Izmeklē arī ceļu būvnieku karteli; Vācijā vēlēšanās divvadība; divās dienās 1383 Covid-19 slimnieku

Vēl viens kartelis

Konkurences padome ir sākusi izmeklēšanu par iespējamu ceļu būvnieku karteli, svētdien informēja TV3 raidījums Nekā personīga. Šovasar notikušas kratīšanas piecos uzņēmumos. Raidījuma aprēķini par pēdējiem sešiem gadiem liecina, ka iespējamā karteļa dalībnieki piedalījušies iepirkumos par kopējo summu 2, 4 miljardi eiro. Augustā KP sodīja 10 būvniecības uzņēmumus tā dēvētā “būvnieku karteļa” lietā.

Divvadība

Vācijā svētdien notikušo parlamenta vēlēšanu sākotnējie rezultāti liecina, ka ar nelielu pārsvaru (25,8%) vadībā ir sociāldemokrāti (SPD), bet kristīgie demokrāti (CDU/CSU) ieguvuši apmēram 24,1%.Trešajā vietā ir “zaļie”, kuriem ir ap 14%. Liberālajai Brīvo demokrātu partijai (FDP) ir apmēram 11,5%, eiroskeptiķu AfD 10,5%, un Bundestāgā varētu iekļūt arī radikālo kreiso partija Die Linke, kurai ap 5% balsu. Pēc šīm vēlēšanām kancleres amatu atstās Angela Merkele, kura vadījusi Vācijas valdību 16 gadus. Taču sarunas par jaunu koalīciju var ieilg pat vairākus mēnešus.

Vīruss bez brīvdienām

Latvijā nedēļas nogales divās dienās reģistrēti 1383 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi. Sestdien SPKC ziņoja par 816, svētdien par vēl 567 iepriekšējās diennakts laikā saslimušajiem. Deviņi Covid-19 slimnieki miruši. 1116 no inficētajiem nebija vakcinēti. Vairākos tirdzniecības centros esošajos vakcinācijas punktos pēdējās dienās veidojās rindas, kas saistīts ar Johnson&Johnson vakcīnu pieejamību. Otrdien Latvija saņēma 19 200 šīs vakcīnas devu. No ceturtdienas līdz svētdienas vakaram izbraukuma vakcinācijā pret Covid-19 potēti 1454 cilvēki. 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 401. Kopš pandēmijas sākuma Latvijā miruši 2683 ar Covid-19 inficētie.

IR aktuāli

Kažokādu laiks ir beidzies. Biedrības Dzīvnieku brīvība vadītāja Katrīna Krīgere ar domubiedriem sprostā pie Saeimas atgādina deputātiem, ka ir jāaizliedz zvērdaudzētavu bizness.

Vēl

Piektdien un sestdien robežsargi novērsa 28 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu.

Svētdien noslēdzās militāro mācību Namejs 2021 trīs dienu aktīvā fāze Vidzemē.

Šveicē svētdien ap 64% vēlētāju referendumā atbalstīja viendzimuma laulību legalizēšanu, liecina prognozes.

Hakeru uzbrukumi aizkavējuši Nīderlandē no sestdienas obligāto Covid-19 sertifikātu ieviešanu, taču tie ir novērsti, svētdien paziņoja veselības ministrija.

Lielbritānijas valdība sestdien paziņoja, ka izsniegs līdz 10,5 tūkstošiem pagaidu vīzu kravas mašīnu šoferiem un putnkopības nozarē strādājošajiem, kuru trūkums pēc Brexit radījis sarežģījumus ekonomikai.

Vēlēšanās Islandē sestdien valdošā trīs partiju koalīcija saglabāja vairākumu – 37 no 63 vietām parlamentā. Islandes jaunais parlaments būs pirmais Eiropā, kurā vairāk nekā puse deputātu (52%) būs sievietes.

IR aktuāli

Ko var pastāstīt kanalizācija. Latvijas zinātnieku veikta notekūdeņu analīze ļauj prognozēt Covid-19 saslimšanu Latvijas pilsētās.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga informēja, ka Konkurences padomei ir aizdomas par konkursu sarunāšanu arī lielāko ceļu būvju spēlētāju vidū. Raidījums ziņoja arī par iespējamām shēmām uzņēmēju Paškausku finasētā projektā, uz ko Lauku atbalsta dienests ”pievēris acis”. Žurnālistu rīcībā nonācis aculiecinieku video, kurā fiksēts, kā bēgļu centrā Mucenieki karantīnas laikā notikusi tirdzniecība, neievērojot epidemioloģiskās prasības. Vēl raidījums sniedza atskatu uz Latvijas kredītiestāžu uzraudzības attīstību 30 gados kopš Bankas Baltija kraha.

LTV raidījums de facto pētīja, kāpēc atmaksa slimnīcām par Covid-19 laika ieguldījumiem iestrēgusi birokrātijas papīru kalnos. Vēl žurnālisti analizēja, kā gadu pirms Saeimas vēlēšanām saasinājusies jaundibināto partiju cīņa par neapmierinātajiem vēlētājiem. Raidījums arī informēja, kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kļūdas aprēķinos un prognozēs par ES finansējuma izlietojumu apdraud desmitiem uzņēmēju, kuri bija iestājušies LIAA Biznesa inkubatoros. Bet Bijušais Vācijas izlūkdienesta priekšnieks un agrākais PNB bankas padomes loceklis Augusts Hanings intervijā raidījumam teica, ka esot maldināts par darījumiem, kuri bankā notika īsi pirms tās slēgšanas.

Šodien

Imunizācijas valsts padome paziņos lēmumu par vakcīnas pret Covid-19 trešās devas rekomendēšanu cilvēkiem virs 65 gadiem.

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma rīko starptautisko tiešsaistes diskusiju Iekļaujošas vides un valodu daudzveidības veidošanās Eiropā.

Tiešsaistē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas notiek projekta Sabiedrotais tiešsaistē rezultātu prezentācija.

Viedokļi

Reinis JansonsSwedbank Finanšu institūta vadītājs. Dzīve finanšu pratības trūkumā – nomākta un stresa pilna

Adele Stenforda (Adele Stanford)King’s College Britu skolas Latvijā direktore. Ir jāciena skolotāju brīvais laiks!

Paplašini apvārsni

Ko Platons un Sokrāts teiktu par Tviteri un Feisbuku? Senajiem grieķiem būtu, ko ieteikt sociālo tīklu lietotājiem.

Tehnoloģijas notīra mūsu darba galdu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +7 – +14C, daļēji mākoņains, A – DA vējš 1 – 2 m/s

accuweather +7 – +14C, lielākoties saulains, A – DA vējš 2 – 3 m/s

yr +7 – +15C, sauli brīžiem aizklās mākoņi, A – DA vējš 1 – 4 m/s

Vārda dienu svin

Ādolfs, Ilgonis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu