Kariņam uztic valdības veidošanu; prokuratūra KNAB prasa vairāk pierādījumu; atkāpsies PB prezidents

Trešais

Prezidents Vējonis pirmdien valdības veidošanu uzticēja Jaunās Vienotības premjera amata kandidātam Kariņam. Viņš ir trešais valdības veidotājs triju mēnešu laikā. JV, JKP, A/P, NA, KPV LV pārstāvji Vējonim apliecinājuši gatavību strādāt Kariņa valdībā, tāpēc tai Saeimā būtu vairākums. Pirmais iespaids Kariņam pēc pirmdienas tikšanās ar ministru amatu kandidātiem bija pozitīvs. Piektdien paredzēta sadarbības partneru tikšanās, lai pārrunātu valdības deklarācijas melnrakstu.

Vai brāķis?

Pirmdien prokuratūra nosūtīja atpakaļ KNAB izmeklēšanas turpināšanai kriminālprocesu par tirgošanos ar ietekmi Jūrmalā, kurā figurē trīs personas, iespējams, arī uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš. Prokuroram nepietiek krimināllietā iesniegto pierādījumu, lai sāktu kriminālvajāšanu pret lēmumā norādītajām personām.

Negaidīts paziņojums

Pasaules Bankas (PB) prezidents Džims Jons Kims 1. februārī atkāpsies no amata pēc paša vēlēšanās. Par to pirmdien paziņoja PB. Kims PB vada sešus gadus un bija pazīstams kā aktīvs organizācijas reformators. 2017. gadā viņu atkal ievēlēja augstajā amatā uz pieciem gadiem.

Vēl

Ukraina vērsusies ECT pret Krieviju ar prasību atzīt cilvēktiesību pārkāpumu pret pērn novembrī Kerčas līcī 24 sagūstītajiem ukraiņu jūrniekiem.

Pirmdien Berlīnes lidostu drošības dienesta darbinieku streika dēļ tika atcelti vai aizkavējās ap 80 lidmašīnu reisu.

ASV nav izsniegušas eksporta sertifikātu, tādējādi bloķēta Krievijā ražoto pasažieru lidmašīnu Sukhoi Superjet 100 piegāde Irānai. Sertifikāts nepieciešams, jo vairāk nekā 10% lidmašīnas detaļu ražotas ASV.

Vismaz septiņi cilvēki sestdien un svētdien gāja bojā Alpos sniega vētrās un lavīnā.

Rietumāfrikas valstī Gabonā pirmdien notika valsts apvērsuma mēģinājums. Pieci karavīri iebruka radio un pierasīja sacelties pret prezidentu Ali Bongo. Sazvērnieki ir aizturēti.

Svētdien Zelta globusa ceremonijā ASV par labāko dramatisko filmu tika atzītaBohēmista rapsodija (Bohemian Rhapsody), bet otru balvu kā labākais aktieris saņēma rokgrupas Queen solista Fredija Merkurija atveidotājs Rami Maleks.

Latvijas Botāniķu biedrība par 2019. gada augu nosaukusi mazo zvaguli(Rhinanthus minor).

Šodien

Valsts kontrole publicēs revīzijas ziņojumu “Vai rehabilitācija ir pilnvērtīga veselības aprūpes pakalpojumu sastāvdaļa?”.

Valdības sēdē izskatīs informatīvo ziņojumu par VID un Valsts darba inspekcijas pārbaudēs konstatēto par elektroniskās darba laika uzskaites sistēmas ieviešanu būvniecībā.

Paziņos mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nominantus.

Viedokļi

Jūlija Sundberga, Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja. Kāda bijusi investīciju vide Latvijā 2018. gadā.

Jānis Bethers, energouzņēmuma Enefit valdes priekšsēdētājs. 2019. gads enerģētikā – patērētāju izaugsmes gads.

Paplašini apvārsni

Kāpēc 19. gadsimtā sievietes nedrīkstēja sēdēt teātra parterā un kad varēja uzlikt briljantu kaklarotu.

Dabu papildinot

Ielu māksla netraucē, bet papildina.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -4 — +1C, apmācies, nelieli nokrišņi, D – DR vējš 6 – 8 m/s;

accuweather 0C, mākoņains, neliels sniegs, D vējš 5 – 7 m/s;

yr -3 — 0C, mākoņains laiks, neliels sniegs, D vējš 5 – 7 m/s.

Vārda dienas svin:

Gatis, Ivanda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu