Brīdina Putinu; varēs vakcinēties visi gribētāji; uz laiku aptur Johnson&Johnson vakcīnu

Rosina tikties aci pret aci

ASV prezidents Baidens otrdien telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Putinu ierosināja sarīkot abu valstu līderu tikšanos un aicināja mazināt spriedzi Krievijas attiecībās ar Ukrainu. Baidens apliecināja, ka ASV atbalsta Ukrainas teritoriālo vienotību un pauda bažas par Krievijas armijas spēkiem pie Ukrainas robežām. Otrdien NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs brīdināja Krieviju nekavējoties pārtraukt karaspēka savilkšanu pie Ukrainas robežām. Maskava savukārt paziņoja, ka karaspēka savilkšana bijusi atbildes reakcija uz NATO darbībām Baltijas un Melnās jūras reģionos.

Neapmierina gausā vakcinācija

Valdība otrdien vienojās – ja būs pietiekami daudz vakcīnu pret Covid-19vakcinēties varēs visi gribētāji. Valdības vadītājs Kariņš (JV) sēdē izteica neapmierinātību ar gauso vakcinācijas gaitu. Valdība piešķīra 5,5 miljonus eiro 37 nacionāla mēroga vakcinācijas centru darbībai līdz vakcinācijas pabeigšanai. Paplašināts arī Covid krīzes atbalsta saņēmēju loks mākslas, izklaides un atpūtas nozarēs un līdz 15.jūnijam pagarināts termiņš obligātam Covid testam pēc ierašanās Latvijā no trešajām valstīm. Otrdien Latvija saņēma 7200 devas AstraZeneca vakcīnas.

Pēta retus trombu gadījumus

ASV veselības aizsardzības iestādes otrdien aicināja uz laiku apturēt farmācijas uzņēmuma Johnson&Johnson vakcīnas Janssen pret Covid-19 lietošanu, kamēr tiks izpētīti seši asins trombu saslimšanas gadījumi pēc vakcinēšanās. Kopumā Johnson&Johnson vakcīnu saņēmuši 6,8 miljoni cilvēku. Uzņēmums arī atliks tās izplatīšanu Eiropā. Marta sākumā tā kļuva par ceturto ES apstiprināto vakcīnu pret Covid-19.

IR aktuāli

Aivara Ozoliņa komentārs par to, cik nopietni ir Krievijas militārie draudi Ukrainai.

Vēl

Populārākā partija martā bijusi Saskaņa (9,9%), otrā vietā – Nacionālā apvienība (7,3%), trešā ZZS (6,4%), seko Jaunā Vienotība (6,3%), liecina LTV/SKDS aptauja.

ASV karaspēku no Afganistānas izvedīs līdz šā gada 11.septembrim, otrdien apstiprināja prezidenta administrācijā. Prezidents Baidens par to paziņos trešdien.

Valdība otrdien akceptēja Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības reformu, kas paredz tās pārveidot par kapitālsabiedrībām. Pagaidām Liepājas ostas darbu ļaus turpināt bez izmaiņām. Par to vēl jālemj Saeimai.

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka valsts atbalsts lauksaimniekiem Covid-19 krīzē bijis pārmērīgs un dažām nozarēm palielināja ieņēmumus salīdzinājumā ar iepriekšējiem periodiem.

Organiskās sintēzes institūts un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts saņēmuši augstāko starptautisko novērtējumu, otrdien Saeimas komisiju informēja Izglītības ministrija.

Latvijas Ārlietu ministrija Krievijas vēstniecībai otrdien izteica protestu par vēstniecības militārā atašeja Latvijā Ruslana Ušakova mājās Ķengaragā 27.martā notikušo ballīti, kurā pārkāpti Covid-19 ierobežošanai noteiktie pasākumi.

KNAB rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret maksātnespējas procesa administratoru par iespējamu svešas mantas piesavināšanos 19 246 eiro apmērā.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Šonedēļ Igaunijā ieceļojušajiem no Somijas, Dānijas, Portugāles un Lielbritānijas nebūs jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Lietuvas Veselības ministrija pirmdien paziņoja, ka pēdējās 180 dienās Covid-19 izslimojušiem pirms ceļojuma nebūs jāveic Covid tests, savukārt pilnībā vakcinētajiem pēc atgriešanās no ceļojuma nebūs jāievēro arī pašizolācija.

Somijas valdība piektdien nāca klajā ar stratēģiju, kā pakāpeniski šomēnes mazināt pandēmijas ierobežojumus. Pirmie skolā varētu doties mazo klašu skolēni, durvis atvērs kafejnīcas.

Stokholmas veselības pārvalde paziņojusi, ka maija otrajā nedēļā vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt visi pieaugušie galvaspilsētas iedzīvotāji, kas vecāki par 18 gadiem.

Dānijas valdība rosinās atcelt ceļošanas ierobežojumus Covid-19 vakcinētām personām, kuri šobrīd ir spēkā līdz 20.aprīlim.

Norvēģijas galvaspilsētā Oslo pirmdien nogalināts plašu rezonansi ieguvušu krimināllietu advokāts Tors Kjerviks. Policija otrdien paziņoja, ka par slepkavīvu aizturēts advokāta dēls.

Vienā no Tallinas rajoniem slēgs ielu, kuru ik gadu migrācijas laikā šķērso vardes.

IR aktuāli

Sekmīgās tekstilizstrādājumu uzņēmuma Lattex D īpašnieces un vadītājas Jeļena Fleišere un Olga Mureviča ir pārliecinātas, ka roboti viņu šuvējas tik drīz neaizstās.

Šodien

Valdības vadītājs Kariņš (JV) parakstīs līgumu par Latvijas pievienošanos Eiropas Kodolpētniecības organizācijai asociētās dalībvalsts statusā.

Rīgas dome apspriedīs SIA Getliņi EKO finansiāli saimnieciskās darbības revīziju.

Atsāks Salu tilta remontu, būs satiksmes ierobežojumi.

Viedokļi

Jānis BrauersSouthwestern Advantage LatviaKāpēc jauniešu bezdarbs aug?

Jānis Abāšins, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents. Sabiedrībā jāveicina lielāka atbildība pret savu dzīvību.

Paplašini apvārsni

Vai Amerikas nacionālie parki būtu jāatdod seno cilšu, kas reiz tur dzīvoja, pēctečiem?

Galvenais - palikt dzīvam

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +8C, apmācies, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 2 – 5 m/s;

accuweather +3 – +6C, pārsvarā apmācies, īslaicīgs lietus, Z – ZR vējš 6 – 9 m/s;

yr +3 – +8C, atspīdēs saulīte, Z – ZR vējš 6 – 10 m/s.

Vārda dienu svin:

Strauja, Gudrīte

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu