fbpx

Brigmani LZS nomaina Krauze; Latvijas kredītreitings A-; atkāpjas NEPLP locekle Līdaka

Zaudē grožus

Sestdien Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja amatā partijas kongress ievēlēja Armandu Krauzi, kurš nomainīja kopš 2000.gadu sākuma partijas vadībā esošo Augustu Brigmani. Kongresā partijas biedri neslēpa rūgtumu par ZZS zaudējumu vēlēšanās. Pēc 13.Saeimas vēlēšanām ZZS Saeimā nonāca opozīcijā. Brigmanis kļuva par Krauzes vietnieku.

Stabili

Piektdien starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch paziņoja par Latvijas kredītreitinga apstiprināšanu esošajā A- līmenī, nosakot stabilu nākotnes novērtējumu. Aģentūra pozitīvi novērtē zemo valdības parāda līmeni, kā arī nelielo budžeta deficītu.

Tālāk no grēka

Piektdien no amata NEPLP atkāpās padomes locekle Gunta Līdaka, kura bija atbildīga par komerctelevīziju nozares pārraudzību. Līdaka norādīja, ka sabiedriskais medijs un NEPLP tiekot izmantoti kā politisks instruments savstarpējo rēķinu kārtošanā. Pārējie četri NEPLP locekļi netaisās atkāpties pēc skandāla ar LTV vadības izraudzīšanos. Kas notiks ar LTV valdes locekļu izraudzīšanos, NEPLP lems pēc Lieldienām.

Vēl

Bijušo IeM Informācijas centra amatpersonu Buraku prokuratūra sauc pie kriminālatbildības par sešu noziegumu izdarīšanu, arī par spiegošanu un aizliegtas pornogrāfijas glabāšanu.

Deputāts Jurašs (JKP), kuram uz izmeklēšanas laiku liegts darbs Saeimā, vērsies Satversmes tiesā ar lūgumu atzīt šo Saeimas kārtības ruļļa normu par Satversmei neatbilstošu.

Sestdien nesekmīgi beidzās jau otrais partijas KPV LV mēģinājums sasaukt biedru kopsapulci, jo uz to neieradās pietiekams cilvēku skaits.

FKTK piemēroja 131 250 eiro sodu Grindeks akcionāriem Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma neizteikšanu.

Svētdien uz Ukrainas prezidenta kandidātu debatēm neieradās pirmo kārtu uzvarējušais Zeļenskis. Ar prezidentu Porošenko viņš grib debatēt 19.aprīlī, divas dienas pirms vēlēšanām.

Francijas tiesa piektdien sāka izskatīt 1994.gada 28.septembrī notikušās prāmja Estonia katastrofas upuru tuvinieku un izdzīvojušo prasību pret Vācijas un Francijas uzņēmumiem.

Purvīša balvu piektdien saņēma māksliniece Ieva Epnere par personālizstādi Dzīvo atmiņu jūra, kas stāsta par piejūras iedzīvotāju izpratni par savu mājvietu padomju okupācijas laikā.

Režisors Alvis Hermanis sestdien Maskavā ticies ar bijušo PSRS vadītāju Mihailu Gorbačovu, par kuru veido iestudējumu JRT.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, kādas konsultācijas no KPV LV frakcijas vadītāja Zakatistova saņēma uzņēmējs Tamužs. Tāpat raidījums skaidroja, ka Latvijas dzelzceļš aptuveni 800 tūkstošus eiro bez loģiska skaidrojuma pārskaitīja caur reāli nestrādājošu uzņēmumu. Raidījums arī informēja, ka pēc Valsts kontroles aizrādījuma VUGD priekšnieka vietniekam dienesta dzīvokļa īre pacelta par centu kvadrātmetrā. Žurnālisti arī atklāja, ka Rīgas dome apturējusi atbalstu starptautiskiem kino projektiem.

LTV raidījums de facto stāstīja par satiksmes ministra un LVRTC nesaskaņu iemeslu – atbildīgā ES aģentūra ir apturējusi maksājumus 50 miljonus eiro vērtajā platjoslas interneta projektā. Raidījums arī skaidroja, ko nozīmē valdības iecerētās pārmaiņas FKTK un kāpēc uz amatu nepretendēs pašreizējais vadītājs Putniņš. Tāpat žurnālisti stāstīja par sabiedrības un mediķu aizspriedumiem pret HIV inficētiem pacientiem. Raidījums pētīja, vai kukuļošanas lietā aizdomās turētais RS bijušais darbinieks Brandavs arī pēries Taureņu pirtī.

Šodien

Ārkārtas valdības sēdē skatīs Latvijas Stabilitātes programmas projektu 2019. – 2022. gadam.

Sāksies Krasta ielas seguma atjaunošanas darbi.

Vidzemes priekšpilsētas tiesa skatīs krimināllietu, kurā par piesavināšanos apsūdzēts uzņēmējs, festivāla Positivus rīkotājs Ģirts Majors (LETA).

Viedokļi

Ainars Mielavs, mūziķis. Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva.

Agnese Buceniece, Swedbank galvenā ekonomista Latvijā vietas izpildītāja. Kā ripos Latvijas ekonomika, kad sāk buksēt pasaules izaugsme?

Paplašini apvārsni

Ķīna izmanto augstās tehnoloģijas pret musulmaņu mazākumtautībām.

Ierībina stepes

Mongoļu smagais roks patiesi ir smags.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -1 – +10C, skaidrs laiks bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +2 – +10C, saule un mākoņi, Z – ZA vējš 4 – 5 m/s;

yr +2 – +9, saule slēpsies aiz mākoņiem, Z – ZA vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Aelita, Gastons

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu