Grib apsteigt vīrusu; ES un ASV sankcijas Krievijai; cietums par aplokšņu algām

Jāgatavojas trešajam vilnim

Pagājušajā nedēļā vismaz 9,34% analīžu konstatēts Covid-19 jaunais paveids, valdību otrdien informēja epidemiologi. Veselības ministrija uzskata, ka jārīkojas apsteidzoši un jālemj par stingrākiem nosacījumiem, lai nepieļautu strauju vīrusa jaunā paveida izplatību Latvijā. Operatīvās vadības grupai līdz 9. marta valdības sēdei jāsagatavo divus turpmākās rīcības variantus, lai novērstu infekcijas trešo vilni. Otrdien reģistrēti 645 Covid-19 inficētie, miruši 17 cilvēki.

Par Navaļniju

ES un ASV otrdien pieņēma sankcijas pret Krievijas amatpersonām sakarā ar Krievijas opozicionāra Navaļnija vajāšanu un saindēšanu. ES sankcijas vērstas pret Krievijas ģenerālprokuroru, Izmeklēšanas komitejas un Sodu izpildes dienesta vadītājiem, kā arī Krievijas gvardes komandieri. Savukārt ASV sankciju sarakstā būs septiņas augsta ranga Krievijas amatpersonas. Tāpat sankcijas paredzētas pret 14 ķīmiskās un bioloģiskās rūpniecības uzņēmumiem. Konkrēti uzvārdi un uzņēmumi vēl netika nosaukti.

Aiz restēm

Par aplokšņu algu maksāšanu Zemgales rajona tiesa uzņēmējam Saulvedim Šalājevam piespriedusi brīvības atņemšanu uz diviem mēnešiem. Viņam atņemtas tiesības vienu gadu ieņemt valdes locekļa un priekšsēdētāja amatu. Šalajevs apcietinājumā atradīsies, līdz spriedums stāsies spēkā. Viņš bija Rīgas lidostas Drošības departamenta direktors un Jelgavas Kriminālpolicijas biroja priekšnieks, kā arī Jelgavas domes deputāts.

IR aktuāli

Gide Santa Paegle Beverīnas novadā sākusi veidot miniatūru Latvijas piļu un muižu parku.

Vēl

Pirmdien Latvija saņēma 1170 Pfizer/BioNTech vakcīnas devas un 14 400 AstraZeneca vakcīnas devas.

Eiropas Komisija atbalstījusi februārī veiktos grozījumus Latvijas programmā atbalstam uzņēmumiem, kurus skāris koronavīrusa uzliesmojums. Tās budžets palielināts īdz 310,8 miljoniem eiro.

Noslēgts līgums par Rail Baltica stacijas un infrastruktūras izbūvi lidostā Rīga. Projekts izmaksās 237 miljonus eiro, būvdarbi sāksies šogad maijā.

NEPLP uzlikusi 16 000 eiro sodu Pirmajam Baltijas kanālam par nepatiesas un maldinošas informācijas izplatīšanu par koronavīrusu pērnā gada beigās.

Otrdien 90 gadu jubileju atzīmēja pēdējais PSRS līderis Mihails Gorbačovs. 1991.gada decembrī viņš paziņoja par atkāpšanos.

Telefonkrāpnieki, uzdodamies par banku darbiniekiem, pirmdien no vairākiem cilvēkiem izmānījuši 16 000 eiro, informē policija.

Francija otrdien paziņoja, ka AstraZeneka vakcīnu izmantos vecāku cilvēku virs 65 gadiem vakcinācijai, jo pētījumi pierādījuši tās efektivitāti vecākiem ļaudīm.

Minskas tiesa otrdien žurnālistei Borisevičai un ārstam Sorokinam piesprieda cietumsodus, jo viņi atklāja informāciju par aktīvista Romana Bondarenkas nāvi pērn novembrī.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas valdība grasās labot likumu, lai nodrošinātu sejas masku nēsāšanu, otrdien paziņoja valdības vadītāja Kallasa. Otrdien reģistrēti 1113 Covid-19 inficētie, septiņi miruši.

Somijā Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināts ārkārtas stāvoklis. Valdība parlamentam iesniegusi priekšlikumu uz trim nedēļām slēgt visus restorānus un bārus.

Zviedrijas veselības aizsardzības iestādes satrauktas par strauji augošo Covid-19 pacientu skaitu reanimācijā – pirmdien smagu pacientu bija 240, bet pirms 10 dienām – 197.

Dānijā no 1.marta daļā valsts skolēni var apmeklēt skolu, taču jāievēro īpaši noteikumi. Tāpat atvērta daļa slēgto veikalu. Darbu atsāks arī Kopehhāgenas Tivolī parks un zoodārzs, bet apmeklētājiem jāuzrāda Covid negatīvs tests.

Norvēģija mainījusi Covid vakcinācijas stratēģiju – vairāk vakcīnu saņems reģioni ar lielāko saslimšanu skaitu. Tas attiecas arī uz galvaspilsētu Oslo.

Lietuva nākamgad Polijai sāks piegādāt sašķidrinātu dabasgāzi, pirmdien paziņoja enerģētikas uzņēmums Ignitis Group. Līdz 2021.gada decembrim jāpabeidz cauruļvada izbūve, pa kuru gāze nonāks arī līdz Somijai, Igaunijai un Latvijai.

IR aktuāli

Uzņēmuma Allatherm veiksmes stāsts – tas radījis tehnoloģiju, kas palīdzēs uzpildīt degvielu jaunajā kosmosa stacijā, kuru tuvākajā desmitgadē palaidīs Mēness orbītā.

Šodien

Ministru prezidents Kariņš (JV) vadīs Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sanāksmi.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izvērtēs 10 505 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu “Par labu nāvi – eitanāzijas legalizācija“.

Tiešsaistē notiks gadskārtējās Notāru dienas.

Viedokļi

Kristīne Bērziņa, Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas valdes priekšsēdētāja. Izaugsmes kapitāla industrija rada iespējas uzņēmumiem augt pat Covid-19 krīzes laikā.

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis galvenais redaktors. “Dzēsīsim” kādu!

Paplašini apvārsni

Uzmanīgi uz ceļa!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +8C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, R – DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather 0… +7C, dienas pirmajā pusē saule, vakarā sabiezēs mākoņi, R – DR vējš 6 – 11 m/s;

yr –1… +8C, saule mīsies ar mākoņiem, R – DR vējš 6 – 11 m/s.

Vārda dienu svin:

Tālis, Tālavs, Marts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu