Izglītības reforma apstiprināta; KNAB vēršas arī pret Kļaviņu; sievietes drīkstēs ziedot olšūnas

Jauns saturs no 2020.gada

Ceturtdien Saeima trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas paredz izglītības reformas īstenošanu, ieviešot skolās kompetenču pieejā balstītu saturu. Jauno saturu skolās ieviesīs no 2020.gada, kas ir par gadu vēlāk, nekā bija iepriekš plānots. Ir arī atmesta iecere par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.

KNAB turpina kratīt deputātus

Saeima ceturtdien atļāva veikt kratīšanu pie parlamenta deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS). Procesa virzītājs KNAB informēja, ka kriminālprocess uzsākts “par iespējamām valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli”. Kļaviņš ir jau otrais deputāts divu dienu laikā, pret kuru vēršas KNAB. Trešdien korupcijas apkarotāji aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu (KPV LV).

Neliegs ziedot olšūnas

Saeima ceturtdien noraidīja priekšlikumu aizliegt olšūnas ziedot nedzemdējušām sievietēm un trešajā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā.

Vēl

Saeima ceturtdien noteica, ka Romas katoliskās baznīcas pāvesta Franciska vizīte 24. septembrī būs brīvdiena.

Saeimas ceturtdien noteica bargākus sodus autovadītājiem par telefona lietošanu braukšanas laikā —  no 25 līdz 100 eiro.

Saeima ceturtdien apstiprināja Latvijas Bankas padomes locekļa amatā Mārtiņu Kazāku, Swedbank grupas galvenā ekonomista vietnieku.

ASV prezidents Tramps parakstījis rīkojumu par ģimeņu nešķiršanu uz ASV un Meksikas robežas. Bērnu atņemšana vecākiem, kuri nelegāli šķērsojuši robeža, izpelnījās plašu nosodījumu

Saeima ceturtdien noteica, kā ieviešamas Eiropas Savienības vai Ziemeļatlantijas līguma dalībvalsts noteiktās sankcijas.

Ukrainas parlaments pieņēmis likumu par Augstākās pretkorupcijas tiesas izveidošanu. Tiesnešu atlases konkursā piedalīsies Starptautisko ekspertu padome un Augstākā tiesnešu kvalifikācijas komisija.

Deviņas ES valstis veidos kiberdrošības ātrās reaģēšanas spēkus. To uzdevums būtu palīdzēt dalībvalstīm lielu kiberincidentu gadījumā.

Vēlēšanas

Kādreizējais Vienotības politiķis Anrijs Matīss būs Saskaņas satiksmes ministra amata kandidāts, ceturtdien pēc partijas valdes sēdes paziņoja partijas līderis Nils Ušakovs. Matīss būs arī partijas saraksta līderis Kurzemē. Rīgā pirmais sarakstā būs partijas premjerministra kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, Vidzemē — Saskaņas prezidenta kandidāts Pēteris Sproģis, Latgalē — Rēzeknes domes deputāts Jānis Krišāns, bet Zemgalē Ivars Zariņš.

Šodien

Viedokļi

Kultūra

22. jūnijā Starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēguma pasākums 11. novembra krastmalā.

Līgošana 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā 23. – 24. jūnijā.

No 22. jūnija Izstāde Dziesmu svētku relikvijas. 1873 2013 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.

Paplašini apvārsni

Intervija cietumā

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 10 — 22 C, daļēji mākoņains, īslaicīgs lietus, DR vējš 4 — 8 m/s;

accuweather 11 — 22 C, saulains laiks mīsies ar mākoņainu, brīžiem lietus, DR vējš 5 — 9 m/s;

Yr 12 — 18 C, daļēji mākoņains, īslaicīgs lietus, R — DR vējš 5 — 8 m/s.

Vārda dienas svin:

Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu