fbpx

FKTK aptur PNB banku; tiesa neļauj mainīt JRT būvnieku; aizturēts PVN izkrāpēju grupējums

Vēl viena banka

“Norvik bankas” jaunā nosaukuma “PNB banka” izkārtne. Foto: Zane Bitere, LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien apturēja PNB bankas (iepriekš Norvik bankas) darbību. Lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu. Martā Eiropas Centrālā banka nolēma PNB banku pārņemt tiešajā uzraudzībā. 2018. gada februārī Norvik bankas tolaik lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes. 2018. gada 9. novembrī banka mainīja nosaukumu, bet šā gada jūnija beigās informēja, ka 60% tās akciju iegādājusies ASV un Eiropas investoru grupa. Pēc aktīvu apmēra PNB banka 2018. gada beigās bija septītā lielākā banka Latvijā.

Bremzes teātrim

Tiesa trešdien aizliedza valsts AS Valsts nekustamie īpašumi slēgt jaunus būvniecības līgumus par Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas projektu. Jūlija beigās VNĪ lauza līgumu ar ReRe būve1 un paziņoja, ka meklēs jaunu JRT būvnieku. Uzņēmums šo lēmumu apstrīdēja tiesā. Ceturtdien kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) aicināja VNĪ un ReRe vēlreiz tikties pie sarunu galda. Bet JRT trupa pauda nesapratni par izveidojušos konfliktu.

Bandas gals

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policija ceturtdien informēja, ka apturējusi PVN izkrāpšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējuma darbību, kas valsts budžetam nodarījis zaudējumus aptuveni 646 tūksotšu eiro apmērā. Kratīšanu laikā atrasts arī liels daudzums nereģistrētas munīcijas, ieroči un sprāgstvielas. Viena no grupējuma dalībniekiem dzīvesbiedre bijusi VID darbiniece.

Vēl

Latvijas aizsardzības spēju attīstību kavē trūkumi plānošanā, secināts Valsts kontroles trešdien prezentētajā ziņojumā par Aizsardzības ministrijas finanšu revīziju.

Valsts sekretāru sanāksmē izludinātie grozījumi likumā par Uzņēmumu reģistru padarīšot pieejamākus datus par uzņēmumu īpašniekiem, ceturtdien skaidroja UR galvenā valsts notāre Guna Paidere.

Ķīnas valdība nosūtījusi bruņotas vienības uz plašu protestu pārņemtās Honkongas pierobežu, liecina mediju rīcībā nonākusī informācija.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons varētu īstenot bezvienošanās izstāšanos no ES jau šomēnes, trešdien paziņoja parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Toms Tugendats.

Ķīnas tehnoloģiju koncerns Huawei palīdz Ugandas un Zambijas valdībām vajāt politiskos oponentus, ceturtdien ziņoja Deutsche Welle.

Ukrainas drošības dienests trešdien aizturēja uz laiku okupēto teritoriju lietu ministra vietnieku Juriju Grimčaku 480 tūkstošu dolāru kukuļa saņemšanas brīdī.

Latvijā piedzimis un jau paaudzies pirmais zinātniskā eksperimentā radītais brūnās govs šķirnes teliņš.

Šodien

Notiek Sabiedrības integrācijas fonda padomes sēde, kurā lems par SIF padomes priekšsēdētāja ievēlēšanu.

Ar koncertu Pāri un lielo pikniku Mežaparkā sākas Rīgas svētki 2019.

Jelgavā notiek starptautiskas ugunsdzēsības praktiskās mācības.

Viedokļi

Andris Ķēniņš, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors. Bīstami strauji samazinās Latvijas informatīvā telpa! Vai varam to atļauties?

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Darba tirgus temperatūra sasniegusi augstāko punktu

Kultūra

16. un 18. augustā Dzintaru koncertzālē varēs klausīties čellista Mišas Maiska koncertus.

16. un 17. augustā Liepājas Dienvidu fortos notiks Klusuma festivāla koncerti.

21. un 22. augustā Rīgas cirkā notiks cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga!

Līdz 28. septembrim ISSP galerijā Berga bazārā var apskatīt izstādi Savādā ieleja.

Paplašini apvārsni

Datoru kontrolēšana ar domu spēku gadu desmitiem bija tikai zinātniskā fantastika. Taču pašlaik esam tuvu tam, ka tā varētu kļūt par realitāti. Vai spēsim kontrolēt pasauli ar prātu vien?

Kaķēns palīdz bruņurupucim

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +13 – +18C, apmācies, pēcpusdienā iespējams negaiss, R – D vējš 2 – 4 m/s;

accuweather +13 – +23C, mākoņains, DA vējš 3 – 4 m/s;

yr +12 – +22C, mainīgs mākoņu daudzums, D – DA vējš 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Astra, Astrīda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu