IR Svarīgākais • IR.lv

Jaunas ES sankcijas Krievijai; Izraēlas karavīri ieiet Gazas slimnīcā; atrod jauno Covid paveidu

Ne dimantu, ne gāzes

Eiropas Komisija trešdien pabeigusi jauno sankciju izstrādi un ierosina aizliegt Krievijas dimantu un sašķidrināto naftas gāzu importu. Ierosināts melnajā sarakstā iekļaut vairāk nekā 120 fizisko un juridisko personu. ES diplomāti sankcijas sāks apspriest piektdien. Latvijas prezidents Rinkēvičs trešdien vizītē Briselē aicināja Eiropu neļauties nogurumam un turpināt atbalstu Ukrainai. Ukrainas spēki esot forsējuši Dņipras upi, trešdien paziņoja Krievija. Ukraiņi mēģina okupantus atspiest Hersonas apgabala dienvidos gar upi.

Gazas joslā iebrauc degvielas auto

Izraēlas karaspēks trešdienas rītā iegāja Gazas lielākajā slimnīcāHamās teroristu ieroči un infrastruktūra esot atrasta vienā slimnīcas daļā. Turcijas prezidents Erdogans pēc tam nosauca Izraēlu par teroristisku valsti un atsauca savus diplomātus no Izraēlas. Izraēlas armija otrdien ieņēma Gazas parlamentu un citas iestādes, ko kontrolēja palestīniešu teroristu grupējums Hamās. Ēģiptes mediji ziņoja, ka trešdien Gazas joslā pirmoreiz kopš oktobra sākuma iebrauca kravas automašīna ar degvielu.

Aug kovida slimnieku skaits

Trīs pašvaldībās – Saldū, Jūrmalā un Madonā – notekūdeņu monitorings uzrādījis jauno Covid-19 Pirola variantuPieaug pacientu skaits ar Covid-19 – pagājušajā nedēļā 209 saslimšanas gadījumi, vēl nedēļu iepriekš – 183. Pagājušajā nedēļā stacionēti 217 Covid-19 pacienti.

IR aktuāli

Jānis Šipkēvics studē mūzikas producēšanu Zviedrijā. Laurai Dumberei viņš stāsta, kā meklē jaunus mērķus un ceļus, kas vienmēr atvedīs mājās.

Pirms 10 gadiem Zolitūdē sagruva veikals un aprāva 54 dzīves. Tiesā par vainīgu atzīts tikai viens būvinženieris. Baiba Litvina tiekas ar cilvēkiem, kas zaudēja tuviniekus.

Novembrī Rīgas Latviešu biedrība atzīmē 155. gadadienu. Kā no šīs RLB piedzima mūsu valsts, biedrības vēstures zinātājus izvaicāja Māra Miķelsone.

Vēl

95 gadu vecumā trešdien miris sabiedriskais darbinieks Jānis Škapars. Atmodas laikā viņš bija viens no LTF līderiem, balsoja par 4.maija Neatkarības deklarāciju, ilgus gadus bija laikraksta Literatūra un Māksla redaktors.

Eiropas Komisija šogad Latvijas ekonomikai prognozē 0,2% kritumu, bet nākamgad Latvijas IKP pieaugšot par 2,4%. Ekonomikas lejupslīde šogad gaidāma arī pārējās Baltijas valstīs.

Čehijas valdība trešdien nolēma iesaldēt visus Krievijas īpašumus, izņemot vēstniecības ēku Prāgā un četrus objektus, kurus izmanto Krievijas diplomātiskais dienests.

Četru lielāko Latvijas banku klientiem šogad 10 mēnešos izkrāpti 9,645 miljoni eiro, liecina Finanšu nozares asociācijas dati.

Vācijas izdevniecība pārtraukusi pazīstama žurnālista un Krievijas eksperta Huberta Zeipela grāmatas pārdošanu pēc tam, kad atklājās, ka viņš no Putinam tuviem oligarhiem saņēmis 600 000 eiro.

Saeima trešdien nodeva komisijām prezidenta Rinkēviča rosinātās izmaiņas Izglītības likumā, kas drošības apsvērumu vārdā dotu tiesības skolas vadītājam pārmeklēt izglītojamā mantas.

Francija izdevusi starptautisku orderi Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aizturēšanai apsūdzībās par līdzdalību noziegumos pret cilvēci.

Šodien

Saeima 1.lasījumā skatīs nākamā gada valsts budžeta likumu paketi.

Plānota Rēzeknes pilsētas domes sēde.

RTU zinātkāres centrā Futurimo Rīga atklās izstādi Latviešu karavīra ceļš pagājušajā gadsimtā.

Viedokļi

Kārlis Lakševics, sociālantropologs. Latvija bez bezpajumtniecības 2030.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības atklātā vēstuleBibliotekārus nedrīkst iesaistīt cenzūras darbībās.

Paplašini apvārsni

Kā veidojās cunami

Modelēšana rāda, kas notika 2011.gadā pēc zemestrīces Japānas Tohoku reģionā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, apmācies, nelieli nokrišņi, ZA vējš 3 m/s;

accuweather -3 – +2C, mākoņains, A – ZA vējš 2 – 3 m/s;

yr 0 – +3C, apmācies, A – ZA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Banga, Glorija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu