Kanādas karavīri paliks ilgāk; pieaug patēriņa cenas; Taizemes puikas izglābti

Līdz 2023. gadam

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo otrdien paziņoja, ka Kanāda uz četriem gadiem pagarinās NATO bataljona vadību Latvijā. Iepriekš noteiktais vadības termiņš bija 2019. gads. Trudo otrdien uzturējās vizītē Latvijā un ar premjerministru Kučinski pārrunāja dalību NATO samitā, kā arī apsprieda Latvijas un Kanādas ekonomisko sadarbību.

Straujš kāpums

Jūnijā reģistrēts šajā gadā straujākais patēriņa cenu kāpums gada griezumā. Precēm cenas pieauga par 2,5% un pakalpojumiem – par 3,3%.

Sekmīga glābšanas operācija

No applūdušās alas Taizemes ziemeļos otrdien glābēji un nirēji pabeidza visu 12 zēnu un viņu futbola trenera glābšanu. Vairāk nekā divas nedēļas alā iesprostotie nogādāti slimnīcā veselības pārbaudei.

Vēl

Pasaules kausa pusfināla spēlē otrdien Francijas futbola izlase ar 1:0 uzvarēja Beļģijas komandu un iekļuva finālā.

Par fiktīvas laulības organizēšanu Iekšējās drošības birojs ierosināja prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret PMLP amatpersonu.

Pludmalē no Mangaļsalas līdz Kalngalei novēroja zilaļģes, kas ir bīstamas cilvēka veselībai, tāpēc Rīgas dome neiesaka tur peldēties.

Prezidents Tramps pirmdien nominēja Bretu Kaveno ASV Augstākās tiesas tiesneša amatam, kurš stāsies tiesneša Entonija Kenedija vietā. Kandidatūra vēl būs jāapstiprina Senātā.

Ungārijā otrdien sāka tiesāt Eiropas Parlamenta deputātu Bēlu Kovāču, kuram prokuratūra izvirzīja apsūdzības par spiegošanu Krievijas labā.

Slavenais Portugāles futbolists un Madrides Real spēlētājs Krištianu Ronaldu karjeru turpinās Turīnas Juventus, kļuva zināms otrdien. Līgums noslēgts uz četriem gadiem par 105 miljoniem eiro.

Plūdos un zemes nogruvumos Japānā otrdien bija gājuši bojā 156 cilvēki, vēl daudzi ir bezvēsts pazuduši.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Interpols aizdomās par teroraktu organizēšanu un kūdīšanu uz terorismu meklē bijušo Igaunijas iedzīvotāju Abdurrahmanu Sazankovu.

Lietuvas prezidente Grībauskaite atdevusi parlamentam otrreizējai caurskatīšanai veselības reformas likumus, jo tie pacientam nedod valsts Konstitūcijā garantētās tiesības izvēlēties ārstniecības iestādi un pārkāpj godīgas konkurences iespējas.

Somijas un Zviedrijas aizsardzības ministri pirmdien parakstīja dokumentu, kurā izklāstīti mērķi abu valstu sadarbībai aizsardzībā.

Zviedrijas valdība vērsās pie Eiropas Komisijas, lūdzot atbalstu lauksaimniekiem sakarā ar 26 gadu laikā piedzīvoto lielāko sausumu.

Danske Bank Igaunijā tika izmantota, lai atmazgātu 8,3 miljardus ASV dolārus, un tas ir divreiz vairāk nekā tika lēsts iepriekš.

Šodien

Briselē sāksies Ziemeļatlantijas alianses (NATO) dalībvalstu un to valdību vadītāju sanāksme.

Notiks Rīgas domes sēde (LETA).

Līdz piektdienai slēgs satiksmi Miera un Brīvības ielas posmos, jo atjaunos tramvaja sliedes. Tramvaja kustību nepārtrauks.

Viedokļi

Uģis Gruntmanis, ārsts. Kas nepieciešams, lai celtu zinātnes un medicīnas latiņu Latvijā.

Uldis Biķis, Latvijas finieris padomes priekšsēdētājs. Neapmaldīties taisnībās, bet koncentrēties uz taisnīgumu.

Paplašini apvārsni

Kas apdraud tradicionālo Parīzes bistro pastāvēšanu?

Joki par lielo futbolu

futbolu komentē dažādu valstu komentētāji un cik jutīgs ir brazīlietis Neimars.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  14—25 C, neliels mākoņainums, neliels lietus, A—ZA, DA vējš 3 m/s;

accuweather 24 C, negaisa mākoņi un lietus, A—ZA, DA vējš 2—3 m/s;

yr  15—24 C, saule mīsies ar mākoņiem, A—ZA, DA vējš 2—3 m/s.

Vārda dienas svin:

Leonora, Svens

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu