Diennaktī inficēto – 5082; vienojas par atbalstu energocenu krīzē; uz Pekinu – 57 sportisti

Briti mīkstina ierobežojumus

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits – 5082, bet 17 cilvēki miruši. Slimnīcās ārstējas 654 pacienti. Augstākā saslimstība ir Ādažu novadā, kur saslimstības līmenis diennaktī pārsniedz 3500 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt Lielbritānija no 26.janvāra atcels visus ieviestos Covid ierobežojumus, tai skaitā obligātu sejas masku nēsāšanu sabiedriskās vietās. Tas būs tikai ieteikums. Arī Covid sertifikātus vairs nebūs jāuzrāda publiskos pasākumos. Valdības vadītāja Džonsona oponenti uzskata šādu rīcību par priekšlaicīgu.

Dažādi pabalsti

Koalīcija trešdien konceptuāli vienojās par atbalsta paketi iedzīvotājiem un uzņēmumiem sakarā ar augošajām energoresursu cenām. Jaunās atbalsta paketes kopējā summa ir aptuveni 250 miljoni eiro. Atbalsts tiks sniegts līdz maijam, bet mājokļa pabalsts – līdz gada beigām. Vairākām iedzīvotāju kategorijām paredzēti īstermiņa pabalsti, bet vidēja termiņa atbalstu plānots sniegt pārejai uz ilgtspējīgiem apkures veidiem. Galīgo lēmumu valdība pieņems 25.janvārī.

Nosauc olimpisko sastāvu

Latvijas Olimpiskā komiteja trešdien startam Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs apstiprināja 57 sportistus 11 sporta veidos. 32 sportisti pārstāvēs individuālos sporta veidus, hokeja komandā būs 25 sportisti. Valstsvienības sastāvu vēl precizēs 24.janvārī. Uz Pekinu dosies arī 43 treneri, kā arī sporta ārsti un cits personāls. Visi ir vakcinēti pret Covid-19.

IR aktuāli

Latvijas sabiedriskajos medijos šogad darbu sāks divas galvenās redaktores — Latvijas Televīzijā Sigita Roķe un Latvijas Radio Anita BraunaIr viņas intervē par plāniem jaunajā amatā.

Vēl

ASV valsts sekretārs Blinkens trešdien vizītē Kijevā solīja atbalstu Ukrainai un vainoja Krieviju mēģinājumā sašķelt Ukrainas sabiedrību. Blinkens Berlīnē tiksies ar Eiropas sabiedrotajiem un piektdien Ženēvā ar Krievijas ārlietu ministru.

Igaunijas valdība vienojusies drīzumā piešķirt 380 miljonus eiro valsts aizsardzībai un arī kiberdrošībai, trešdien paziņoja premjerministre Kallasa.

VID pabeidzis auditu Rīgas satiksmē par laiku no 2016. līdz 2018.gadam un uzlicis uzņēmumam 13,2 miljonu eiro sodu. Uzņēmums tiesā apstrīdēs VID lēmumu.

Francijas prezidents Makrons trešdien uzrunā Eiropas Parlamentam aicināja Eiropu bruņoties, stiprināt savu stratēģisko autonomiju un uzsākt atklātās un prasīgās sarunas ar Krieviju.

Par Jelgavas novada domes priekšsēdētāju trešdien ievēlēja Madaru Lasmani (Latvijas attīstībai). Viņš stāsies Ziedoņa Caunes (LZA) vietā, kuru no amata atbrīvoja 5.janvārī.

Par izcilu ieguldījumu sirds ķirurģijas attīstībā un nozīmīgu devumu Stradiņu dzimtas garīgā mantojuma saglabāšanā Paula Stradiņa balva medicīnā piešķirta RSU profesoram, sirds ķirurgam Pēterim Stradiņam.

Kijevas tiesa trešdien neapmierināja prokuratūras prasību apcietināt bijušo prezidentu Porošenko, kuru apsūdz valsts nodevībā. Viņam līdz 19.martam aizliegts atstāt Ukrainu.

Kazahstānā no trešdienas atcelts ārkārtas stāvoklis, kas, sākoties plašiem protestiem, tika izsludināts pirms divām nedēļām. Valsti arī pametuši pēdējie Kolektīvās drošības līguma organizācijas valstu karavīri.

IR aktuāli

Gunāra Astras pieminekļa autors tēlnieks Gļebs Panteļejevs uzskata, ka šis paliks starp nozīmīgākajiem darbiem viņa dzīvē. Ko viņš domā par Astras varonību?

Šodien

Saeima lems par Egila Zviedra iecelšanu Satversmes aizsardzības biroja vadītāja amatā.

Rīgas centrā Baumaņa skvērā pie Rīgas apgabaltiesas atklās Gunāra Astras piemiņai veltītu pieminekli Nebaidies!

Valsts augstākās amatpersonas uzrunās 1991.gada barikāžu aizstāvjus un godinās barikāžu laikā bojāgājušos.

Viedokļi

Jānis Pekša, biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs. Mākslīgā intelekta regula – finiša taisnē.

Artūrs Veics, bankas INDUSTRA finanšu direktors un valdes loceklis. Septiņas tendences, kas ietekmēs uzņēmējdarbības vidi 2022.gadā.

IR aktuāli

Serbu tenisists Novaks Džokovičs izraisījis globālu strīdu — vai personiskā brīvība ir svarīgāka par kolektīvo atbildību?

Paplašini apvārsni

Ko mums mācīties no sāmu tautas par izdzīvošanu ekstremālos arktiskos apstākļos?

Ir vērts valkāt!

Britu zinātnieki atklājuši – maskas padara vīriešus pievilcīgākus.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, apmācies, nelieli nokrišņi, DR vējš 7 – 9 m/s;

accuweather -1 – +2C, pārsvarā apmācies un vējains, sniegputenis, ceļi apledos, D, R, Z vējš 5 – 7 m/s;

yr 0 – +3C, apmācies, sniegs ar lietu, D, R, Z vējš 5 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu