Jaunas sankcijas Baltkrievijai; saslimstība lēnām krītas; ST izlemj par Ilūksti un Ozolniekiem

Vērsīsies arī pret ekonomikas nozarēm

ES ārlietu ministri pirmdien apstiprināja jaunas sankcijas pret Baltkrieviju sakarā ar maijā notikušo Ryanair pasažieru lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā. Sarakstā kopumā iekļautas 86 personas un organizācijas, no tiem septiņas personas tieši saistībā ar Ryanair lidmašīnas gadījumu. Ministri arī atbalstīja plānu vērst sankcijas pret svarīgām Baltkrievijas ekonomikas nozarēm, lai pastiprinātu spiedienu uz Lukašenko režīmu.

Mudina uz masveida vakcināciju

Koalīcijai divu nedēļu laikā jāvienojas, kā panākt, lai nedēļā pret Covid-19 tiek vakcinēti ne mazāk par 100 000 cilvēkiem, pirmdien teica valdības vadītājs Kariņš (JV). Pagājušajā nedēļā pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši 18 500 cilvēku. Tā kā pirmdien divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju nokritās līdz 103 (18.jūnijā tas bija 153,7), veselības ministrs Pavļuts (A/P) pieļāva, ka trešdien spēkā varētu stāties jauni ierobežojumu atvieglojumi. Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 40 Covid-19 inficētie, nav ziņu par mirušajiem.

Jaunās pašvaldības tomēr sāks darbu

Satversmes tiesa pirmdien nosprieda, ka Ilūkstes novada pievienošana Augšdaugavas novadam un Ozolnieku novada pievienošana Jelgavas novadam neatbilst Satversmei. Apstrīdētās normas par spēkā neesošām atzītas no 2022. gada 1. janvāra. 1. jūlijā darbu varēs sākt jaunās pašvaldības. Tiesa atzina, ka Jaunjelgavas, Carnikavas, Rugāju, Iecavas, Rundāles, Auces, Salas, Salacgrīvas, Alojas, Babītes, Kandavas un Mazsalacas novadiem administratīvi teritoriālā reforma atbilst Satversmei.

IR aktuāli

Komponists un grupas Instrumenti mūziķis Jānis Šipkēvics stāsta par bagātīgajām iecerēm, kas tapušas sarežģītajā pandēmijas laikā.

Vēl

Ekonomisko lietu tiesa pirmdien sāka skatīt otro digitālās televīzijas krimināllietu, kurā Andris Šķēle un Ainārs Šlesers ir apsūdzēti par krāpšanu organizētā grupā, bet Šķēle arī par naudas atmazgāšanu.

Pirmdien Jaunciemā vairākās vietās aizdegās mežs 7 ha platībā. Ugunsgrēks tika lokalizēts, cietuši divi ugunsdzēsēji.

Eiropas Komisija apstiprinājusi 3,2 miljonu eiro lielo valsts atbalstu Latvijas medijiem, lai tie atgūtos no pandēmijas ierobežojumu radītajām sekām uzņēmējdarbībā.

No 1.augusta Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks būs līdzšinējais Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis.

Pirmdien būvnieki un arhitekti iepazīstināja ar pabeigto un ekspluatācijā nodoto Mežaparka estrādi Sidraba birzs.

Pirmdien Zviedrijas parlaments izteica neuzticību premjerministram Stefanam Levēnam. Viņam ir nedēļu ilgs laiks, lai atkāptos vai izsludinātu ārkārtas vēlēšanas.

Atbilstoši aptaujām Francijā svētdien reģionālo vēlēšanu pirmajā kārtā vadībā ir centriski labējā Republikāņu partija (27%), seko Nacionālā apvienība (19%). Prezidenta Makrona dibinātajai centriskajai partijai, zaļajiem un Sociālistiskajai partijai katrai ir tikai 11%. Otrā kārta notiks 27.jūnijā.

IR aktuāli

Kā Edgars Zaharovs Praulienas Bodniekos izveidoja Madonas alus darītavu un kas šai vietai kopīgs ar gruzīnu virtuvi?

Šodien

Valdība spriedīs par aktuālo epidemioloģisko situāciju valstī.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena ieradīsies vizītē Latvijā.

Par valsts noslēpuma izpaušanu apsūdzētais Saeimas deputāts Jurašs (JKP) tiesā teiks pēdējo vārdu.

Viedokļi

Anželika DobrovoļskaLuminor Pensiju produktu vadītāja. Ko Latvija varētu mācīties no labākajām pensiju sistēmām pasaulē?

Deniss GasičaSchneider Electric direktors Baltijas valstīs. Digitālā transformācija un atjaunojamā enerģija – Eiropas zaļās pārejas pamatā.

Paplašini apvārsni

1979.gadā Jekaterinburgā no militārās laboratorijas izspruka Sibīrijas mēra baktērijas un bojā gāja vismaz 66 cilvēki. Covid pandēmija liek atgādināt, kā šo traģēdiju slēpa no sabiedrības.

Ūdensrožu lapu šķinējs

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +19 – +30C, negaisa mākoņi, sagaidāms arī lietus, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +21 – +31C, saulains un ļoti karsts, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

yr +24 – +34C, saulains, D – DA vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Lustīgu līgošanu!

Nākamais Ir Svarīgākais iznāks pirmdien, 28.jūnijā.

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu