Inficēto skaits nedēļā aug par 47%; spēcīgākā vētra kopš 2005.; meklē energocenu kompensāciju

Skolās attālinātas mācības

No 10. līdz 16. janvārim  Covid-19 gadījumu skaits Latvijā pieaudzis par 47,2%. Straujā un plašā saslimstība saistīta ar lipīgo omikrona paveidu, bet vienlaikus novērots, ka slimības gaita nav tik smaga kā iepriekš, ar deltu inficējoties, pirmdien informē SPKC. Nedēļas laikā būtiski palielinājusies Covid izplatība Rīgas skolās un bērnudārzos – attālināti mācās 350 klases. Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēs saslimšanas ar Covid-19 dēļ karantīna noteikta 87 klasēm. Pēdējā diennaktī reģistrēti 1560 Covid-19 inficētie, miruši četri cilvēki. Slimnīcās ārstējas 658 pacienti.

Viens vētras upuris

Pirmdien Latvijā plosījās spēcīgākā vētra kopš 2005.gada. Stiprākās brāzmas 30-32 m/s bija Rīgā un Jūrmalā, kur vēja nolauzts koks nāvējoši traumēja kādu sievieti. Valstī elektroapgāde bija traucēta ap 20 000 klientu. Vējš “nolobījis” Rīgas Domam daļu jumta, jumts noplēsts arī dzīvojamiem namiem Ādažos un Rīgā. Vētras dēļ arī lidmašīnas nenosēdās Rīgas lidostā, bet devās uz rezerves lidostām. Vēja virziena dēļ plūdu risks pastāv rīdziniekiem, kuri dzīvo Lucavsalā, Vecdaugavā, Dārziņos, kā arī Ķīšezera un Juglas ezera krastos.

Cer vienoties šonedēļ

Koalīcija pirmdien sāka apspriest, kādu atbalstu sniegt iedzīvotājiem energocenu straujā pieauguma dēļ, taču vienošanās par atbalstu vēl nav. Valdības vadītājs Kariņš (JV) teica, ka esošie risinājumi cenu pieauguma mazināšanai nav pietiekami, tāpēc šonedēļ koalīcija cer vienoties par papildus risinājumiem.

IR aktuāli

Asiņainie grautiņi Kazahstānā ir kaut kas vairāk par izmisušu cilvēku dumpi. Iespējams, ar tautas neapmierinātību piesegta dažādu elites grupējumu cīņa par varu.

Vēl

Baltkrievijas diktators Lukašenko pirmdien paziņoja, ka februārī plānotas ar Krieviju kopīgas militārās mācības valsts rietumu un dienvidu, proti, Ukrainas robežu tuvumā.

NATO un Ukraina pirmdien parakstīja vienošanos par kiberdrošības atbalsta sniegšanu. Pret Ukrainu pagājušajā nedēļā tika vērsts plašs kiberuzbrukums.

Veselības inspekcija pirmdien nosūtījusi Ģenerālprokuratūrai un policijai imunologa Ņikiforenko lietas materiālus ar lūgumu aizliegt viņam pildīt ārstniecības personas pienākumus. Pacientes vaino Ņikiforenko seksuālā uzmākšanās.

Pekinas ziemas olimpisko spēļu organizatori pirmdien paziņoja, ka biļetes uz spēlēm nebūs plašā pārdošanā, bet tiks izplatītas “mērķa grupām”, lai kontrolētu kovida izplatību.

KNAB nolēmis, ka partija Par cilvēcīgu Latviju šogad nesaņems valsts finansējumu, jo 2020.gadā pretlikumīgi izmantojusi vairāk nekā 30 000 eiro valsts budžeta finansējuma. Partija lēmumu pārsūdzēs.

Tiesa Francijā pirmdien par naida runu 10 000 eiro soda naudu piesprieda galēji labējam valsts prezidenta amata kandidātam Ērikam Zemūram.

Pirmdien apritēja gads, kopš Krievijā atgriezās opozicionārs Navaļnijs un tika ieslodzīts cietumā. Viņš Instagram pirmdien publicēja paziņojumu, ka nenožēlo atgriešanos Krievijā.

Pēc mēnesi ilgas prombūtnes pirmdien bijušais Ukrainas prezidents Porošenko atgriezās Kijevā, kur viņam būs jāstājas tiesas priekšā par valsts nodevību un sadarbību ar teroristiem. 2014.-2015.gadā viņš ļāva piegādāt akmeņogles no Krievijas sagrābtā Donbasa.

IR aktuāli

Kā laikmetīgā cirka mākslinieks Aleksejs Smolovs paspēj gan uzstāties un strādāt kopā ar māksliniekiem no visas pasaules, bet arī ļauj akrobātiku iepazīt cilvēkiem ar kustību traucējumiem?

Šodien

Parlamentā notiks Saeimas 100.jubilejas gada svinīgā atklāšana.

Eiropas Parlaments ievēlēs priekšsēdētāju nākamajiem divarpus gadiem. Līdzšinējais priekšsēdētājs Dāvids Sasoli mira dažas dienas pirms sava pilnvaru termiņa beigām.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sāks uzklausīt NEPLP locekļu amatiem pieteiktos kandidātus.

Viedokļi

Līga Plakane, Latvijas Universitātes asociētā profesore. Sasniegumi sporta zinātnē ļauj iepazīt savu ķermeni kā vēl nekad.

Pēteris StepiņšSwedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības vadītājs. Tūkstošiem iedzīvotāju iegulda naudu sev nepiemērotā pensiju 2.līmenī.

Paplašini apvārsni

Kāpēc pusaudžu sarkasms liecina par intelektu?

Ar visu ķermeni

Kā Latvijas daiļslidotāja Denisa Vasiļjeva treneris juta līdzi godalgotajam slidojumam.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +1C, skaidri, bez nokrišņiem, R – ZR, D – DR vējš 5 – 10 m/s;

accuweather -1 – +1C, no rīta vēl brāzmains, saule mīsies ar mākoņiem, R – ZR, D – DR vējš 5 – 10 m/s;

yr -1 – +1C, skaidrs laiks, R – ZR, D – DR vējš 4 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Antons, Antis, Antonijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu