Ierobežojumus varēs pagarināt; papildina “melno sarakstu”; Navaļniju mērdē ieslodzījumā

Situācija arvien ārkārtēja

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, kuri paredz iespēju noteikt Covid-19 ierobežojumus arī pēc ārkārtējās situācijas, kura noteikta līdz 6. aprīlim. Par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem tirgotājiem varēs uzlikt sodu līdz 5000 eiro. ES valstu līderi ceturtdien vienojās par solidaritātes principa ievērošanu papildu Pfizer ražotās Covid-19 vakcīnas devu pārdalē – vairāk vakcīnu saņems tās valstis, kuras līdz šim saņēmušas mazāk, tviterī informēja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV). Valdība ceturtdien sāka un piektdien turpinās spriest, vai mīkstināt ierobežojumus. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 606 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, miruši 13 slimnieki.

Nav vēlami

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ceturtdien pieņēma lēmumu aizliegt ieceļot Latvijā 118 Baltkrievijas pilsoņiem. Ieceļošanas aizliegums Latvijā par protestu apspiešanu pēc viltotajām prezidenta vēlēšanām pagājuša gada augustā Baltkrievijā šobrīd ir noteikts 277 personām. Ceturtdien Baltkrievijā varas iestādes aizturēja desmitiem cilvēku, lai nepieļautu Brīvības dienas protesta akcijas.

Nogalina lēnām

Apcietinājumā nopietni pasliktinājies Krievijas prezidenta Putina oponenta Alekseja Navaļnija veselības stāvoklis un ir iemesls bažām par viņa dzīvību, ceturtdien pēc ieslodzītā apmeklēšanas paziņoja viņa advokāte. Navaļnijs pēc ārstēšanās Vācijā no saindēšanas ar nervus paralizējošo vielu Novičok atgriezās Krievijā 17. janvārī, kur apcietināts un aizvests uz koloniju 2,5 gadu soda izciešanai. Navaļnija sieva Jūlija atkal aizbraukusi no Krievijas, ceturtdien ziņoja InterfaxBaltijas valstis pieprasa Krievijas varas iestādēm nodrošināt Navaļnijam veselības aprūpi, ceturtdien paziņoja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

IR aktuāli

Satversmes tiesas jaunā tiesnese Anita Rodiņa intervijā stāsta par ideoloģizēto viņas vērtēšanu Saeimā un arī par savu nepiepildīto mūža sapni kļūt par ārsti.

Vēl

Saeima ceturtdien noraidīja 10 505 pilsoņu iniciatīvu Par labu nāvi, kas aicināja Latvijā legalizēt eitanāziju nedziedināmas slimības un neciešamu sāpju gadījumā.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā papildināja Ceļu satiksmes likumu ar regulējumu elektroskrejriteņiem. Tos varēs izmantot tikai no 14 gadu vecuma.

Saeima ceturtdien nolēma nodot komisijām 10 078 pilsoņu kolektīvo iesniegumu, kas lūdz atļaut labo pagriezienu pie sarkanās gaismas, ja tas netraucē citiem vadītājiem un gājējiem.

Smagos kriminālnoziegumos apsūdzētais Ainārs Šlesers ceturtdien pēc apsūdzības saņemšanas Ģenerālprokuratūrā paziņoja, ka piedalīšoties nākamās Saeimas vēlēšanās.

Valsts kontrole vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā par 3600 eiro prēmiju izmaksas pamatotību Latvijas Jūras akadēmijā.

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa izārstējusies no Covid-19 un ceturtdien atgriezās darbā.

Ziemeļkoreja ceturtdienas rītā virs Japāņu jūras izšāva divas ballistiskās raķetes, ziņoja Japānas un ASV amatpersonas.

IR aktuāli

Kāpēc vakcinācija ASV rit raitāk nekā Eiropas Savienībā?

Šodien

Ministru kabinets lemj par Covid – 19 ierobežojumu mīkstināšanu.

Eiropas Zāļu aģentūra rīko tiešsaistes diskusiju par Covid-19 vakcīnu apstiprināšanu un drošuma uzraudzību pēc apstiprināšanas.

LIZDA konferencē spriež par pedagogu algām un profesionālās izdegšanas riskiem.

Viedokļi

Gints Dzērve, skeletona treneris, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas valdes loceklis. Bobslejā un skeletonā kvalitāte ir svarīgāka par kvantitāti

Uva Grencione-Lapseniete, Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore. Bērniem ļoti nepieciešama satikšanās

Šonedēļ "Šķiltavā"

Apsūdzības Šķēlem un Šleseram. Jauna ēra īres tirgū. Valdībai grūtības ar ekspertiem – ne vecie, ne jaunie neatbalsta epidēmijas ierobežojumu mīkstināšanu. Diskutē Ieva Jakone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

26. martā notiks Jauno mediju kultūras centra RIXC pasākums tiešsaistē Klimata pārmaiņas, māksla un izolācija.

27. martā Dzintaru koncertzāle piedāvā attālināti baudīt cikla Brīvdienu mūzika koncertu Pjacolla un Bahs.

27. martā Amerikas Latviešu apvienības 70 gadu jubilejas pasākumu cikla ietvaros notiks muzikāla tiešsaistes tikšanās ar pianistu Andreju Osokinu.

28. martā notiks Imanta Ziedoņa fonda Viegli rīkotas svētdienas brokastis, lai nosvinētu aizvadīto desmitgadi.

Paplašini apvārsni

Pasaulē ir vairāk nekā 7000 valodu, taču pašlaik tikai apmēram 100 no tām padodas mašīntulkošanai. Kāpēc tā ir, un ko var darīt?

Ko iemācās mājsēdē

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +3 – +11C, palaikam saulains, DR vējš 3 m/s

accuweather 0 – +11C, manīgs mākoņu daudzums, iespējams īslaicīgs lietus, D – DR vējš 4 – 6 m/s

yr +3 – +11C, Sauli lāgiem aizklās mākoņi, D – DR vējš 4 – 7 m/s

Vārda dienu svin:

Eiženija, Ženija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu