Čakšai nedod pagarinājumu; Antonovs atzīst vainu; Polijā apturēs jauno vēlēšanu likumu

Noraidījums.

Valdības koalīcija nav atbalstījusi Veselības ministrijas lūgumu pagarināt par gadu likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā. Saskaņā ar likumu ministrijai šādi kritēriji bija līdz šā gada 1. augustam jāizstrādā un jāiesniedz Saeimā, tomēr tas nav izdarīts. Pagaidām nav skaidrs, kāda būs VM tālākā rīcība.

Antonovs atzinies.

Bijušais Latvijas Krājbankas īpašnieks Vladimirs Antonovs pilnībā atzinis Krievijas izmeklētājiem savu vainu apsūdzībās par bankas Sovetskij līdzekļu izlaupīšanu, tomēr tiesa noraidīja aprīli aizturētā baņķiera lūgumu aizstāt apcietinājumu ar mājas arestu. Tikmēr Lietuvā turpinās izmeklēšana pret bijušajiem Snoras bankas īpašniekiem Antonovu un Baranausku par īpašumu piesavināšanos un izšķērdēšanu lielā apmērā. Drīz pēc tam, kad Lietuvas valdība 2011. gada rudenī apturēja Snoras darbību, arī Krājbankā tika konstatēts ap 100 miljonu latu iztrūkums.Bijušais Latvijas Krājbankas īpašnieks Vladimirs Antonovs pilnībā atzinis Krievijas izmeklētājiem savu vainu apsūdzībās par bankas Sovetskij līdzekļu izlaupīšanu, tomēr tiesa noraidīja aprīli aizturētā baņķiera lūgumu aizstāt apcietinājumu ar mājas arestu. Tikmēr Lietuvā turpinās izmeklēšana pret bijušajiem Snoras bankas īpašniekiem Antonovu un Baranausku par īpašumu piesavināšanos un izšķērdēšanu lielā apmērā. Drīz pēc tam, kad Lietuvas valdība 2011. gada rudenī apturēja Snoras darbību, arī Krājbankā tika konstatēts ap 100 miljonu latu iztrūkums.

Prezidenta bremzes.

Prezidenta bremzes. Polijas prezidents Andžejs Duda uzliks veto jaunajam vēlēšanu likumam, jo uzskata, ka piedāvātās izmaiņas būtiski apgrūtinātu mazo partiju kandidātu izredzes iekļūt Eiropas Parlamentā. Jaunais likums, ko jūlijā atbalstīja parlaments, dotu jūtamu priekšroku lielo partiju kandidātiem. Starp tām ir gan šobrīd valdošā konservatīvā partija Likums un taisnīgums , gan arī galvenais opozīcijas spēks Pilsoniskā platforma.

Vēl

Ministrijas 2019. gada budžetā algām vēlas papildus 141,9 miljonus eiro, kaut gan finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola bija norādījusi, ka būtu jādomā par fiskālā nodrošinājuma rezerves veidošanu, nevis algu pieaugumu valsts pārvaldē.

Valsts policija nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pirms gada sākto lietu par kontrabandas cigaretēm Rīgas Centrāltirgū, kurā aizturētas desmit personas.

ASV prezidents Donalds Tramps atcēlis drošības pielaidi bijušajam CIP direktoram Džonam Brennanam, kurš pēc Trampa tikšanās jūlijā ar Krievijas prezidentu Putinu bija izteicies, ka prezidenta rīcība un izteikumi ir salīdzināmi ar valsts nodevību.

Afganistānas islāmistu grupējums Taliban paziņojis, ka vairs negarantēs drošu pārvietošanos starptautiskās palīdzības organizācijas Sarkanais Krusts darbiniekiem.

ASV apstiprinājušas plānu palielināt Norvēģijā dislocēto karavīru skaitu no 300 līdz 700.

Pasaules čempione Francija ceturtdien kļuva par jauno Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) ranga līderi, bet iepriekšējā līdere Vācija atkritusi uz 15. vietu.

No tirgus izņemta kriptovalūtas skaitļošanas ierīce Antminer S9-Miner, jo tā rada noteiktajām normām neatbilstošus izstarojumus, ceturtdien informē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Vēlēšanas

Deputātu kandidāti Artūrs Malta (Par alternatīvu), Juris Strušels (LSDSP/KDS/GKL) un Arvīds Ulme (ZZS) noliedz, ka bijuši Latvijas PSR Valsts drošības komitejas aģenti. Centrālajai vēlēšanu komisijai ir informācija, ka viņi, iespējams, ir sadarbojušies ar VDK.

Sākts kriminālprocess pret KPV LV līdzpriekšsēdētāju Lindu Liepiņu par ziņu izpaušanu bez izmeklētāja atļaujas.

Partiju tēriņi sociālajos tīklos jau ir lielāki nekā iepriekšējās vēlēšanās, KNAB priekšnieks Jēkabs Straume pastāstīja Latvijas Radio.

Šodien

CVK lemj par vairāku kandidātu svītrošanu no vēlēšanu sarakstiem.

Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON) atzīmē 20.gadadienu.

Viedokļi

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Darba tirgus uz sasilšanas un pārkaršanas robežas.

Inga Račinska, Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētāja. Dabas izaicinājumi un karstuma mācība.

Kultūra

No 17. līdz 19. augustam notiks Rīgas svētki.

No 18.augusta līdz 8.septembrim notiks 18. starptautiskais garīgās mūzikas festivāls. Atklāšanas koncerts piektdien Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

17. augustā grupas Prāta vētra koncerts Mežaparka lielajā estrādē.

Uz Origo Summer Stage skatuves (Stacijas laukumā) 17. – 19. augustā Rīgas svētku koncertu cikls Dziesmu tilti.

No 16. augusta līdz 2. septembrim notiek vasaras izrādes Nacionālajā operā.

Dziedātājs un pasaules apceļotājs Laimis Rācenājs 17. augustā VEF Kultūras pilī atklās fotogrāfiju izstādi, kurai 21. augustā sekos jubilejas koncerts Manas 60 pieturas.

Paplašini apvārsni

Liberālisma nāvi pirmoreiz pasludināja 1870.gadā, un kopš tā laika tas mirstot un mirstot, tomēr turpina dzīvot. Kāpēc tā steidzamies to apbērēt?

Īpašs video

Kārlis uztaisījis aizkustinošu video par savu īpašo brāli. Kārlis tic, ka var mainīt pasauli.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog

15 – 25 C, neliels mākoņu daudzums, bez ievērojamiem nokrišņiem, D – DA vējš 2 – 3 m/s

accuweather

16 – 26 C, neliels mākoņu daudzums, D – DA vējš 1 – 3 m/s

yr

16 – 24 C, neliels mākoņu daudzums, D – DA vējš 2 – 3 m/s

Vārda dienas svin:

Vineta, Oļegs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu