Diennaktī inficēti 642; atklāj vergu darbu Latgalē; milicija izdzenā protestētājus Minskā

Jauns antirekords

Latvijā šonedēļ Covid-19 pozitīvo testu īpatsvars paaugstinājies līdz 6,6%, bet pirms nedēļas tas bija vidēji 5,8%. Taču saslimstības pieauguma intensitāte pēdējo septiņu dienu laikā ir samazinājusies, informē SPKC. Sestdien Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais inficēto skaits diennaktī – 642, miruši septiņi cilvēki. Svētdien reģistrēti vēl 376 inficētie. Kopējais inficēto skaits – 13 120. Slimnīcās ārstējās 416 Covid-19 pacienti. No piektdienas stājās spēkā noteikumi, ka par sejas masku nelietošanu publiskajās vietās varēs sodīt ar naudas sodu pat līdz 50 eiro. Lidojumi un citi starptautiskie pasažieru pārvadājumi aizliegti uz Andoru un Luksemburgu. Lietuvā svētdien reģistrēti vēl 2307 inficētie, Igaunijā – 349.

Nevajag tādu kūku!

Policija atklāja cilvēktirdzniecību Latgales konditorejas uzņēmumā Adugs. Apcietināts uzņēmuma vadītājs Jāzeps Zukuls, aizturēti vēl divi līdzzinātāji. Konditorejas uzņēmumā ekspluatējuši ap 10 trešo valstu viesstrādnieku, izmantojot viņu bezpalīdzības stāvokli. Cilvēkiem izteikti draudi un viņi ietekmēti fiziski. Veikalu ķēdes RimiMaximaElvi un top! apturēja sadarbību ar SIA Adugs.

Liedz iebraukt Latvijā

Baltkrievijā svētdien protestētāji pret diktatoru Lukašenko izgāja Maršā pret fašistiem, vairāk nekā 200 cilvēku aizturēti. Milicija Minskā protestētājus izdzenāja ar trokšņa granātām. Piektdien ap 5000 cilvēku atvadījās no aktīvista Romāna Bondarenkas, kuru līdz nāvei piekāva 11.novembrī. Latvijas ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV) pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku liegt ieceļot valstī 26 Baltkrievijas pilsoņiem. Ieceļošanas aizliegums koordinēts ar visām Baltijas valstīm.

Vēl

Prezidenta kanceleja vērsusies Saeimā ar aicinājumu prezidenta Levita atalgojumam 2021. gadā nepiemērot ikgadējo indeksāciju.

Prokuratūra cēlusi apsūdzību kādam uzņēmējam par krāpšanu ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK). Valstij nodarīti zaudējumi par vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Pensilvānijas tiesnesis sestdien noraidīja Trampa prasību atzīt par nederīgām miljoniem prezidenta vēlēšanās pa pastu nodoto vēlētāju balsu. Tas dod pamatu apstiprināt Baidena uzvaru Pensilvānijā.

Amerikāņi pirmās vakcīnas pret Covid-19 varēs saņemt 11.decembrī, paziņojis ASV koronavīrusa vakcīnas programmas vadītājs.

Valsts nekustamie īpašumi piektdien uz laiku apturēja tās pārvaldībā esošās Stūra mājas izsoli.

Latvijas skeletoniste Endija Tērauda Pasaules kausa posmā Siguldā piektdien izcīnīja 3.vietu.

Somijas prāmis ar 429 cilvēkiem uz klāja sestdien uzskrēja uz sēkļa pie Ālandu salām, bet svētdien no tā novilkts. Neviens cilvēks nav cietis.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga pētīja, vai Covid izplatība draud paralizēt veselības aprūpes sistēmu. Žurnālisti skaidroja, kāpēc mediķu arodbiedrības vadība Covid pandēmijas laikā sasauca klātienes kongresu. Raidījums stāstīja, ka par augstas VID amatpersonas pasargāšanu no disciplinārsoda finanšu ministrs ar rājienu sodījis VID ģenerāldirektori Jaunzemi. Tāpat raidījums analizēja, vai Satiksmes ministrijas lūgums vēstulē Krievijai atjaunot dzelzceļa kravu plūsmu glābs biznesu.

LTV raidījums de facto skaidroja, kāpēc Zolitūdes traģēdijas lietā tiesa sūdzas par prokuroriem. Žurnālisti arī stāstīja par piemaksām mediķiem darbā ar Covid-19 slimniekiem. Raidījums šķetināja, kāpēc skolās ir atšķirīgas sekmes attālinātajās mācībās. Raidījums izgaismoja, kā Latvijas attīstībai iemaksāta nauda kā ziedojumi partijas kasē.

Šodien

Saeima sāks izskatīt 2021. gada valsts budžeta projektu galīgajā lasījumā un uzklausīs valdības vadītāja Kariņa (JV) ziņojumu par paveikto.

Atklās dzelzceļa projekta Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumu.

Notiks Spēlmaņu nakts, kurā pasniegs gadskārtējās teātra balvas.

Viedokļi

Toms Treibergs, kultūras žurnālists. Miera salas meklējot. Rīgas kapu recenzija.

Ilgvars Forands, Dr. ped., valsts emeritētais zinātnieks. Kā mainīsies augstākā izglītība?

Paplašini apvārsni

Kā Igaunijas galēji labējā partija EKRE apdraud valsts drošību un saites ar ASV.

Bēg no diktatora

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +8C, mākoņains, neliels lietus, R – DR vējš 6 – 7 m/s;

accuweather +4 – +8C, saule mīsies ar mākoņiem, būs arī lietus, R – DR vējš 4 – 5 m/s;

yr +5 – +7C, apmācies, uzspīdēs arī saule, R – DR vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Zigrīda, Zigfrīda, Zigrīds

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu