Kariņa valdība gatava; britu premjerministrei ir plāns B; prokurora brīdinājums Ušakovam

Rēķinās ar 61 balsi

Pirmdien pabeigts darbs pie Kariņa (JV) veidotās valdības deklarācijas. Balsojums par piecu partiju veidoto jauno valdību gaidāms trešdien. Partijas KPV LV frakcija pirmdien ekonomikas ministra amatam virzīja Ralfu Nemiro savu kandidatūru iepriekš atsaukušā Šmita vietā. Kariņš rēķinās ar 61 deputāta balsi. Amats tiks arī NA pārstāvim Parādniekam, kurš būs Kariņa padomnieks demogrāfijas jautājumos.

Meja dosies uz Briseli

Lielbritānijas premjerministre Meja pirmdien parlamentā apstiprināja vēlmi izstāties no ES un paziņoja, ka dosies uz Briseli runāt par iespējām mainīt Brexit vienošanos. Viņa konsultēsies par iespējamām izmaiņām Īrijas robežas jautājumā un atteiksies no 65 mārciņu nodevas Lielbritānijā dzīvojošajiem ES pilsoņiem par tiesībām turpināt dzīvot Apvienotā Karalistē. Par jauno Brexit priekšlikumu britu parlaments balsos nākamotrdien.

Arī opozīcijai ir tiesības

Prokurors izteicis brīdinājumu Rīgas mēram Ušakovam (S) pēc tam, kad VARAM vērsās prokuratūrā par viņa rīcības tiesiskumu 5. novembra domes sēdē. No tās darba kārtības “pazuda” opozīcijas deputāta Klotiņa (NA) sagatavots priekšlikums par nekustamā īpašuma nodokļa  atvieglojumu piešķiršanas kārtību Rīgā.

Vēl

VID saņēmis anonīmus ziņojumus par iespējamiem nodokļu pārkāpumiem labklājības ministres amata kandidātes Ramonas Petravičas (KPV LV) vīra uzņēmumā SIA Monēta, kurā viņa ir finanšu vadītāja.

ES pirmoreiz pieņēma sankcijas par ķīmisko ieroču izmantošanu. Sankcijas pirmdien piemērotas Krievijas militārā izlūkdienesta vadītājam un vēl 8 Krievijas un Sīrijas amatpersonām.

VARAM papildinājusi Rīgas domes atlaišanas likumprojektu un piektdien iesniegusi to Valsts kancelejā.

Rīgas satiksmes pagaidu valde no uzņēmumiem Škoda Electric, Škoda Transportation un Solaris Bus&Coach pieprasīja 6,5 miljonus eiro lielu līgumsodu par laikus neatvestiem transportlīdzekļiem.

FKTK ar 10 800 eiro sodīja Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas lielāko akcionāru Sergeju Grečuku par kavēšanos sniegt ziņas par iegūto netiešo līdzdalību un obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu pārējiem RER akcionāriem.

Pirmdien pie Krimas krastiem Melnajā jūrā gājuši bojā vismaz 10 jūrnieki, kad pēc gāzes sprādziena aizdegās divi kravas kuģi.

Šodien

Šveicē, Davosā sāksies Pasaules ekonomikas forums.

Pie Saeimas paredzēta protesta akcija pret Kariņa valdību (LETA).

CSP publicēs datus par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2018. gada decembrī (LETA).

Viedokļi

Vidvuds Beldavs, Arnolds Ūbelis, zinātnieki. Pēdējie var būt pirmie…

Jānis Bergs, uzņēmējs. Par iedvesmojošām nometnēm, laba priekšnieka pazīmēm un aizklapēto ASV valdību.

Paplašini apvārsni

Labu apetīti?

Par godu currywurst septiņdesmitgadei Vācija izlaidusi piemiņas monētu. Iespējams, ka neko nepievilcīgāku nebūsiet redzējuši.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –11 — –5C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, A – DA vējš 2 – 4 m/s;

accuweather –9 — -4C, pārsvarā mākoņains, brīžiem snigs, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

yr –15 — –6C, saule mīsies ar mākoņiem, A – DA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Austris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu