Gatavojas Covid pacientu uzņemšanai; Baltkrievijā streiko; lūdz atcelt imunitāti Ušakovam

Lietuvā karantīna

Tā kā pagājušajā nedēļā saslimstība ar Covid-19 Latvijā pieauga par 50% un pirmdien slimnīcās ārstējās 165 pacienti, septiņi no tiem smagā stāvoklī, valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē pirmdien nolēma izsludināt oranžo gatavības režīmu slimnīcu darbā. Tas nozīmē, ka slimnīcas šonedēļ pastiprināti gatavojas Covid-19 pacientu skaita pieaugumam. Epidemiologus satrauc, ka palielinājies arī mirušo skaits – kopā miruši 60. Pirmdien apstiprināja vēl 79 saslimšanas gadījumus, kopā – 4757. Lietuvā pirmdien reģistrēts jauns saslimšanu rekords – 766, Igaunijā – vēl 17. Lietuvā Covid-19 apstiprināts kopā 10,9 tūkstošiem, miruši 136 cilvēki. Lietuvā no trešdienas līdz 11.novembrim trijās lielākajās pilsētās Viļņā, Kauņā un Klaipēdā, kā arī piecās pašvaldībās izsludināta karantīna.

Ielās iziet studenti

Pirmdien vairākos Baltkrievijas uzņēmumos un lielākajās universitātēs sākās streiks, jo diktators Lukašenko līdz svētdienai neatkāpās no amata, kā to viņam pieprasīja opozīcija. Minskā demonstrācijā izgāja četru universitāšu studenti. Streikam pievienojās strādnieki no rūpnīcas Grodno Azot, Minskas traktoru un elektrotehnikas rūpnīcām, Belarusņeftj. OMON aizturēja daļu streikojošo un demonstrantu, vairāki aizturētie ir uzņēmumā Grodno Azot. Opozīcijas līdere Tihanovska aicināja streikam pievienoties arī privātuzņēmējus un baznīcas.

EP jārīkojas

Ģenerālprokuratūra nosūtījusi lūgumu Eiropas Parlamenta prezidentam atcelt imunitāti deputātam Nilam Ušakovam (S). Tas nepieciešams, lai prokuratūra varētu sākt viņa kriminālvajāšanu. Kā zināms, KNAB bijušo Rīgas mēru apsūdz neatļautu slepenu video un audio ierakstīšanas ierīču glabāšanā savā kabinetā Rīgas domē.

Vēl

Lietuvā svētdien parlamenta vēlēšanu 2.kārtā uzvarēja konservatīvā Tēvzemes savienība/Kristīgie demokrāti. Viņi ieguva 50 vietas no 141. Valdošā Zemnieku un zaļo savienība ieguva 32 mandātus. Parlamentā kopumā būs pārstāvēti 11 saraksti.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) uzdevis izvērtēt uzņēmuma Tet padomes darbu pēc prokuratūras apsūdzības krāpšanā uzņēmuma valdes priekšēdētājam Jurim Gulbi. Viņu no amata pagaidām neatcels.

Novembra vidū Rīgā, laukumā starp Centrālo staciju un Satiksmes ministriju sāksies pirmie būvdarbi dzelzceļa projektā Rail Baltica, pirmdien informēja kopuzņēmuma RB Rail vadība.

Pirmdien no partijas KPV LV izslēdza valdes locekli un Jelgavas domes deputātu Lauri Zīvertu, kurš žurnālistiem izstāstīja par partijas finanšu menedžmentu Rīgas domes vēlēšanās.

Pasaules Tirdzniecības organizācija pirmdien atļāva ES piemērot ievedmuitas tarifus ASV ražotām precēm 4 miljardu dolāru jeb 3,4 miljardu eiro vērtībā.

Turcijas prezidents Erdogans aicināja turkus boikotēt Francijas preces pēc tam, kad Francijas prezidents Makrons solīja aizstāvēt valsti no radikāliem islāmistiem.

Krievija veikusi uzlidojumu Sīrijas kaujinieku nometnei Idlibā. Bojā gājuši 50 Turcijas atbalstītie kaujinieki.

Zinātnieki apstiprinājuši, ka uz Mēness ir ūdens. Šis apstiprinājums ir nozīmīgs nākamajām astronautu misijām uz Mēness.

Šodien

Kopā ar valdības sēdi notiks Krīzes vadības padomes sēde, kurā lems par pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.

Saeimas Juridiskā komisija iepazīsies ar Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātiem.

Liepājas pilsētas domes ārkārtas sēdē lems par pašvaldības Krīzes vadības grupas atjaunošanu (LETA).

Viedokļi

Juris Poga, Latvijas Arhitektu savienības prezidents. Par Rail Baltica Rīgas posma projekta attīstību.

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis galvenais redaktors. Stūra mājai vēl ir, ko teikt.

Paplašini apvārsni

Divdesmitā gadsimta 30.gados daudzi iestājās Internacionālajā bataljonā, lai cīnītos ar fašismu Spānijā. Daļai bija nozīmīga loma cīņā ar nacismu, bet daļa paši kalpoja brutālajiem režīmiem.

Durvis atver smaids

Dānijā kāds veikals pircējus sagaida tā

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +13C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DA vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +8 – +13C, pārsvarā apmācies, uzlīs, D – DA vējš 4 – 6 m/s;

yr +12 – +13C, apmācies, vakarā lietus, D – DA vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Lilita, Irita, Ita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu