Atlaiž NEPLP vadītāju Ķezberi; ministre Šuplinska paliek amatā; Erdogans draud Eiropai ar bēgļiem

Atlūgums pieņemts

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja Dace Ķezbere paziņo par savu lēmumu – ar 15.decembrī atstāt padomes vadītājas amatu. Foto: Zane Bitere, LETA

Saeima ceturtdien atbalstīja Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata 15. decembrī. Ķezbere jūlijā bija paziņojusi, ka apsverot NEPLP vadītājas amata atstāšanu, vēlāk teica, ka tomēr to nedarīs, bet septembra beigās paziņoja, ka atstāšot amatu 15. decembrī. Ķezberes pilnvaras amatā beigtos 2020. gada 17. jūnijā. Jau ir izsludināts konkurss uz vienu NEPLP locekļa vietu, jo iepriekš amatu atstāja Gunta Līdaka.

Ministre paliek

Saeima ceturtdien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības rosināto izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) demisijas pieprasījumu. ZZS  nolēma prasīt ministres demisiju pēc tam, kad tiesa septembra beigās apturēja LU rektoram Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts rektora amatā.

Šantažē Eiropu

Turcijas prezidents Erdogans ceturtdien piedraudēja, ka “atvērs durvis” uz Eiropu 3,6 miljoniem bēgļu, kuri pēdējos gados raduši patvērumu Turcijā, ja ES nosodīs Turcijas trešdien sākto iebrukumu Sīrijā kā okupāciju. Turcijas bruņotie spēki ceturtdien ziņoja, ka veikuši triecienu jau pa 200 mērķiem Sīrijā. Karadarbība rada jaunu bēgļu straumi, desmitiem tūkstošu cilvēku pametuši kurdu apdzīvotās teritorijas Sīrijā. Daudzu pasaules valstu līderi kritizē Turcijas īstenoto militāro operāciju, bet NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs ceturtdien aicināja Ankaru izrādīt savaldību.

Vēl

Eiropas Parlaments ceturtdien noraidīja Francijas izvirzīto kandidāti ES iekšējā tirgus komisāres amatam Silviju Gulāru, kurai Francijā draud izmeklēšana par ES līdzekļu nelikumīgu izmantošanu.

KNAB sācis pārbaudi par iespējamu interešu konfliktu Latvijas Universitātes dzīvokļu izīrēšanā, ceturtdien ziņoja TV3.

Tīrīga ceturtdien pavēstīja, ka neplānojot piedalīties jaunajā Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumā, ko Rīgas dome plāno izsludināt Konkurences padomes apturētā vietā.

2017. gadā atbalstītās nodokļu reformas dēļ ik gadu nodokļu ieņēmumos zaudēts apmēram 1% no IKP, ceturtdien informēja Fiskālās disciplīnas padomes locekle Inna Šteinbuka.

Ukrainas prezidents Zelenskis ceturtdien pieprasīja karavīru un kaujinieku atvilkšanu no Austrumukrainas, pirms notiktu viņa tikšanās ar Krievijas prezidentu Putinu.

Ceturtdien Rumānijas parlaments izteica neuzticību valdībai.

Lielbritānijas pastāvīgā iedzīvotāja statusam pēc Brexit reģistrējušies apmēram 1,8 miljoni ES dalībvalstu pilsoņu, to skaitā vairāk nekā 57 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Šodien

Nacionālajā bibliotēkā sākas starptautiskā Rīgas konference 2019.

Visā Latvijā notiek Erasmus dienu pasākumi.

Daugavpils cietosknī notiek patriotiski militārā spēle Jaunie Latvijas sargi.

Viedokļi

Kultūra

No 10. līdz 13. oktobrim Latgales vēstniecībā Gors notiek starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls ORGANismi.

11. oktobrī Sv. Jāņa baznīcā Rīgā notiks koncerts KlātEsošā.

No 12. oktobra Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā varēs apskatīt izstādi Aleksandra Beļcova (1892–1981). Glezniecība. Grafika. Darbnīcas Baltars porcelāns.

12. oktobrī ekspozīcijā Sirdsapziņas ugunskurs Cēsīs notiks otrā saruna ciklā par Latvijas okupāciju mantojumu.

Ir aktuāli

Apmeklē IR darbnīcas un iegūsti jaunas zināšanas:

17.10.2019 Jaunākās tendences iedarbīgu e-pastu rakstīšanā angļu valodā. Darbnīca ar Aigu Veckalni;

22.10.2019 Finanšu bootcamp. Seminārs ar Tomu Kreicbergu;

24.10.2019 Krīzes komunikācija. Darbnīca ar Olgu Kazaku.

Paplašini apvārsni

Daudzi eksperti apgalvo, ka mums neesot jāuztraucas par supergudru mākslīgo intelektu. Viņiem var nebūt taisnība. Kas jāizdara, lai novērstu pārāk gudru mašīnu apdraudējumu cilvēkiem?

Sunītis saprot

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +13C, lielākoties apmācies, vakarā lietus, DR vējš 4 – 7 m/s;

accuweather +9 – +13C, apmācies, palaikam lietus, D – DR vējš 4 – 6 m/s;

yr +7 – +12C, apmācies, lietus, DR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Monta, Tince, Silva

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu