Ieceļ Strupišu; mīkstina ierobežojumus; Saeimas vairākums ir par drošības dienesta ēku

Lielā vienprātībā

Saeima ceturtdien apstiprināja Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā Aigaru Strupišu. Par viņa apstiprināšanu balsoja 91 deputāts. Pašreizējā AT priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča pilnvaru termiņš beigsies 15. jūnijā. AT Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju Strupišu amatam martā izvirzīja AT un atbalstīja Tieslietu padome.

Sportam un izglītībai

No 1. jūnija būs mazāki ārkārtējās situācijas ierobežojumi četrās ar izglītību, sportu un amatierkolektīviem saistītās jomās, ceturtdien nolēma valdība. Darbu varēs atsākt bērnu nometnes, eksāmeni varēs notikt klātienē, profesionālajā sportā atcelta divu metru distance, izņemot cīņas sportu, amatierkolektīvi varēs atsākt darbu, ievērojot noteikumu par 25 cilvēku pulcēšanos un divu metru distanci. airBaltic atsāks tiešos lidojumus no Rīgas arī uz Amsterdamu, Hamburgu, Vīni un Diseldorfu, informēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Ārkārtējo stāvokli valdība izsludināja 12. martā, bet 7. maijā mīkstināja dažus no ierobežojumiem. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā konstatēti deviņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, viens pacients ir miris. Ar koronavīrsu inficēto skaits pasaulē ir pārsniedzis piecus miljonus.

JKP pret VDD

Saeima ceturtdien noraidīja JKP priekšlikumu atteikties no Valsts drošības dienesta jaunās ēkas celtniecības Brīvības gatvē 207. Par JKP priekšlikumu balsoja 25, pret bija 55 deputāti. Janvārī, kad bija savākti 15 tūkstošu iedzīvotāju paraksti pret administratīvas ēkas būvēšanu bijušā velotreka Marss vietā, dienests paziņoja, ka valdība jau 2017. gadā nolēmusi tur būvēt jaunu VDD ēku.

Vēl

Mārtiņa Bondara partijas Latvijas attīstībai partnere kustība Par! aicina viņu atkāpties no Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāja amata, ceturtdien ziņoja LETA.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ceturtdien apstiprināja izmaiņas AS Rīgas siltums siltumenerģijas tarifos, un rīdziniekiem no 1. jūnija tarifs samazināsies par 5%.

Lauksaimnieku organizācijas aicina atļaut iebraukt Latvijā viesstrādniekiem no valstīm ārpus ES, ceturtdien informāja Zemnieku saeima.

Ceturtdien darbu sāka e-Saeima, kas ļauj visiem deputātiem piedalīties Saeimas darbā attālināti.

Latvijas Futbola federācija ceturtdien pēc apelācijas tomēr apstiprināja iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV) kandidatūru jūlija sākumā paredzētajām federācijas prezidenta vēlēšanām.

ASV izstāsies no Atvērto debesu līguma ar Krieviju, ceturtdien paziņoja prezidents Tramps.

Tokijas olimpiskās spēles vai nu notiks 2021. gadā, vai nu nenotiks vispār, jo atlikt tās bezgalīgi nevarēs, ceturtdien teica SOK prezidents Tomass Bahs.

Šodien

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra informē par drošas ceļošanas priekšnosacījumiem Baltijā.

Latvijas valsts meži atver apmeklētājiem astoņas purva takas.

Rīgas Tehniskā universitāte sāk tiešsaistes sarunu sēriju Sarunas ar maģistriem.

Viedokļi

Anta Praņēviča, Fontes valdes locekle. Kas notiks ar atalgojumu 2020. gadā?

Olga Kazaka, biedrības Taureņa efekts līdzdibinātāja, valdes locekle. Vai un kā mainījusies ziedošanas kultūra Latvijā?

Šonedēļ "Šķiltavā"

Jauno Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu vērtē Latvijas tiesu sistēmu zinošākā žurnāliste Indra Sprance. Aivars Ozoliņš skaidro, kāpēc valdība atkal stājusies ierobežot atklātību par amatpersonu ienākumiem un īpašumiem, un abi ar Paulu Raudsepu bažīgi vēro sabiedrības reakciju uz ārkārtējā stāvokļa ierobežojumu mīkstināšanu. Klausieties šeit.

Kultūra

22. un 23. maijā kultūrtelpā Hanzas perons varēs klausīties Koncertus pirmajā rindā 20 klausītājiem.

22. maijā Daugavpils teātrī varēs skatīties izrādi 20 skatītājiem Bez lieciniekiem.

Dirty Deal Teatro aicina 26.maijā tiešraidē piedzīvot divus jaunradītus viencēlienus – Justīnes Kļavas lugu Džeks Uzšāvējs un Klāva Meļļa darbu Ludzas kadriļa.

26. maijā koncertzālē Lielais dzintars notiks Imanta Kalniņa dzimšanas dienai veltīts tiešraides koncerts Kamēr vēl gliemeži skrien.

Paplašini apvārsni

Sēžot mājās, ir it kā daudz brīvu stundu, taču tās paiet ātri. Kāpēc ierobežojumu apstākļos laiks dažiem šķiet ritam straujāk?

Vārna glābj ezīti

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +13C, apmācies, brīžiem saulains, bez nokrišņiem, Z vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +3 – +13C, mainīgs mākoņu daudzums, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s;

yr +8 – +14C, lielākoties saulains, Z – ZR vējš 1 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Emīlija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu