fbpx

Ievēl Rīgas mēru; “Rīgas satiksme” rada robu valsts budžetā; rosina medijiem pastāvīgu finansējumu

Tie paši vēži

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs pirms Rīgas domes ārkārtas sēdes, kurā tika ievēlēts par Rīgas mēru. Foto: Zane Bitere, LETA

Par Rīgas mēru pirmdien ievēlēja līdzšinējo šā amata pienākumu pildītāju Oļegu Burovu (GKR). Par Burovu nobalsoja 35 no 56 klātesošajiem Rīgas domniekiem. Tātad Burovs saņēma Saskaņas un GKR, kā arī septiņu deputātu balsis no Neatkarīgo deputātu frakcijas un frakcijas Rīgai!. Pirmdien domnieki ārkārtas sēdē gandrīz piecas stundas iztaujāja Burovu, bet otram kandidātam no opozīcijas partijas Latvijas attīstībai Viesturam Zepam veltīja tikai 15 minūtes. Saskaņa un GKR pirmdienas rītā parakstīja koalīcijas līgumu.

Maksās visi

Tā kā Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) pēc ES kritērijiem ir jāiekļauj vispārējā valdības sektorā, valsts budžeta iespējas 2020.gadā saruks par 72 miljoniem eiro, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes paziņoja valdības vadītājs Kariņš (JV). Valsts budžetu negatīvi ietekmēs RS nepieciešamās lielākās dotācijas. Kariņš nav apmierināts, ka par vienas pašvaldības nesaimnieciskumu maksās visi valsts iedzīvotāji.

Par neatkarīgiem medijiem

Prezidents Levits pirmdien diskusijā ar mediju pārstāvjiem un regulatoriem uzsvēra, ka sabiedriskajiem medijiem jānodrošina pastāvīgs finansējums. Tas medijus darītu neatkarīgus no konkrētās politiskās situācijas un nepadarītu ietekmējamus. Viņš cer, ka daļu problēmu atrisinās jaunais mediju likums, kuru patlaban apspriež Saeimā.

Vēl

VARAM pirmdien norādīja, ka Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nav pretrunā ar likumu.

Pirmdien robežsargi un iekšlietu dienesta darbinieki devās skrējienā apkārt valsts robežai. Skrējiens ir daļa no Valsts robežsardzes simtgades pasākumiem.

Rīdzinieki no pirmdienas līdz 19.septembrim var balsot par apkaimju attīstības projektiem.

Pirmdien bez panākumiem glābēji turpināja 59 gadus vecā Aiga Audera meklēšanu Baltijas jūrā, kurš piektdienas rītā ar jūras kajaku devās no Kolkas raga uz Roņu salu un pazuda.

Lielbritānijas valdības pārstāve pirmdien paziņoja, ka pēc izstāšanās no Eiropas Savienības 31. oktobrī pārtrauks ES pilsoņu brīvo ieceļošanu valstī.

Spānijai piederošo Kanāriju salu arhipelāga Grankanārijas salā liela savvaļas ugunsgrēka dēļ evakuēti 9000 cilvēku, pirmdien paziņoja varas iestādes.

Pirmdien tiesas priekšā stājās Sudānas gāztais prezidents Omārs al Baširs. Viņu apsūdz korupcijā. Savukārt Starptautiskā krimināltiesa viņu apsūdz kara noziegumos un genocīdā.

Šodien

Valdība lems, vai apstiprināt Indriķi Muižnieku Latvijas Universitātes rektora amatā.

Pasažieru vilciens internetā un mobilajās lietotnēs iegādātām vilcienu biļetēm piemēros 5% atlaidi.

Latvijas pasts izdos Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei veltītu pastmarku.

Viedokļi

Jānis Veide, Inese Tauriņa, Delnas pārstāvji. Ko iegūst uzņēmums, ieviešot trauksmes celšanas sistēmu.

Juris Kaža, žurnālists. Žurnālista Baltijas ceļa laika atmiņas pēc 30 gadiem.

Paplašini apvārsni

Kāpēc dinozauru kaulu “mednieki” iecienījuši ASV Vaiomingas štatu un kādas fosilijas tur atrod?

Beigtāka par beigtu

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +12 – +24C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DR, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +13 – +23C, saulains un arī mākoņains, D – DR, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +12 – +22C, saule slēpsies aiz mākoņiem, D – DR, R – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Bernhards, Boriss, Rojs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu