Divreiz sapotēts katrs ceturtais; jauns karstuma rekords; Irānai jauns valsts galva

Vakcinēties var lielveikalos

Latvijā līdz 18.jūnijam abas potes pret Covid-19 saņēmuši 25,18% iedzīvotāju, vēsta Nacionālais veselības dienests. 18.jūnijā Latvijā bija augstākā saslimšana ESCovid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā ir 153,7, pirms nedēļas tas bija 202,7. Piektdien vakcinācijas centrus atklāja trijos Rīgas lielveikalos. Pēdējā diennaktī reģistrēti 74 Covid-19 inficētie, trīs cilvēki miruši.

Pārkarsušie slimnīcā

Svētdien Mērsragā termometra stabiņš rādīja +32,4 grādus, kas ir jauns 20.jūnija karstuma rekords Latvijā. Līdz šim augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijas teritorijā reģistrēta 20.jūnijā, bija +32,1 grāds pirms 104 gadiem — 1917. gadā Rīgā. Ar pārkaršanas pazīmēm pēdējā diennaktī slimnīcās nogādāti 18 cilvēki.

Uzvar stingrā līnija

Irānas prezidenta vēlēšanās piektdien uzvarēja ultrakonservatīvais garīdznieks Ebrahims Raisi. Viņš ieguva 62% balsu. Raisi veidojis karjeru tieslietu sistēmā, kura izmantota režīma pretinieku apspiešanai. Svētdien Vīnē sanāca sešu pasaules lielvalstu pārstāvji, lai apspriestu iespēju atjaunot vienošanos ar Irānu par tās kodolprogrammas ierobežošanu. Sarunas tika pārtrauktas, pārstāvji atgriezās valstīs uz konsultācijām.

IR aktuāli

Kā līgošanai gatavojas Apsīšu ģimene Dzērbenes Lejniekos un kas šos svētkus maģiskus padara arī ārzemniekiem?

Vēl

ASV gatavo jaunas sankcijas pret Krieviju par opozicionāra Navaļnija indēšanu, svētdien paziņoja prezidenta Baidena palīgs nacionālās drošības jautājumos Salivans.

Liepājas partija, Latvijas Reģionu apvienība un Nacionālā apvienība sestdien vienojās atbalstīt mēra amatā Gunāru Ansiņu (Liepājas partija). Savukārt Jelgavu turpinās vadīt Andris Rāviņš (ZZS) koalīcijā ar Nacionālo apvienību.

Zemgales apgabaltiesa uzņēmējam Jānim Tenbergam piesprieda sešu gadu cietumsodu par OIK izkrāpšanu.

Sestdien 92 gadu vecumā miris ķirurgs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un politiķis Viktors Kalnbērzs.

Brazīlijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedzis pusmiljonu. Brazīlijā ir otrais lielākais no Covid mirušo skaits pasaulē, tikai ASV to ir vairāk – 600 000.

Mārupē svētdien notika nesaskaņots vakcīnu un sejas masku pretinieku pasākums ar vairāku desmitu cilvēku dalību. Policija sākusi trīs administratīvos procesus.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga informēja, ka Saeimas deputāta Ādamsona spiegošanas lietā aizturēti vismaz četri cilvēki, arī bijušais augsta ranga VDK darbinieks. Raidījums stāstīja, ka Covid aizsegā lauksaimniekiem izmaksātais atbalsts bijis lielāks nekā patiesie zaudējumi. Raidījums arī skaidroja, kāpēc Latvijas Valsts ceļi grasās iepirkt apšaubāmas vidējā ātruma mērīšanas sistēmas. Žurnālisti stāstīja, ka policija varētu pārkvalificēt pirms 11 gadiem advokāta Aināra Platača pazušanu par slepkavību.

LTV raidījums de facto atklāja, ka ne tikai Lembergs, bet arī vicemērs Blumbergs braukā ar dārgu Ventspils pašvaldības policijas auto. Raidījums stāstīja, ka trūkst datu par pedagogu vakcinēšanos dažādās skolās un reģionos. Žurnālisti skaidroja, kāpēc valsts atbalstam psihologu un psihoterapijas konsultācijām ir neskaidra nākotne. Raidījums arī vēstīja par jaunām aizdomām par sarunātām spēlēm Latvijas futbolā – šoreiz par virslīgas klubu Noah Jurmala.

IR aktuāli

Kādas vietas Nacionālajai akustiskajai koncertzālei Rīgā iesaka Lietuvas pilsētplānotāji Živile Šimkute un Egidijus Kasakaitis?

Šodien

Ekonomisko lietu tiesa sāk skatīt otro digitālās TV krimināllietu, kurā apsūdzēti Andris Šķēle un Ainārs Šlesers, bijušais SIA Tet valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un citi (LETA).

Prezidents Levits vizītē Zviedrijā tiksies ar parlamenta priekšsēdētāju Andreasu Norlēnu.

Rīgas zooloģiskajā dārzā jaunbūvējamā Vides izglītības centra pamatos iemūrēs vēstījumu nākotnei. Centrs atradīsies 1911. gadā būvētās Pērtiķu mājas vietā.

Viedokļi

Uģis Bratuškins, RTU profesors, Arhitektūras fakultātes dekāns. Daba aizvien vairāk ienāk pilsētvidē – pagalmos un pat birojos.

Jana Egle, literāte. Es hokeju neskatos.

IR izdevīgi

Lai lustīgi līgo! Līdz 30. jūnijam abonē žurnālu Ir vismaz par 19,90 € un saņem dāvanu karti 15 € vērtībā no Valmiermuižas alus darītavas.

Paplašini apvārsni

Okeānu dzīles ir pilnas ar bagātībām, par kurām joprojām maz zinām. Kā tās izpētīt, nenodarot kaitējumu dabai?

Abi laimīgi

Melnu muti, bet dalās ar draugu burkānā. Higiēnas mīļotājiem neskatīties!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +20 – +31C, negaisa mākoņi, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +22 – +32C, saulains un ļoti karsts, D – DA vējš 3 – 6 m/s;

yr +24 – +36C, saulains, D – DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Emīls, Egita, Monvīds

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu