Austrumu maģistrāles 1. kārtas būvniecībai no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai. Austrumu maģistrāles trūkstošā posma būvniecības kopējās izmaksas ir 37,8 miljoni eiro.

Rīgas dome trešdien atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos un atļāva SIA Rīgas satiksme ieviest koda biļeti viedtālruņos.

IR aktuāli

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču par Krieviju, diplomātu izraidīšanu un situāciju Latvijas valdībā.

Šodien

Valdība spriedīs, kādus ierobežojumus varētu mīkstināt tiem iedzīvotājiem, kuri ir pilnībā vakcinēti.

Saeima turpinās skatīt Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu par lūšu medību aizliegumu.

Informēs par Latvijas paviljona Venēcijas starptautiskajā arhitektūras biennālē atklāšanu.

Viedokļi

Viesturs Ķerus, Dr. biol. Piekrastes biotopu iznīcināšana nav nacionālajās interesēs.

Inga Ulmane, LIAA pārstāvniecības vadītāja AAE. Uz Dubaiju – ar vistrakākajām idejām.

IR aktuāli

Rakstnieks Jānis Joņevs šogad atkal uzmirdzējis — viņa otrais darbs, stāstu krājums Tīģeris ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu. Kā tas tapa?

Paplašini apvārsni

Vai ir kāds veids, kā izmantoto plastmasu atkal pārvērst vielā, no kā tā izstrādāta?

Laiva? Lidmašīna?

Bostonas uzņēmums plāno mainīt ūdens transporta nākotni.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +21C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez būtiskiem nokrišņiem, A – DA, Z – ZA vējš 3 – 6 m/s;

accuweather +10 – +19C, pārsvarā mākoņains, nedaudz uzlīs, A – DA, Z – ZA vējš 5 – 16 m/s;

yr +16 – +20C, saule mīsies ar mākoņiem, A – DA, Z – ZA vējš 5 – 16 m/s.

Vārda dienu svin:

Irēna, Irīna, Ira, Iraīda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu