Iet bojā Ukrainas Iekšlietu ministrijas vadība; būs konkurss Rīgas koncertzālei; Šolcs izvairīgs par tankiem

Helikopters nogāžas pie bērnudārza

14 cilvēki trešdien gāja bojā helikoptera avārijā Kijivas apgabala Brovaru pilsētā, kad lidaparāts nogāzās pie bērnudārza. Miruši visi helikopterā lidojušie deviņi cilvēki, to skaitā Ukrainas iekšlietu ministrs Deniss Monastirskis, viņa vietnieks un ministrijas valsts sekretārs. Upuru skaitā ir arī bērni. Slimnīcā ārstējas 25 cilvēki, arī 11 bērni. Helikopters bija ceļā uz Harkivu un lidoja zemu. Avārijas iemeslus skaidro. Ministrijas vadība uzticēta Nacionālās policijas vadītājam Ihoram Klimenko. Ukrainas prezidents Zelenskis trešdien attālināti uzrunāja Pasaules ekonomikas forumu Davosā un ar klusuma brīdi aicināja godināt Brovaru traģēdijas upurus.

Pārbūvēs Kongresu namu

Kultūras ministrija sadarbībā ar Rīgas domi trešdien izsludināja starptautisku metu konkursu Rīgas koncertzālei, kas turpmāk sauksies Rīgas Filharmonija. Tā atradīsies pārbūvētā Kongresu nama vietā. Topošajā koncertzālē jābūt 1300 skatītāju vietām, simfoniskā orķestra skanējumam piemērotai akustikai lielajā zālē un 350 vietām kamerzālē. Konkurss notiks divās kārtās. Meti jāiesniedz Arhitektu savienībā līdz 10.maijam. Projektēšanai plānoti 3,5 miljoni eiro.

Cik ilgs būs karš?

Pasaules ekonomikas forumā Davosā Vācijas kanclers Olafs Šolcs trešdien izvairījās solīt piegādāt Ukrainai tankus Leopard 2. Viņš ir gatavs turpināt atbalstīt Ukrainu un norādīja, ka jāizvairās, ka šis karš pārvēršas karā starp Krieviju un NATO. Tā kā Krievija gatavojas ilgstošam karam Ukrainā, arī NATO jāsagatavojas šādam scenārijam un jāatbalsta Ukraina, cik ilgi būs nepieciešams, trešdien NATO Militārās komitejas sanāksmē Briselē teica NATO ģenerālsekretāra vietnieks Mirča Džoane. Rietumvalstu pārstāvji piektdien pulcēsies Vācijas militārajā bāzē Ramšteinā, kur spriedīs par turpmāko militāro palīdzību Ukrainai.

IR aktuāli

Jau divi gadi, kopš tiesa Limbažos attaisnoja bijušo LDz prezidentu Uģi Magoni pusmiljona kukuļa lietā. Tagad Magonis figurē jaunā kriminālprocesā un drīz atkal stāsies tiesas priekšā.

Režisore Dzintra Geka uzklausījusi simtiem izsūtīto stāstus. Visi šie cilvēki jautājuši — kad pastāstīsi par mūsu mātēm? Klajā nākusi Gekas grāmata Mātes Sibīrijā.

Ilonas Balodes atklātība septiņus gadus rakstītajā grāmatā Ielu muzikanta piezīmes par laiku pirms un pēc liktenīgās dienas, kas izmainīja viņas un vīra Rolanda Ūdra dzīvi, var šokēt.

Vēl

JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis trešdien pieteica “streiku”, jo teātra remontdarbi Lāčplēša ielā apstājušies. Darbi pabeigti tikai par 70%, bet nobeigšanas termiņš ir 11.marts. Teātris turpinās spēlēt izrādes, bet neiestudēšot jaunas lugas. Trešdien būvnieks SBSC un Valsts nekustamie īpašumi vienojās prasīt Finanšu ministrijai 2 miljonu eiro lielu avansu darbu pabeigšanai.

No trešdienas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atcēlis ārkārtas situāciju dienestā.

Daugavā pie Jēkabpils trešdien turpinājās vienmērīga ūdens līmeņa pazemināšanās. Kopš sestdienas rīta tas samazinājies par aptuveni diviem metriem.

Konkurences padome par aizliegtu vienošanos 1,975 miljonu eiro naudas sodu piemērojusi reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem Liepājas autobusu parksNordeka un Latvijas sabiedriskais autobuss.

Rīgas rajona tiesa 17.janvārī sāka skatīt apdrošināšanas uzņēmuma Balta prasību par 24 148 eiro piedziņu no bijušā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa. Tiesvedība saistīta ar ugunsgrēkā radītiem zaudējumiem.

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu par 30 000 eiro kukuļa piedāvāšanu Ādažu novada domes deputātam par labvēlīgu balsojumu pašvaldības priekšsēdētāja vēlēšanās. Apsūdzētais esot vieglatlēts Jānis Višķers.

118 gadu vecumā mirusi franču mūķene Lucila Randona, kura bija pasaulē vecākais cilvēks.

Šodien

Saeima spriedīs par 13 165 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma aizliegt ieņemt amatus valsts un pašvaldību institūcijās prokremliski noskaņotām personām turpmāko virzību.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja spriedīs par pilsētas šāgada budžetu un atalgojuma palielināšanu pašvaldības amatpersonām.

Latvijas Ārpolitikas institūts iepazīstinās ar ikgadējo “Latvijas ārējās un drošības politikas Gadagrāmatu 2023”.

Viedokļi

Ieva Tetere, SEB bankas vadītāja. Ar sarunām par būtisko uzņēmumi var veicināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.

Valdis Čeičs, latviešu valodas un literatūras skolotājs. Darba kolektīva kolektīvā sirdsapziņa.

Paplašini apvārsni

Mafijas bosa arests Itālijā – vai tās ir Cosa Nostra beigas?

Kur pazuda pretinieks?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +3C, mainīgs mākoņu daudzums, nokrišņi, Z – ZR, D – DR vējš 3 – 7 m/s;

accuweather -1 – +2C, vējains no rīta, mainīgs mākoņu daudzums, Z – ZR, D – DR vējš 2 – 7 m/s;

yr 0 – +3C, naktī un no rīta stipri nokrišņi, Z – ZR, D – DR vējš 1 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Andulis, Alnis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu