Diennaktī rekorddaudz inficēto; aicina uz jaunām NATO un Krievijas sarunām; ievēl EP vadību

Auduma maskām nē

No 25. janvāra publiskās vietās drīkstēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, otrdien lēma valdība. Skolēni no 7 līdz 12 gadu vecuma visur varēs turpināt vilkt valsts nodrošinātās auduma maskas. Valdība arī ļāva krīzes situācijā kritiski svarīgo nozaru darbiniekiem pēc kontakta ar Covid-19 inficēto mājas karantīnu aizstāt ar testa veikšanu. Jaunā kārtība neattiecas uz nevakcinētiem darbiniekiem. Izmaiņas paredzētas darba pienākumu veikšanai, nevis izklaidei. Pēdējā diennaktī reģistrēts rekordliels Covid inficēto skaits diennaktī – 3706, miruši 8 cilvēki. 3206 inficētos reģistrēja pērn 27. oktobrī.

Krievijas militāristi ierodas Baltkrievijā

NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs pēc sarunām ar Vācijas kancleru Šolcu otrdien aicināja uz jaunām sarunām alianses dalībvalstis un Krieviju, lai novērstu Krievijas iebrukumu Ukrainā. Vācijas ārlietu ministre Bērboka otrdien Maskavā Krieviju aicināja atturēties no draudiem Ukrainai un sēsties pie Normandijas formāta sarunu galda. Trešdien vizītē Kijevā ieradīsies ASV valsts sekretārs Blinkens, kurš tiksies ar Ukrainas prezidentu Zelenski. Otrdien Baltkrievijā ieradās Krievijas militārā tehnika un karavīri, lai piedalītos kopīgās mācībās februārī. Mācības notiks Baltkrievijas rietumos Polijas un Lietuvas robežu tuvumā un dienvidos pie Ukrainas robežas. ASV mediji ziņo, ka Ukrainu janvāra sākumā pametušas Krievijas diplomātu ģimenes.

Zīle - EP viceprezidents

Par Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju otrdien ievēlēja labējo centristu pārstāvi Robertu Metsolu. Par viņu balsoja 458 no 616 EP deputātiem. Metsola amatā nomainīs 11.janvārī negaidīti mirušo Dāvidu Sasoli. Savukārt ar 403 balsīm “par” Latvijas deputāts Roberts Zīle ievēlēts par EP viceprezidentu. Šī ir pirmā reize, kad kāds no Baltijas valstu parlamentāriešiem ieņems šādu amatu.

IR aktuāli

Krievija jau pilnīgi atklāti pieteikusi karu Rietumiem. Putins turpinās soli pa solim atjaunot impēriju. Aivara Ozoliņa komentārs.

Vēl

Latvijas parlaments ar Saeimas priekšsēdētājas Mūrnieces (NA) uzrunu un vēsturnieku diskusiju otrdien atzīmēja Saeimas 100.jubilejas gadu.

Rīgas pašvaldības izdevumi šogad plānoti par nepilniem 160 miljoniem eiro vairāk nekā ieņēmumi, liecina budžeta projekts.

Bijušais Kazahstānas prezidents Nazarbajevs otrdien videouzrunā paziņoja, ka nav pametis valsti un neesot nekādu konfliktu varas elitē. Šī bija Nazarbajeva pirmā uzstāšanās pēc plašajiem protestiem gada sākumā.

Rumbulas atkritumu poligonā otrdien glābēji savākuši veselībai kaitīgo kālija hidroksīdu, kas bijis kādā atkritumu mašīnā. Viela vidē nav nonākusi, palīdzība sniegta diviem cilvēkiem.

Sešiem mirušiem gulbjiem Latvijā konstatēta augsti patogēnās putnu gripas H5N1 apakštips. Šogad tā ir pirmā gripas konstatācijas reize.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas premjerministre Kallasa otrdien parlamentā uzstājās ar politisku paziņojumu par energocenu situāciju un nosauca vairākus ilgtermiņa risinājumus situācijas uzlabošanai.

Taivāna izveidos miljardu ASV dolāru lielu aizdevumu fondu Lietuvas un Taivānas kopīgo uzņēmējdarbības projektu īstenošanai.

Reaģējot uz Krievijas karakuģu aktivitātēm Baltijas jūrā, Zviedrija paaugstinājusi bruņoto spēku kaujas gatavību. Vairāki simti karavīru un bruņutehnika nosūtīta uz Gotlandes salu Baltijas jūrā.

Zviedrijas drošības policija SAPO pirmdien paziņoja, ka sākta izmeklēšana par droniem, kuri pagājušajā nedēļā tika novēroti virs vai pie trim valsts atomelektrostacijām.

Dānijas oficiālie valsts varas pārstāvji nepiedalīsies Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs sakarā ar cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā. Dāņu sportisti spēlēs piedalīsies.

Norvēģijas masu slepkava Anders Breivīks, kurš 2011.gadā nogalināja 77 cilvēkus, otrdien stājās tiesas priekšā, kurai jāizskata viņa lūgums par priekšlaicīgu atbrīvošanu no ieslodzījuma. Spriedums būs zināms pēc vairākām nedēļām.

Lietuvas parlaments otrdien atļāva personas dokumentos nelietuvisko vārdu oriģinālrakstību ar latīņu rakstzīmēm x, w un q, kas nav lietuviešu alfabētā.

Somijas policija apstiprinājusi jaunu politiku meža dzīvnieku aizsardzībā pēc tam, kad pērn tika kritizēta par četru lamatās iekļuvušu savainotu lācēnu eitanāzēšanu.

IR aktuāli

Kā Preiļu uzņēmējas nonāca līdz idejai ražot suņu kārumu – graužamsieru – un kāda šajā stāstā ir saistība ar Nepālu?

Šodien

Aizsardzības ministrs Pabriks (A/P) informēs par aizsardzības nozares 2022.gada prioritātēm.

Informēs par VID audita rezultātiem pašvaldības SIA Rīgas satiksme par laiku no 2016. gada līdz 2018.gadam (LETA).

Francijas prezidents Makrons Eiropas Parlamentu iepazīstinās ar nākamās ES Padomes prezidentūras prioritātēm.

Viedokļi

Aldis StūriškaGrantiņi1 valdes priekšsēdētājs. Kā audzēt mežu, lai cilvēka mūža laikā tas dotu peļņu vairākas reizes.

Kārlis Vilerts, Latvijas Bankas ekonomists. Ko maksājumu karšu norēķini var pastāstīt par pandēmijas ekonomisko ietekmi?

Paplašini apvārsni

Kādreiz kapteini Kuku slavināja kā dievu, bet tagad viņa statujas tiek gāztas no pjedestāla valstīs, kurās viņš pabijis. Kāpēc?

Superskati!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +3C, apmācies, bez nokrišņiem, DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +1 – +5C, mainīgs mākoņu daudzums, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr -1 – +4C, apmācies, DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Andulis, Alnis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu