Deputāti vilcina izglītības reformu; jaunā vadītāja sola reformas; Latvija hokejā zaudē Zviedrijai

Velk garumā

Izglītības ministrija un eksperti ir nobažījušies, ka Saeimā var ievilkties izglītības reformai nepieciešamo grozījumu Izglītības un Vispārējās izglītības likumā pieņemšana. Grozījumi būtu jāpieņem līdz Jāņiem, bet priekšlikumus 2. lasījumam var iesniegt līdz 28. maijam. Reforma paredz jaunu izglītības standartu izstrādi un mācību sākšanu 1. klasē no sešu gadu vecuma.

Nebūs pakļauta prokuroram

Jaunā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa reformēs dienestu un tas vairs nebūs pakļauts ģenerālprokuroram. Jaunā vadītāja lūgs papildu finansējumu gan tehniskajam nodrošinājumam, gan darbinieku algām, ceturtdien pirmajā preses konferencē teica Znotiņa. Viņa vēl nav sev atradusi vietnieku un sola vietu dienestā rast arī bijušajam tā vadītājam Burkānam.

Zviedri cīnīsies par medaļām

Latvijas hokeja izlase ceturtdien spraigā spēlē ar rezultātu 2:3 zaudēja pašreizējiem pasaules čempioniem Zviedrijas izlasei. Tādējādi Latvijas izlase čempionātu noslēdza 8. vietā. Spēles uzvarētāji iekļuva čempionāta pusfinālā un turpinās cīņu par medaļām. Latvijas izlase pirmoreiz kopš 2009. gada piedalījās pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Vēl

Brīvības ielas remontu posmā no Bruņinieku ielas līdz Gaisa tiltam RD Satiksmes departaments ceturtdien solīja pabeigt līdz jaunā mācību gada sākumam 1. septembrī. Ielas seguma atjaunošana notiks arī naktīs.

Latvijas jauniešu izglītību atbalstošais Vītolu fonds ceturtdien saņēma fonda vēsturē lielāko testamentāro ziedojumu — trīs miljonus eiro, kurus fondam novēlēja Austrālijā dzīvojušais Gunārs Šterns.

40 Eiropas spožāko jauno arhitektu un dizaineru darbu izstādē Atēnās iekļauts Latvijas arhitekts Austris Mailītis ar darbu Šaoliņas lidojošo mūku teātris.

VID Iekšējās drošības pārvalde ierosinājusi kriminālprocesu pret muitas uzraugu Vinokurovu, kurš savā amatpersonas deklarācijā uzrādīja vairāku desmitu tūkstošu eiro lielus azartspēļu laimestus. Piektdien VID lems par Vinokurova atstādināšanu no amata.

Liepājas dome ceturtdien no pašvaldības nolikuma svītroja deputātus ierobežojošo normu par jautājumu uzdošanas ilgumu.

Krievijas parlamenta apakšpalāta ceturtdien atlika balsojumu par likumprojektu, kas paredz naudassodu vai cietumsodu ikvienam, kas Krievijā pakļausies Rietumu sankcijām. Tikmēr ASV gatavo jaunas sankcijas pret Krieviju sakarā ar tuvā un vidējā darbības rādiusa raķetēm.

Kongo atkal uzliesmojusi saslimšana ar nāvējošo Ebolas vīrusu. Ar slimību inficējušies vairāk nekā 40 cilvēku, miruši 23.

Šodien

Notiks preses konference par 19. un 20. maijā gaidāmo Lattelecom Rīgas maratonu.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas un Nekustamā īpašuma nomas tiesību izsoles komisijas priekšsēdētājs Burovs (GKR) informēs par Āgenskalna tirgus ēkas un pieguļošās teritorijas izsoles rezultātiem (LETA).

Fon Stricka villā notiks Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Viedokļi

Cehs.lv. Pieci veidi, kā uzvarēt Eirovīzijā.

Andis Zīlāns un Mežaparka ģimenes dārziņu saime. Kas dārzā, kas dārzā? Mežaparka jaunā skola dārziņos!

Kultūra

Piektdien Dzintaru koncertzālē ērģelniece Iveta Apkalna ieskandinās jaunās ērģeles.

Piektdien Dailes teātrī būs Antona Čehova lugas Ivanovs pirmizrāde. Režisors — Regnārs Vaivars.

Sestdien 204 Latvijas vietās notiks Muzeju nakts pasākumi. Šāgada tēma būs šūpulis, veltījums Latvijas valstiskuma dzimšanai.

23. un 24. maijā koncertizstādē Rīgas mākslas telpā izskanēs Ilmāra Blumberga mākslas darbu iedvesmotu septiņu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi jauniešu kora Kamēr… sniegumā.

Paplašini apvārsni

Viss, kas būtu jāzina par prinča Harija un Meganas Mērklas kāzu dienu 19. maijā.

Senais kopā ar moderno

Iedvesmojoši piemēri, kā senas ēkas daļas arhitekti pārsteidzoši radoši iekombinē jaunu ēku aprisēs.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog12—18 C, negaisa mākoņi un lietus, Z—ZR vējš 2—5 m/s;

accuweather18 C, negaisa mākoņi un lietus, Z—ZR vējš 1—6 m/s;

yr14—17 C, dienas pirmajā pusē līs, vēlāk aiz mākoņiem būs arī saule, Z—ZR vējš 1—6 m/s.

Vārda dienas svin:

Inese, Inesis, Ēriks

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu