FKTK soda Rietumu banku; zināms kopā ar Ādamsonu aizturētais; nāk karstuma vilnis

Dārgie nerezidenti

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien piemēroja Rietumu bankai 5,85 miljonu eiro sodu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem. Banka nav gana darījusi klientu veikto darījumu uzraudzīšanai, patieso labuma guvēju noskaidrošanai un nav laikus ziņojusi Finanšu izlūkošanas dienestam par identificētajiem čaulas veidojumiem. Arī 2019. gadā noplūdušajos ASV finanšu uzrauga FinCen dokumentos RB parādījās kā banka, kas apkalpo riskantus klientus.

Otrs ir no VDK

Krievijas pilsonis, kuru kopā ar Jāni Ādamsonu tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā, aizturēts lidostā Rīga 9. jūnijā, ceturtdien atzina Krievijas vēstniecība. Tas esot 1963. gadā dzimušais Genādijs Silonovs. Vīrietim ar šādu vārdu un uzvārdu savulaik Latvijā bijusi izsniegta atļauja nodarboties ar detektīvdarbību, noskaidrojusi LETA. Aizturētais Silonovs savulaik bijis VDK darbinieks, ziņo portāls kompromat.lv. Saeimas deputātu Ādamsonu tiesa 11. jūnijā par spiegošanu Krievijas labā apcietināja dienu pēc tam, kad Saeima atļāva Valsts drošības dienestam veikt kratīšanu viņa dzīvesvietā.

Būs ļoti karsti

No ceturtdienas stājās spēkā brīdinājums par karstumu. Gaisa temperatūra ceturtdien Latvijas lielākajā daļā sasniedza +23 – +26  grādus, piektdien pirmo reizi šajā gadā sasniegs +30 grādus, bet svētdienai jau izplatīts oranžais brīdinājums – temperatūra varētu sasniegt +33 grādus. Par karstuma vilni Latvijā uzskatāma gaisa temperatūra, kas sasniedz vismaz +27 grādus divas dienas pēc kārtas, un tas atbilst dzeltenajam brīdinājumam. Šonedēļ un nākamnedēļ būs augstākais ultravioletā starojuma līmenis gadā, tāpēc nav ieteicams sauļoties laika posmā no pl.11 līdz pl.16.

IR aktuāli

Ir vairākas epidemioloģiski labas ziņas. Tomēr Rīgas Stradiņa universitātes profesors Ģirts Briģis iesaka kritiski izvērtēt vēlmi ceļot.

Vēl

Saeima ceturtdien pieņēma grozījumus likumā, kuri paredz izmaksāt vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā arī izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri nav sasnieguši pensijas vecumu.

Valsts policija ceturtdien informēja, ka aizturējusi 13 organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus aizdomās par sagatavošanos tabakas izstrādājumu ražošanai.

Saeima ceturtdien atbalstīja grozījumus likumā, kuri paredz ieviest ārzemnieka personas apliecību jeb ārzemnieka eID karti.

KNAB ir sodījis deviņus politiskos spēkus par pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, kuras notika pērn augustā.

Covid-19 krīzes laikā ES pieaugusi korupcijas problēma, secināts Transparency International jaunākajā ziņojumā par korupciju.

Igaunijas valdība ceturtdien nolēma ziedot citām valstīm 900 000 AstraZeneca vakcīnas devu, kuras Igaunijai pašai nav nepieciešamas.

Krievijas vakcīnas Sputnik V apstiprināšana Eiropas Savienībā atlikta līdz rudenim vai pat gada beigām, jo Krievija nav līdz noteiktajam datumam sniegusi nepieciešamos datus.

IR aktuāli

Saeima pieņēmusi Plastmasu saturošu izstrādājumu patēriņa samazināšanas likumu. Šie būs, iespējams, pēdējie Jāņi, kuros šašliku varēsim ēst no vienreizlietojamajiem plastmasas šķīvjiem.

Šodien

Pret Covid – 19 sāk vakcinēt arī lielveikalos.

Tiešsaistē notiek ES pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa atklāšanas pasākums.

Rīgas Stradiņa universitāte rīko medicīnas tiesību konferenci jurisprudences un medicīnas jomu profesionāļiem.

Viedokļi

Linda Raituma, bērnu modes zīmola Paade Mode dibinātāja, radošā direktore. Uzņēmējas paldies pandēmijai

Agnese Pūtele, privātās vidusskolas Patnis direktore. Neatlikt mācības 1. klasē

IR izdevīgi

Lai lustīgi līgo! Līdz 30. jūnijam abonē žurnālu Ir vismaz par 19,90 € un saņem dāvanu karti 15 € vērtībā no Valmiermuižas alus darītavas.

Šonedēļ "Šķiltavā"

Premjerministrs Kariņš sola neļaut valdībai novirzīties no mērķa. Vai varam uz to paļauties? Covid saslimušo skaits krīt. Vai varam atslābināties? Baidens nedēļu viesojās Eiropā. Ko viņš sasniedza? Atbildes meklē Anda Burve-Rozīte, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

No 16. jūnija līdz 1. jūlijam galerijā Daugava notiek Maijas Tabakas izstāde Saulainā diena.

No 18. līdz 22. jūnijam notiks starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot 2021.

18. jūnijā Leļļu teātris rīko sezonas noslēgšanas un pārcelšanās akciju.

19. jūnijā Lielajā ģildē Rīgas festivāla ietvaros notiks Rīgas saksofonu kvarteta un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncerts.

Paplašini apvārsni

“Spiediet uz saites!” Kādus trikus blēži izmanto Covid – 19 laikā, lai mēģinātu izkrāpt no jums naudu.

Tauriņš maskējas

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +26C, saulains, D vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +19 – +28C, lielākoties saulains, D vējš 3 – 4 m/s;

yr +19 – +30C, saulains, D – DA vējš 2 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Alberts, Madis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu