Baidens tiekas ar Putinu; ēnu ekonomika nemazinās; saskaņo sankcijas Baltkrievijai

Aci pret aci

ASV prezidents Baidens un Krievijas prezidents Putins sarunās trešdien Ženēvā vienojušies, ka pirms dažiem mēnešiem attiecību saspīlējuma dēļ atsauktie abu valstu vēstnieki atgriezīsies vēstniecībās, kā arī par dialoga uzsākšanu par kiberuzbrukumu novēršanu un par stratēģisko drošību. Baidens pēc tikšanās preses konferencē teica, ka apcietinātā opozicionāra Navaļnija nāvei būtu “graujošas sekas”. Putins atsevišķā preses konferencē noliedza Krievijas atbildību par kiberuzbrukumiem ASV, bet apgalvoja, ka sarunas bijušas produktīvas.

Joprojām aplokšņu algas

Ēnu ekonomika Latvijā pērn palielinājusies līdz 25,5% no IKP un kopš 2012. gada to nav izdevies būtiski mazināt. Lielākā problēma ir saistīta ar aplokšņu algām, kas pērn pieauga par vienu procentpunktu un sastāda pusi no ēnu ekonomikas, liecina trešdien publiskotais ikgadējais SSE Rīga pētījums. Nozarēs lielākā ēnu ekonomika pastāv būvniecībā – 28,7% no IKP.

Jau ceturtais saraksts

ES dalībvalstu pārstāvji trešdien saskaņoja jau ceturto sankciju sarakstu pret Baltkrieviju. Paredzams, ka to apstiprinās 21.jūnijā un tajā būs iekļauti atbildīgie par Ryanair pasažieru lidmašīnas piespiedu nosēšanos Minskā un divu cilvēku aizturēšanu, kā arī vairāk nekā 70 cilvēki, kuri atbildīgi par demokrātiskās opozīcijas apspiešanu pērn pēc prezidenta vēlēšanām.

IR aktuāli

Pēc būtiskiem pārkārtojumiem valdībā un koalīcijā iestājies miers. Premjerministrs Krišjānis Kariņš stāsta, ko valdība darīs, lai rudenī nebūtu atkal viss jāaizver ciet, un ko viņš iemācījies no Pāvilostas zvejnieka.

Vēl

Pēdējā diennaktī reģistrēti 156 Covid-19 inficētie, miruši 11 cilvēki.

Par spiegošanu Krievijas labā apcietinātā Saeimas deputāta Ādamsona lietā otra apcietinātā persona ir kāds Krievijas pilsonis, ziņo LETA.

Zemgales rajona tiesa advokātei Ievai Cīrulei un Jelgavas prokurorei Zinaīdai Eglei lietā par neizpaužamu ziņu izpaušanu piemēroja naudas sodus – Cīrulei 3000 eiro, Eglei – 3500. Spriedumu var pārsūdzēt.

Pilnībā pārtraukta ekspluatācija ēkai Merķeļa ielā 8, kur aprīļa beigās notika traģisks ugunsgrēks nelikumīgā hostelī, trešdien Rīgas domi informēja Būvvalde. Pārbaudēs 25 hosteļos atklāti dažādi pārkāpumi.

VID lūdz prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret divām personām par izvairīšanos no nodokļu samaksas. Valsts budžetam nodarīti 1,1 miljona eiro lieli zaudējumi.

Saeima trešdien pieņēma Latviešu vēsturisko zemju likumu. Tas nosaka iedzīvotāju tiesības un atbildību, kā arī valsts un pašvaldību pienākumu identitātes un kultūrvēsturiskās vides un kultūrtelpas saglabāšanā un attīstībā.

Izraēla trešdienas naktī deva gaisa triecienu Gazai. Palestīnieši pirms tam bija Izraēlas virzienā palaiduši degošus gaisa balonus, kas izraisīja 20 ugunsgrēkus.

Botsvāna paziņojusi, ka atrasts pasaulē trešais lielākais dimants – tam ir 1098 karātu.

IR aktuāli

Kopš 2018. gada ārpus ģimenes esošo bērnu aprūpes sistēma ir mainījusies. Tagad atklājas cita problēma. Vairums tur esošo ir pusaudži. Ko darīt, lai viņiem būtu savas mājas?

Šodien

Prezidents Levits tiešsaistē uzrunās Saeimu tās pavasara sesijas noslēguma sēdē un valsts kontrolieris ziņos par 2020.gada darba rezultātiem.

Latvijā vizītē ierodas Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte.

Notiks farmācijas uzņēmuma Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulce, kurā lems par jaunas uzņēmuma padomes ievēlēšanu (LETA).

Viedokļi

Reinis JansonsSwedbank Finanšu institūta vadītājs. Autori pavasara lietavās.

Gundega KirilkaRimi Latvia personāla vadītāja. Ikviens var būt noderīgs.

IR aktuāli

Vācot materiālus filmai Mērijas ceļojums, režisore un rakstniece Kristīne Želve jau zināja, ka gribēs izstāstīt visas dzimtas stāstu. Pēc četru gadu darba tapis romāns Grosvaldi.

IR izdevīgi

Lai lustīgi līgo! Līdz 30. jūnijam abonē žurnālu Ir vismaz par 19,90 € un saņem dāvanu karti 15 € vērtībā no Valmiermuižas alus darītavas.

Paplašini apvārsni

Kā Airbnb tērē miljoniem dolāru, lai viesiem kompensētu negadījumus un novērstu reputācijas katastrofas.

Ženēva sagaida Putinu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +25C, skaidrs laiks, vakarā apmāksies, D – DR vējš 1 – 3 m/s;

accuweather +16 – +25C, pārsvarā saulains un karsts, D – DR vējš 2 – 6 m/s;

yr +15 – +27C, skaidrs laiks, D – DR, Z vējš 2 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Artūrs, Artis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu