Kaimiņš inficēts, valdība lems attālināti; Merkele pašizolējas; Kalnmeiers prasa slēgt draudzi

Rīcībspējīgi attālināti

Sestdien par pozitīvu Covid-19 testu paziņoja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Tā kā viņš piedalījās gan koalīcijas sadarbības padomē, gan Saeimas sēdēs, Slimību profilakses un kontroles centrs pārbaudīja visus Saeimas deputātus un darbiniekus, kā arī valdības pārstāvjus. Īsi pēc Kaimiņa paziņojuma valdības vadītājs Kariņš (JV) paziņoja, ka līdz 30.martam strādās attālināti. Svētdien noskaidrojās, ka vīrusa testi Kariņam un vairākiem ministriem bija negatīvi. Pašizolācijā atradīsies deviņi no 13 valdības locekļiem. Prezidents Levits sestdien teica, ka viena Saeimas deputāta saslimšana ar Covid-19 varētu apgrūtināt visa parlamenta darbu, bet Saeima ir rīcībspējīga un var turpināt darbu attālināti.

Inficēto vairāk nekā 300 000

Līdz svētdienai pasaulē ar koronavīrusu Covid-19 bija saslimuši vairāk nekā 300 tūkstoši cilvēku. Visvairāk sasirgušo ir Ķīnā – 81 tūkstotis, seko Itālija ar 53,5 tūkstošiem, bet trešais lielākais inficēto skaits bija ASV – 26,7 tūkstoši. Pandēmijas laikā kopumā miruši ap 13 000 cilvēku, visvairāk Itālijā. Vācija svētdien uz divām nedēļām aizliedza publiskās vietās pulcēties vienkopus vairāk par diviem cilvēkiem. Karantīnā svētdien pēc tikšanās ar inficētu ārstu devās Vācijas kancelere Merkele. Latvijā līdz svētdienai saslimuši bija 139 cilvēki, Igaunijā – 326 , bet Lietuvā – 129. Piektdien Lietuvā Ukmerģē, nomira inficēta sieviete.

Pamats darbības aizliegšanai

Piektdien ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers tiesā iesniedza prasību izbeigt Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes darbību. Pamats reliģiskās organizācijas darbības izbeigšanai ir krimināllietā konstatētie fakti par 21 gadu vecas sievietes un viņas jaundzimušā nāvi 2019.gada maijā. Viņiem reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

Vēl

Prezidents Levits sestdien izsludināja sešus likumus, kurus piektdien pieņēma Saeima tautsaimniecības atbalstam ārkārtējās situācijas laikā. Saeima arī pārcēla Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz 6.jūniju, lēma Covid-19 pandēmijas laikā aizliegt azartspēles un atļāva internetā iegādāties alkoholu.

Saeima piektdien ar nelielu balsu pārsvaru noraidīja deputāta Ivara Zariņa (S) ierosinājumu par vismaz 20% palielināt mediķu algas. Par balsoja 36 deputāti, pret bija 27, bet atturējās 11.

Saeima piektdien atjaunoja deputāta mandātu bijušajam ekonomikas ministram Nemiro (KPV LV), kuram anulēta pielaide valsts noslēpumam.

No sestdienas Rīgas satiksme uz ārkārtējās situācijas laiku samazināja sabiedriskā transporta reisu skaitu. Pasažieru vilciens no 24.marta atcels 16 pasažieru vilcienu reisus.

Covid-19 pandēmijas dēļ sestdien atcēla 2020.gada pasaules hokeja čempionātu, kam maijā bija jānotiek Šveicē.

Horvātiju un tās galvaspilsētu Zagrebu svētdienas rītā satricināja 5,3 magnitūdu spēcīga zemestrīce. Viens cilvēks gājis bojā.

Somija jau trešo gadu pēc kārtas Pasaules laimes ziņojumā, kas vērtē 156 valstis, atzīta par laimīgāko valsti pasaulē. Latvija ir 57.vietā.

Indijā piektdien izpildīja nāvessodu četriem vīriešiem, kurus tiesa atzina par vainīgiem grupveida izvarošanā Deli 2012.gadā.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ko Latvijā dara, lai ierobežotu Covid-19. Raidījums arī analizēja, kā Latvijas un pasaules bizness varētu pārdzīvot Covid-19 krīzi un cik ilgi tā varētu vilkties. Intervijā raidījumam veselības ministre Viņķele (A/P) teica, ka ministrija gatavojas mediķiem noteikt krīzes piemaksu 20% apmērā no atalgojuma. Ģenerālprokurors Kalnmeiers intervijā teica, ka pandēmijas radītā krīze var veicināt noziedzības pieaugumu Latvijā.

LTV raidījums de facto vēstīja, ka Covid-19 krīzes skartajās nozarēs trešdaļa strādājošo saņēmuši mazāku algu par minimālo. Tāpat raidījums stāstīja, ka pandēmijas laikā aug viltus ziņas par vīrusu un kas jau zināms par Covid-19. Raidījums skaidroja, kādas konsultācijas pašlaik slēgtajai PNB bankai savulaik sniedzis Saeimas deputāta Juraša (JKP) uzņēmums un cik lielu atlīdzību saņems PNB bankas maksātnespējas administrators Vigo Krastiņš un viņa palīgs. Žurnālisti arī pētīja, kāpēc Daugavpilī miljonus izmaksājušu pārvadu nespēj nodot ekspluatācijā.

Šodien

Prezidents Levits sasaucis lēmējvaras, izpildvaras un tiesu varas vadītāju sanāksmi par valsts pārvaldes darbību pēc valdības locekļu un Saeimas deputātu pašizolācijas.

Stradiņa slimnīca uz laiku aptur ambulatoro un plānveida pakalpojumu sniegšanu.

Atsāksies būvdarbi uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei.

Viedokļi

Mortens Hansens, ekonomists. Latvia: Tough times ahead but the country looks fiscally well-prepared.

Andris Gribusts, izglītības uzņēmuma Lielvārds Kompetences centra vadītājs. Pieci padomi pedagogiem, lai skolēnu mācības attālināti noritētu veiksmīgi.

Paplašini apvārsni

Vai datori nākotnē aizstās mācības skolas klasē? Izrādās, ne viss ir tik vienkārši.

Skaties neizejot no mājām

13 pasaules zooloģiskie dārzi Covid-19 pandēmijas laikā piedāvā dzīvniekus un putnus vērot tiešsaistes kamerās.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -3 – +4C, skaidrs laiks, bez nokrišņiem, A – ZA, D – DR, Z vējš 1 – 2 m/s;

accuweather –5 – +3C, pārsvarā saulains, A – ZA, D – DR, Z vējš 1 – 2 m/s;

yr -5 – +3C, skaidrs un saulains laiks, A – ZA, D – DR, Z vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienu svin:

Mirdza, Žanete, Žanna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu