EK aicina saglabāt raķešu līgumu; grib jaunu gāzes cenas palielinājumu; Daugavpilī koalīcijai gals

Par saprātīgumu

EK pirmdien aicināja ASV un Krieviju pārrunāt iespējas saglabāt Līgumu par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju, no kura ASV prezidents Tramps grib izstāties. Trampa nacionālās drošības padomnieks Boltons pirmdien ieradās Maskavā, kur uzturēsies arī otrdien un tiksies ar prezidentu Putinu. Savukārt Kremlis pirmdien paziņoja, ka Krievijai būs jāreaģē, ja ASV sāks izstrādāt jaunas raķetes.

Maksāsim vairāk

Pirmdien dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas uzņēmums Conexus Baltic Grid Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza jauno pārvades tarifu projektu, kas paredz gāzes tarifu pieaugumu nākamgad. Atkarībā no gāzes patēriņa daudzuma mājsaimniecībām rēķins varētu pieaugt no 4 centiem līdz 1,50 eiro mēnesī. No 1. janvāra mājsaimniecībām jau būs jāmaksā papildu fiksēts maksājums par gāzes pieslēgumu.

Opozīcija grib ārkārtas vēlēšanas

Par Daugavpilī valdošās koalīcijas izjukšanu pirmdien paziņoja Latgales partijas priekšsēdētājs Lāčplēsis, jo partija izstājās no koalīcijas ar Daugavpils mēra Eigima pārstāvēto Mūsu partiju. Lāčplēsis piedāvā sadarboties visām trim domē ievēlētajām partijām, bet opozicionārs Elksniņš no Saskaņas par vienīgo izeju uzskata ārkārtas vēlēšanas.

Vēl

Pēc ES Tiesas lēmuma apturēt Polijas Augstākās tiesas tiesnešu pensionēšanās vecuma samazināšanu vairāki tiesneši pirmdien atgriezās darbā.

Drošības policija pagājušajā nedēļā aizdomās par spiegošanu Krievijas labā apcietināja kādu pensijas vecuma Latvijas iedzīvotāju.

No ES dalībvalstīm Latvija termiņuzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem devusi visdāsnāk – kopš 2010. gada pie tām Latvijā tikuši 12 097 Krievijas pilsoņi.

Par sievas slepkavības organizēšanu notiesātais un no cietuma pērn priekšlaicīgi atbrīvotais uzņēmējs Ivanovs uzskata, ka ir notiesāts nepamatoti, un vērsies ECT ar prasību no Latvijas piedzīt 54 miljonus eiro.

Kanāda varētu atcelt miljardu dolāru līgumu par militārās tehnikas pārdošanu Saūda Arābijai pēc žurnālista Hašogi slepkavības šīs valsts konsulātā Stambulā, bet Vācija neeksportēs ieročus uz Saūda Arābiju, kamēr pastāv neskaidrība par Hašogi nāves apstākļiem.

Austrālijas premjerministrs Morisons pirmdien parlamentā atvainojās pedofilijas upuriem par to, ka valsts nespēja viņus pasargāt.

Bīstamā viesuļvētra Villa pirmdien sasniedza 5. kategorijas spēku un ar ātrumu 260 km/h tuvojās Meksikas Klusā okeāna piekrastei.

Koalīcijas veidošana

Partiju apvienības Attīstībai/Par! un Jaunās konservatīvās partijas premjera amata kandidāti Pabriks un Bordāns pirmdien apsprieda viens otra iespējamu nominēšanu premjera amatam.

Šodien

Valdība lems par Ministru kabineta balvas piešķiršanu sešiem pazīstamiem Latvijas kultūras, zinātnes un sabiedrības darbiniekiem.

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa atkal mēģinās izskatīt VVD ģenerāldirektores Koļegovas lietu, jo viņa valsts amatpersonas deklarācijā nebija norādījusi noslēgtos darījumus pāri par 300 000 eiro (LETA).

Valdības koalīcijas veidošanas sarunās tiksies partijas KPV LV un apvienība Attīstībai/Par! (LETA).

Viedokļi

Andis Kudors, Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors. Ko vēlas Vesti.lv?

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis redaktors. Nacionālās apvienības un Saskaņas vienprātība.

Paplašini apvārsni

Atslēdz savu kontu tagad. Kā soctīklu biznesa modelis tevi padara nelaimīgu un kaitē sabiedrībai.

Gluži kā cilvēks

Vai robots spēj skriet, pārlēkt šķēršļiem un pārcilāt kastes?

3 laika prognozes Rīgai:

Meteoprog 5 – 10C, apmācies laiks, vakarā negaisa mākoņi un lietus, R – DR vējš 5 – 8 m/s;

accuweather 8C, lietains un vēss laiks, R – DR vējš 4 – 8 m/s;

yr 4 – 8C, apmācies un lietains laiks, R – DR, D vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienas svin:

Daina, Dainis, Dainida

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu