Iesniedz 2019. gada valsts budžetu; naudas shēmās iesaistīta policiste; buksē “Brexit” sarunas

Projektu nosūta Briselei

Valdība pirmdien atbalstīja 2019. gada valsts budžeta projektu. Budžeta izdevumi plānoti 9 miljardi 205 miljoni eiro, bet ieņēmumi – 9 miljardi 178 miljoni eiro. Budžeta projekts pirmdien tika iesniegts Eiropas Komisijai izskatīšanai.

Kopā ar amatpersonu

Bijusī Valsts policijas augsta ranga amatpersona ir aizdomās turamā VID sāktā kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā. Amatpersona esot atbalstījusi kādu 12 cilvēku grupējumu. Valstij nodarīti zaudējumi par vairāk nekā 3 miljoniem eiro. Šī persona esot bijusī Valsts policijas amatpersona Sanita Bite, liecina aģentūras LETA informācija.

Strupceļš?

Lielbritānijas Brexit ministrs Dominiks Rābs un EK delegācija vadītājs Mišels Barnjē svētdienas naktī nespēja panākt progresu jautājumā par Lielbritānijas izstāšanos no ES. Pirmdien Lielbritānijas premjerministre Meja informēja parlamenta locekļus par sarunu gaitu un teica, ka nespēj piekrist tam, kas apdraud Apvienotās Karalistes integritāti. Viskarstākās debates ir par Ziemeļīrijas robežu. ES uzstāj, ka Ziemeļīrijai jāpaliek ES muitas savienībā arī pēc Brexit. Līderu nākamā sanāksme būs trešdien Briselē.

Vēl

Pirmdien ES ārlietu ministri apstiprināja ES sankciju ieviešanas mehānismu par ķīmisko ieroču izmantošanu.

Pēc svētdien izjukušajām moderātu partijas līdera Kristersona sarunām par Zviedrijas valdības veidošanu pirmdien parlamenta spīkers jaunu valdību veidot uzdeva premjerministra pienākumu izpildītājam Levēnam.

Bavārijas reģionālajās vēlēšanās svētdien sakāvi cieta kancleres Merkeles kristīgo demokrātu māsas partija Kristīgi sociālā savienība, kas Bavārijā pie varas atradusies vairāk nekā 70 gadus. Vēlēšanās tā ieguva 37% balsu un būs nepieciešams veidot koalīciju.

ASV prezidents Tramps pēc telefonsarunas ar Saūda Arābijas karali Salmanu pirmdien paziņoja, ka sūta valsts sekretāru Pompeo uz Saūda Arābiju sarunām par, iespējams, šīs valsts konsulātā Turcijā noslepkavoto žurnālistu Džamalu Hašogi.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien nolēma likvidēt 2011. gadā izveidoto investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomi.

Svētdien policija 5,5 promiļu reibumā pie stūres pieķēra kādu šoferi Ķekavas novadā.

Koalīcijas veidošana

Pēc partiju apvienības Jaunā Vienotība valdes un ievēlēto deputātu kopsēdes līderis Krišjānis Kariņš informēja, ka Jaunā Vienotība pagaidām neatbalsta JKP piedāvāto valdības modeli un aicina JKP runāt par veicamajiem darbiem, nevis ministru amatiem. Partiju apvienība Attīstībai/Par! pirmdien valdes sēdē nolēma noraidīt JKP priekšlikumu par valdības veidošanu, jo nav vienošanās par kopīgajiem darbiem. Partiju apvienība rosinās sešu partiju sarunas par darāmajiem darbiem.

Pirmdien sarunās par koalīcijas veidošanu tikās partija KPV LV un ZZS pārstāvji. Pēc tikšanās KPV LV atzina, ka atrasti vairāki potenciālie programmatiskie punkti, kuros abiem politiskajiem spēkiem ir līdzīgi viedokļi vai par kuriem var rast kompromisus. ZZS pārstāvis Armands Krauze pēc tikšanās atzina, ka koalīcijas padomes formāts sevi ir izsmēlis un to var likvidēt kaut šodien.

Šodien

CVK sēdē skatīs 13. Saeimas ZZS deputātu kandidātu Aijas Barčas un Jāņa Klauža iesniegumus ar lūgumu pārskaitīt par viņiem nodotās balsis vēlēšanās.

Koalīcijas veidošanas sarunās tiksies partija KPV LV un JKP (LETA).

Valdības sēdē izskatīs grozījumus likumā “Par policiju” un grozījumus Tiesu izpildītāju likumā.

Viedokļi

Kristīne Toma, biedrības Dzīvo bez bailēm vadītāja. Lai pacienta balss nav kā sauciens tuksnesī.

Anna Žabicka, sociālantropoloģe. Sarežģītā radniecība.

Paplašini apvārsni

Bīstamu brīvību vai mierpilnu verdzību? Kādu labumu demokrātijai var dot populisms.

Viedā parkošanās

Kā auto novietot stāvvietā ar piektā riteņa palīdzību?

3 laika prognozes Rīgai:

Meteoprog 8 – 17 C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, D – DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather 17 C, saulains laiks, bet būs kāds mākonītis, D – DR vējš 3 – 4 m/s;

yr 8 – 14 C, skaidrs un saulains laiks, D – DR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Daiga, Dinija, Dinārs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu