Distancēšanās prasības paliks; darbu atsāk dienas stacionāri; karantīna sieviešu patversmē

Būs jauns likums

Pēc 9. jūnija ārkārtējo situāciju varētu vairs nepagarināt, trešdien pieļāva valdības vadītājs Kariņš (JV). Tomēr dzīve tad ierastajā ritmā neatgriezīsies, jo būs jāievēro distancēšanās prasības. Veselības ministrija pieļauj, ka pēc 9. jūnija iekštelpās varētu pulcēties līdz 50 cilvēkiem un veidot sarakstu ar valstīm, uz kurām avioreisus no Latvijas nerīkos. Ministriju ierosinājumus pēc ārkārtējā stāvokļa izbeigšanas apkopo Tieslietu ministrija, kas tos iekļaus jaunā likumā par iestāžu darbu pandēmijas laikā. Kā zināms, valdība ārkārtējo situāciju pagarinājusi līdz 9. jūnijam.

Rindā pie ārsta

No trešdienas darbu atsāka dienas stacionāri, bet slimnīcas atsāka sniegt ambulatoros pakalpojumus pilnā apjomā. Pacienti atkal var pierakstīties pie jebkura speciālista. Tā kā pacientu plūsma tiek stingri regulēta un jāievēro arī attālums, trešdien pie P.Stradiņa slimnīcas uzņemšanas korpusa veidojās gara rinda.

Arvien vairāk inficēto

Rīgas sieviešu patversmē noteikts karantīnas režīms, jo trešdien Covid-19 atklāts 12 patversmes klientēm un arī vienam darbiniekam. 17.maijā Covid-19 tests pozitīvs bija sešām patversmes klientēm. Trešdien Covid-19 infekcija atklāta četriem cilvēkiem, kopā saslimušas 1016 personas.

Vēl

Trešdien aizdomās par advokātes Allas Jurašas slepkavības plānošanu apcietināts uzņēmējs Igors Ivanovs, kurš jau ir izcietis cietumsodu par sievas slepkavības pasūtīšanu.

Līdz trešdienai, kad Rīgā spēkā stājās jauna atkritumu apsaimniekošanas kārtība, jaunus līgumus bija noslēguši 74% rīdzinieku, vēl 6-8% līgumu tiek apstrādāti.

Maijā bezdarbnieku skaits Latvijā pieauga par 2926 personām, kopumā bezdarbnieka statuss piešķirts 75 690 iedzīvotājiem. Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā ir 8,2%.

Viltus ziņu izplatītājam Nikam Endziņam uzrādītas apsūdzības par publisku aicinājumu iznīcināt konkrētas tautības cilvēkus un dezinformācijas izplatīšanu.

Trolejbusa un vieglās automašīnas sadursmē Rīgā, Ķengaragā, trešdien cieta sešas personas. Trolejbuss iebrauca ēkas sienā un izsita ap divus kvadrātmetrus lielu caurumu.

Bengālijas līcī dzimušais superciklons Amphan trešdien sasniedza Indijas un Bangladešas piekrastes reģionus, no kurienes evakuēti ap trīs miljoni iedzīvotāju.

Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass otrdien paziņoja, ka pārtrauc sadarbību ar Izraēlu un ASV, jo Izraēla plānojot anektēt ebreju apmetnes Jordānas rietumkrastā.

Šodien

Saeima lems par Aigara Strupiša iecelšanu Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā.

Pašvaldību savienība videotiešsaistē informēs par pašvaldību papildu aizņemšanās iespējām Covid-19 izraisīto negatīvo ekonomisko seku mazināšanai.

Notiks Patentu valdes tiešsaistes konference Intelektuālais īpašums – vīzija bez ilūzijām.

Viedokļi

Šonedēļ žurnālā IR

Ko Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā vēlas paveikt Aigars Strupišs?

Kas pašlaik visvairāk biedē valsts galveno epidemiologu Juriju Perevoščikovu.

Rakstniece Nora Ikstena intervijā atklāj, kas viņai dod spēku šajā laikā, un stāsta par jauno romānu Ūdens mirdzēšana.

Maija sākumā mira talantīgs rokmūziķis un producents Matīss Runtulis. Vai varēja izglābties no narkotiku atkarības?

Paplašini apvārsni

Kāpēc krievu reperi Plinofficial jeb Maksimu Boiko arestēja FIB un kāda šim naudu mīlošajam jauneklim ir saikne ar šogad janvārī ASV tiesāšanai izdoto krāslavieti Alekseju Trofimoviču.

Ieber man arī!

Ekskavatorists filigrāni piepilda bērnu rotaļu mašīnas.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +11C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 7 – 9 m/s;

accuweather +6 – +12C, pārsvarā apmācies un vējains, uzlīs, Z – ZR vējš 5 – 8 m/s;

yr +8 – +11C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZR vējš 5 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu